Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

ban
Pagina Anterioară  1, 2

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
+1 pentru banul lui Cristi.
bibi a scris:Alo dom' moderator.....nu iei nicio decizie?

Noup, dupa aia nu mai intelege lumea despre ce este vorba aici.

+1 pentru iulica (noroc ca nu trebuie cu "Like" ca pe facebook, ca atunci cine stie ce se mai intelegea), desi nimeni nu l-a intrebat pe iulica daca il intereseaza ridicarea de ban.
In fine, eu unul sunt sceptic ca topicul asta va avea vreun efect. Si eu sincer nu ma astept ca moderatorul sa isi faca treaba
Pe alt forum,pentru postare necorespunzatoare i se stergea topicul si nu mai avea dreptul de a posta o saptamana....dar na...moderatorii de aici sunt in plop Cristi_s ... este efectul de "gargara' in topic . Seamana a " Romania in prezent " ?! +1 pt ridicarea banului lui Iulica Desi ma simt ca la gradi,naiv votez si eu ptr anularea restrictiei lui iulica:) ...și încet-încet lumea începe să rostească clar și răspcat conștientizează că administratorul a plecat în Belize.
Cum se ridică cîte unul să atace o problemă.... cum subiectul e mutat la administrative ca să se piardă sub praf!
Ipoteza mea... și-a băgat sfredelușu', a predat drepturile de administrare moderatorilor care ei la rîndul lor se fac că plouă deși le miroase cioculețu' a ustoroi de ieri pînă mîine... și așa avem acum ce avem.

E păcat, e un forum optim ca dimensiuni unde atmosfera e unică. Dar.... In semn de solidaritate n-ar fi mai frumos daca toata lumea ar face o greva generala si sa absenteze doua saptamani de pe forum ) aloooooooo.....lasati adminul sa doarma....nu are rost din cate vad
Raspunsul ar fi acelasi : Nu am timp de forum
un forum optim ca dimensiuni unde atmosfera e unică

Frate Zephirus,bravo !
Cu atmosfera ai nimerit-o la mare fix.
Chiar cu 10 ani de cautari asidue prin alte comunitati ,nu ai cum sa gasesti "atmosfera" de pe forum oltcit.Tot lauda cineva,candva,undeva, oltcitisitii....Suntem de fala,,nu?? Nu este forumul asta patronat de cativa useri mai infratiti .
Deranjeaza asta la altii . E normal .
Pana am sa-mi schimb eu opinia personala ( TOTI AVETI UNA ) site asta este printre putinele cu forum cat de cat echitabil .
Nu cunosc personal nici un moderator . Nu am cautat sa-i cunosc . Poate in realitate nu le-ar fi placut prezenta mea ( nu sunt prea stilat ) sau nu mi-ar fi placut mie de ei .
Dar ... o uneala colectiva impotriva oricui incearca sau prosteste aici consider ca se merita .
P.S. am fost si eu blocat pe cont dar trebuie sa stiu a recunoaste ca pot fi si porc uneori . Mai, dar lui Iulica i-a adus la cunostinta cineva ce miscare s-a produs aici, ma refer la votul impotriva ridicarii banului lui?
Este un om de milioane, si noi pierdem, da` ce nu m-as mira sa isi bage picioarele si sa nu vrea el sa se intoarca. Punct. +1 ptr ridicarea banului lui Iulica.

+1 pentru banul lui Cristi
alf 08 a scris:... ce nu m-as mira sa isi bage picioarele si sa nu vrea el sa se intoarca.
Indiferent de decizia lui, sintem datori sa avem o opinie. +1 ptr ridicarea banului lui Iulica Iulică știe. Dar cum bine zici... nu prea-l mai tentează să mai intre undeva unde dumnezeul face legi de-ale lui. Intri, "crești" pe aici, îți dai interesul, ajuți online sau înfapt, bubui copkii cretini.... și te alegi cu "eject putregaiule". Tipic romînesc.... ești dat afară doar dacă înjuri, dacă ești ***** ****** ești lăsat la zburdat ca iedul pe cîmpii.

Să vină administratorul să-mi zică că în viața lui de zi cu zi nu și-a băgat măcar o dată &*€a. Dar vezi donle, asta e percepția lui despre eleganță... si de la mine personal ca nu vreau sa vb si in numele altora

+1 DE LA MINE PENTRU RIDICAREA BANULUI LUI IULICA. si la cat mai multi sustinatori. Trebuie sa fie nasol sa te aflii in pozitia asta de admin las pentru ca acum asta dovedeste,lasitate si ingustare din moment ce alegi sa alungi si sa scapi de problema(ban-ul fiind calea cea mai simpla) si apoi sa te afunzi in probleme personale si sa uiti de responsabilitatea de administrator.
Nu inteleg de ce mai e chiar asa necesar acest forum? S-au cristalizat niste relatii toata lumea poate contacta pe toata lumea intr-un mediu in care nu exista restrictii impuse instinctiv si pueril,fara o analiza profunda si toleranta.
Asadar dragilor,Iulica este prezent mai tot timpul online,de aveti ceva de discutat il puteti contacta nu e absolut necesar sa fie aici intrucat el este accesibil atat plan virtual cat si real.
N-are decat sa ramana pustiu si plin de amintiri acest forum,este o evolutie,asa stau lucrurile asa le-am lasat noi toti sa stea nu este vina unui singur om ca forumul asta nu mai este ca acum niste ani.Si este normal sa fie asa fiind un mediu virtual:)
Numai bine! Dimpotrivă. Nu cred că ar trebui să se pună în discuție existența și mai ales utilitatea unui loc comun de întîlnire a tuturor. Însă, cum este administrat .. aici e discutabil . Nu conteaza asta,si eu si tu daca am fi administratori am face poate aceleasi greseli.Iulica si ceilalti au gresit,administratorul nu le-ar fi dat ban daca ei nu ar fi respectat regurile acestui forum,e drept putina toleranta din partea tuturor ar fi schimbat total "aerul" forumului.
Putem face un loc comun,au fost atatea incercari de noi forumuri,de ce n-au functionat? Ptr ca n-am vrut cu totii,poate pentru ca am ramas oarecum blocati in energia acestui forum din vremurile bune dar lucrurile se schimba si vinovati de situatia asta suntem noi,toti nu doar unul.
Tot ce vreau sa spun si cu asta inchei ptr ca sunt off topic si ar insemna sa nu respect regurile forumului este ca daca vrem putem,putem intreba pe x y z putem centraliza informatia,ne putem vedea,putem face orice vrem.
Numai bine! Topicul a fost creat pentru a-l bana pe copchilul ala nesuferit,nu pentru a critica adminul.
Oricum nu isi face treaba...comentariile sunt de prisos. Ba isi face treaba bine,asa cum poate cum are timp cum vrea,cum simte.
Copilul ala poate ca face tampenii dar nu cred ca a vorbit nimeni cu el sincer sa-l intrebe de ce se comporta asa,de ce e diferit.E usor sa alungam,sa trimitem la gunoi tot ce nu ne convine...In fine,am scris destule azi,administratorul este liber sa faca ce vrea cu posturile mele:)
Numai bine! Esti offtopic...daca ai de votat bine daca nu abtine-te Bibi ... fiecare are dreptul la o opinie Nu trebuie sa fii agresiv,sunt constient ca sunt pe langa subiectul topicului dar am dreptul la o parere personala:) Multumesc!
Numai bine! Cristii e foarte entuziasmat de subiectul ,,Oltcit" si de aceea, uneori, o da in penibil. Pe de alta parte, el nu a ajuns sa va cunoasca si sa se comporte cu voi ca atare. El nu are, ca mine, foarte multa bunavointa si rabdare si de aceea, cateodata, mai calca in strachini mai ales cand se simte incoltit. Voi ati trecut la un nivel superior pe ,,scara Oltcit" si de aceea nu mai vedeti acest subiect cu aceeasi ardoare ca la inceputul incursiunii voastre in ,,lumea Oltcit" sau asemenea lui Cristii. Eu consider ca ar trebui sa fim mai ingaduitori cu baiatul acesta si sa il privim ca oglindire a persoanei noastre din trecut. Dreamer sunt perfect de acord cu tine, dar sa fie la subiect.Nu despre administrator este topicul.
Iar s-a umplu de rahat topicul Păi de cine e vorba ???
Cine împarte restricții ??? Cum le împarte ???? Lu' Cristii ii puteti da cite 2 palme (virtuale), ii ignorati mesajele si poate se linisteste cind nu mai este bagat in seama (sa fim mai toleranti, cum spunea si gyorgyoda).
Cu timpul poate va privi altfel lucrurile si va comenta doar cind (intr/adevar) va avea ceva de spus, nu doar pentru adunat posturi cu care sa se laude pe 'feisbuc'.
Poate unul dintre moderatori sa/i atraga atenia unde a gresit, sa/l trimita sa citeasca regulamentul (sint sigur ca nu l/a citit - doar a bifat 'sint de acord cu termenii') si POATE lucrurile vor reveni la 'normal'.
bibi a scris:Dreamer sunt perfect de acord cu tine, dar sa fie la subiect.Nu despre administrator este topicul.
Iar s-a umplu de rahat topicul

Chiar si asa, agresivitatea nu isi are rostul Bibi, esti si tu cam iritat, uneori dictatorial. Folosesti atacuri directe de genul "retardati mintali", te enervezi rapid, citez "mai taci naibii din gura" si te exprimi cel putin fara bun simt spunand "moderatorii de aici sunt in plop", pentru ca nu i-au dat ban lui Cristii, nu i-au sters interventiile lui. Cand ai scris asta, cred ca nici nu stiai ce atributii au moderatorii. Foarte bine au facut in opinia mea ca nu i-au sters interventiile, se pierdea intelesul la o multime de mesaje.
Inchei tu dictatorial la adresa lui BoogY cu: "daca ai de votat bine daca nu abtine-te", si apoi un corolar de-al tau: "Iar s-a umplu de rahat topicul".
Asadar, te invit respectuos sa te controlezi, suntem o colectivitate, si nu vad de ce sa fim agresivi si intoleranti.

Cu Cristii am discutat mult inainte in privat, s-a linistit, si ce e mai important, a inteles ca greseste. Da, e un "pusti" cu atitudine, mult entuziasm, ceea ce nu e chiar rau. Atata timp cat e respectuos, si se incadreaza in normele formului, totul e ok.

In legatura cu Iulicuta2000, apreciez cererile de a i se ridica banul, si le consider cat se poate de normale. Sunt trei aspecte aici:
> 1. Nu aveti informatii exacte despre cum a vorbit Iulicuta, si nici nu am de gand sa le public ca sa am parte de o oarecare empatie. In plus, desigur in timp, se atenueaza perceptiile.
> 2. Pana sa ajung la un asa ban, am discutat cu el pe privat fara nici un rezultat, apoi a primit sistematic interdictii progresive ca timp pentru iesirile lui aberante, pana s-a ajuns aici, la un pas de excluderea de pe forum.
> 3. De ce nu l-au afectat interdictiile primite, si de ce nu a incercat sa aiba bun simt si sa renunte la mizerii, injuraturi si amenintari? Pentru ca de fiecare data cand a primit ban, el a intrat bine-mersi pe forum de pe contul Horatiu, si ban-ul a fost pentru el o joaca.

Repet, apreciez sustinerea, ma bucur ca exista, si ca administrator imi pare rau ca am ajuns in postura de a da astfel de interdictii. Nu asta vreau eu, dar am ajuns pana aici, si nu am alta alternativa.
Asadar... Iulicuta o sa-si ispaseasca banul. Ii recomand sa nu incerce sa mai scrie iarasi de pe alte conturi clona, asta duce la excluderea definitiva de pe forum.

Va mai spun ca urmaresc forumul, sa nu aveti impresia ca l-am parasit. Apreciez ajutorul moderatorilor, si va rog sa fiti respectuosi si sa ascultati cerintele lor publice sau private. normal ca sunt iritat,pentru ca desi i s-a atras atentia de nenumarate ori ca este offtopic(marirea numarului de postari), a continuat.
Nu cred ca am fost singurul iritat de acest lucru si nu doar eu i-am atras atentia.
Cum am mai zis...ca la noi la nimeni.Nu ma asteptam sa faca moderatorul ceva,dar am incercat macar. si eu sunt ptr ridicarea bannului Și iar au dispărut niște treburi. Oare să mă mir mai in gluma mai in serios ...grrr ..vad ca se cam alege praful de forumul asta ... daca totusi niste oameni cu valoare au luat ban pentru te miri ce ..hmmm sincer nu mai zic nimic ..chiar adca atitudinea lor a fost totusi agresiva ...parerea mea e ca au fost si provocati. dar deja au ban 3 oameni care totusi au dat sfaturi utile altor utilizatori ... si oameni care din anumite privinte stiu oltcitul din bara in bara ...+ ca au facut destule modificari
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum