Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

model de oltcit
Pagina Anterioară  1, 2

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
cel cu jante TRX mai era in 91 in cladirea administrativa a OLTCIT CRAIOVA, l-am vazut pe viu. stie cineva ce s-a intamplat cu ele? am inteles ca s-au vandut la licitatie dar n-a aparut nimic despre ele oficial. Posibil sa fie ascunse prin niste garaje prin Craiova...din ce auzisem eu
chromatech a scris:cel cu jante TRX mai era in 91 in cladirea administrativa a OLTCIT CRAIOVA, l-am vazut pe viu. stie cineva ce s-a intamplat cu ele? am inteles ca s-au vandut la licitatie dar n-a aparut nimic despre ele oficial.

Tocmai alaltaieri am discutat cu Constantin Maiuru,mecanicul meu,despre soarta masinii acesteia.
Mecanicul meu era la vremea respectiva muncitor la uzina OLTCIT.A facut parte din echipa care a construit acest prototip.
Dupa ce au venit coreenii,decapotabila a fost mutata in magazinul ACSA de pe str. Mihail Kogalniceanu(pentru cei din Craiova:unde e acum Casa de Pensii).
Masina a zacut cativa ani in depozitul magazinului.Ulterior a fost vanduta si i s-a pierdut urma. eu am vazut-o live in 90 am spus mai departe nu mai stiu nimic ... cine stie pe unde o fi ascunsa ... probabil tot prin vreun garaj sau depozit ...ca si piesele ramase in urma desfiintarii acsa (ca fapt divers ..am inteles ca tot ce a ramas s-au dat la remat ...dar acolo sunt bine ascunse intr-un depozit asteptand ... cine stie ce or astepta ...sa devina oltcitul masina de colectie si sa le dea cineva la preturi de hobby) Majoritatea pieselor de mai erau prin depozit le-a luat cineva de aici de pe forum
Cat despre masinile alea...ar putea fii oriunde. de la multi am auzit ca in parcare la Intercontinental in Bucuresti (in cea subterana) sunt o gramada de masini de epoca, in prelata...puse la pastrare de ce n-ar fii si un oltcit pe acolo...
Totusi, unul dintre oltciturile decapotabile am auzit pe la intalnirea de la academie de anul trecut cum ca ar fii pe la marele autointitulat rege al tiganilor.. Tigan cu Oltcit? da bre daca nu au fost decat 3 ... si mai era si decapotabil ce vrei acuma ..fudulia ...
deceneu32 a scris:Tigan cu Oltcit?

Asa am zis si eu...ce treaba o avea ala cu oltcitu' nu stiu Cioama, Cioaca...draq sa-l ia cum l-o chema daca tot povestiti de cabrio...sa nu ii uitam pe cei care au avut curaj sa o si faca:

...si ce daca e tzigan? ei "are" ceva cu tine daca mergi cu mercedesu? Frumos asta decapotabil din Buzau...am avut ocazia sa-l vad live si arata foarte misto
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum