Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Intrebari, intrebari

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Deocamdata va deranjez cu o intrebare. Restul, mai pe urma.

Pentru o documentare - aferenta unui proiect - ma intereseaza daca in zona Braila, Constanta mai exista firme cu profuil mecanic, care sa foloseasca masini cu comanda numerica. Din ce am reusit sa citesc, la Braila am gasit Promex/ul, santierul naval fiind axat pe reparatii, e posibil sa foloseasca MUCN, iar la Constanta ar fi santierul naval (poate aici se include si Mangalia).

Puteti sa/mi indicati si alte firme cu profil mecanic din zona, care sa foloseasca MUCN?

Cu multumiri, Pentru ca titlul topicului e asa general am sa postez aici.
Al doilea serviciu al meu se desfasoara in cadrul unei firme de distributie. Pentru ca seful a auzit ceva despre niste magarii facute de agenti cu chitantierele, ar vrea sa le dea agentilor nostri chitantierele pe proces verbal sau alt document de predare.
Aveti cunostinta de asa ceva? Daca lucrati in bransa la voi cum se procedeaza?
Mi-ar trebui si un model de document daca aveti.
Plumber a scris:... chitantierele pe proces verbal sau alt document de predare.
De ce sa se complice ? Pe ultima fila din chitantier (pe verso) sa aplice stampila unitatii si semnatura lui sau daca are timp, pe fiecare fila (verso) sa apara stampila si semnatura lui sau a sefului de unitate. El vrea sa aiba un document cum ca agentul a primit acel chitantier.
Chiar daca este stampilat pe ultima fila, agentul poate sa fuga cu tot cu chitantier. N-ai vreun prieten pe la Fan Courier, Cargus, etc. sa intrebi la ei cum se face cu AWB urile? Daca nu uit, intreb zilele astea pe un amic ceva legat de asta.
Plumber a scris:...agentul poate sa fuga cu tot cu chitantier.

Daca e s-o luam pe bune, agentul poate sa fuga si cu firma cu tot. chitantier numerotat ..stampilat (daca tot vrea sa aiba un control mai bun asupra chitantelor poate sa le aloce numere direct la fiecare chitanta in parte) dat pe baza de proces verbal (chitantierul de la numarul la numarul ...sau cu atatea file dupa caz) ... mi s-ar parea o chestie mai buna pt ce vrea sa faca ... oricum astea sunt chestii de bucatarie interna mai mult ... daca e de fugit vorba lui laurentiu ..poate sa fuga si cu banii si cu marfa...poate chiar cu toata firma
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum