Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Oltcitul,afost o masina de fite !
Pagina Anterioară  1, 2, 3

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
nenea Administrator?? ..nu faci si matale ceva ordine pe aci....
ca incepe sa .... Citeste asta http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=1013&highlight=balada+oltcitului
si mai discutam.
niqqus a scris:Oricum, daca colegele se iau de ea pentru pretextul asta, vor gasi pe viitor alt pretext ca s-o necajeasca, asa sunt catele, inventive.

Pai or sa zica ca nu e bun prietenul si ea o sa-l roage sa n-o mai tina de mana, apoi sa nu mai mearga cu ea pe strada si gata.... da' e bine ca cine se asemana se aduna...

Bafta mare iti doresc... Pentru frustrari legate de femei, poti folosi cu incredere topicul facut in acest sens: http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=2834&start=750 Femeile roiesc in jurul meu nu ma plang,dar eu vorbeam despre Oltcit,care nu prea mai este iubit de femei. In 95 cand am luato de la I.D.M.S era aspirator de femei . si totusi...mai sus te plangi de prietena ta, careia nu ii place oltcitul, si care te bate la cap sa iti iei alta masina...dar tu nu vrei acum, si tu ai vrea matiz... As vrea dar nu am lovele..... Pai in cazul asta problema e simpla,asa cum scria si Laurentiu,atitita vreme cit la ea conteaza masina si banii emai bine sa cauti alta.Femeie nu masina.Si eu am o cunostinta care are masina de 20000 euro si de multe ori apela la mine cind inca mai aveam Oltcit.Am intrebat-o:Iti place asa de mult cu Oltcitul?Ca doar nu are dotarile de VW Pasat.A zis ca ce are,doar e masina,restul nu conteaza.Chiar ai placea.Era ceva zgomot tot timul.Ea invatata cu linistea din masina ei imi tot spunea ca scirtaie ceva sau troncane.Raspunsul meu:E ceva normal la masina asta.Ea intelegea,apropritar plecat de acasa la fel si masina.Da apropritar plecat tare rau de tot de acasa. Tocmai am aflat o veste socanta, Chuck Norris a condus un Oltcit .
Chuck Norris poate desfunda carburatorul de Oltcit doar privindu-l dezaprobator. Serios!
EEK! a scris:Tocmai am aflat o veste socanta, Chuck Norris a condus un Oltcit .
Chuck Norris poate desfunda carburatorul de Oltcit doar privindu-l dezaprobator.

buna... buna asta... Si la Oltcitul lui Chuck Norris, nu-i bat planetarele, el bate planetarele
Victor01 a scris:Femeile roiesc in jurul meu nu ma plang,dar eu vorbeam despre Oltcit,care nu prea mai este iubit de femei. In 95 cand am luato de la I.D.M.S era aspirator de femei .

Ai sa razi: prietena mea chiar adora Cazanu', mai nou are si ea Oltcit, iar majoritatea amicilor si amicelor le place masina, ca e ingrijita si functioneaza. Mi s-au pus vechile intrebari gen "da' nu ti-e frica sa nu ia foc?" sau "nu ramai cu el cand ploua?", da' mai stiu sa si explic una-alta.
Iar faza tare a fost pe 4 ianuarie, cand eram in Veloko Tarnovo si trebuia sa plecam. Eram eu cu Olteanu', un Cielo, un Clio1, un Kia Ceed, si un Ford Fusion, ultimele 2 fiind noi noute. In dimineata aia a nins rau, era zapada mare, ceilalti soferi s-au apucat sa dea zapada de jur imprejurul masinilor si sa monteze lanturi. I-am ajutat cu lanturile, apoi am ras de ei si-am iesit fara sa dau zapada sau sa pun lanturi, doar am curatat masina si atat. In Bucuresti am ajuns primul. Seara, am iesit in Bucuresti intr-un bar si mi-au pus tot felul de intrebari legate de stabilitatea masinii, ce probleme am avut si au ramas foarte surprinsi cand Cristina le-a spus ca am mers pur si simplu, nu ne-am oprit deloc! Am vazut invidia in posesorii unor masini NOI!
Nu-i place lu' X manelar sau lu' Y pitzipoanca de rabla mea? Neinteresant! Middlefinger Up si talpa! Victore,in final,ti-ai luat MATIZ?Am si eu unul pe batatura,nu e al meu,al lui taica-meu.Sincer,nu e mare diferenta.Nici la consum,asa cum s-a creat legenda in jurul Matizului,ca ar lua putin,sau in jurul Oltcitului,ca ar papa enorm.Pe exterior scot cu Matizul 5,5% iar cu Oltcitul 6,5-7% benzina.Deci pentru 4000 de euro cat a dat tata cand l-a cumparat nou,nu se merita.Adica,sa ma intelegi mai bine, pentru un chil si juma in minus de benzina economisita sa dai atatia banii.... N-are rost?
Sau te intereseaza mai mult parearea colegelor prietenei tale? Am glumit,nu lua in seama aceasta gluma,nu te supara si pe mine. Domnule prietena mea la pregatirea si functia pe care o are,vrea s-a pastreze niste standarde decente si este atenta la cum se imbraca,cum se machiaza,cu ce masina circula,anturajul care o inconjoara, etc...
Oricum de Oltcitul meu a scapat pentru ca intre timp a cumparat o Toyota Yaris. Salut, eu nu va inteleg, care e problema cu Oltcitul si cu femeile? Cum de se urca femeile in rabla mea (care mai e si plina de o gramada de piese)si nu comenteaza, decat ca "aaaa da nu miroase a ulei", "da ce caldura baga", "da stai comod in dreapta" si astea venind de la persoane cu "pretentii". Daca ai nevoie de masina sau de telefon sau alte gadget-uri si accesorii ultimul racnet pentru a fi cu o femeie ceve e in neregula, de obicei inseama ca femeia nu urmareste decat partea materiala. In concluzie indiferent ce masina ai, sau ce alte accesorii posezi femeia trebuie sa fie interesata de tine nu de lucrurile tale.

mult succes,
daca sunt offtopic imi cer scuze.
Yulian a scris:Salut, eu nu va inteleg, care e problema cu Oltcitul si cu femeile? Cum de se urca femeile in rabla mea (care mai e si plina de o gramada de piese)si nu comenteaza, decat ca "aaaa da nu miroase a ulei", "da ce caldura baga", "da stai comod in dreapta" si astea venind de la persoane cu "pretentii". Daca ai nevoie de masina sau de telefon sau alte gadget-uri si accesorii ultimul racnet pentru a fi cu o femeie ceve e in neregula, de obicei inseama ca femeia nu urmareste decat partea materiala. In concluzie indiferent ce masina ai, sau ce alte accesorii posezi femeia trebuie sa fie interesata de tine nu de lucrurile tale.

mult succes,
daca sunt offtopic imi cer scuze.

na ...ca bine ai mai ziso...
Victor01 a scris:....vrea s-a pastreze niste standarde decente si este atenta la cum se imbraca,cum se machiaza,cu ce masina circula,anturajul care o inconjoara, etc...

Nu prea te vad bine Victoras. Cred ca vei iesi din "standardele decente" in scurt timp. acu' cam asa e.
nici daca e o cazatura ruginita de oltcit care merge in suturi sa vi in fata bancii cu el.
ce drq ca moare omu de rusine acolo
Victor01 a scris:Domnule prietena mea la pregatirea si functia pe care o are,vrea s-a pastreze niste standarde decente si este atenta la cum se imbraca,cum se machiaza,cu ce masina circula,anturajul care o inconjoara, etc...
Oricum de Oltcitul meu a scapat pentru ca intre timp a cumparat o Toyota Yaris.

Ne lasi cu textele astea de tampite? Ceea ce zici tu se numeste SNOBISM!
Daca nu sti ce e aia ... cauta in dex La cum stie s-a scrie, normal ca o sa iasa din "standardele decente" in scurt timp.
7thRaven a scris:La cum stie s-a scrie, normal ca o sa iasa din "standardele decente" in scurt timp.

Punct lovit!
Victor01 a scris:Domnule prietena mea la pregatirea si functia pe care o are,vrea s-a pastreze niste standarde decente si este atenta la cum se imbraca,cum se machiaza,cu ce masina circula,anturajul care o inconjoara, etc...

no offence si sa nu o iei ca un atac la persoana pentru ca nu e dar la ce descriere ai facut aici nu pot sa nu ma abtin si sa intreb:
Daca vrea sa pastreze niste standarde anume, nu este atenta si ce prieten are?

stiu ca gandesc altfel dar o persoana cu cap se poate remarca si poate sa isi faca o imagine, nu prin aparentele materiale ci prin comportament. Ca sa ma exprim mai ok, poate sa fie o lady si in pi... goala...

din ce mi-ai descris tu aici, suna foarte cunoscut si am avut si eu parte de astfel de fete "pregatite"...nu te supara pe mine, dar eu le consider fitze gratuite. Si repet, nu te cunosc, nu stiu ce/cum/cine e prietena ta, nu este o instigare la scandal. Doar incerc sa descriu ceea ce ai zis tu mai sus printre randuri:) Prietena mea (ajunsa sotie dupa vreo 8 ani ) are si ea niste standarde de respectat : are 2 facultati absolvite cu 9 si ceva pe bune si NU suporta masinile de fite si fitosii si-n plus , fiind om normal la cap e imuna la snobism , deci se urca natural de 2 ani in Oltcitul familiei la care mai si da o mana de ajutor uneori la reparatii . Deci se poate si sa ai niste standarde de respectat si sa mergi cu Oltcitul ! Si nu suporta Matizul pt ca-i chiar inghesuit ! Dar asta nu-i decat un exemplu , fara legatura cu tine .... no offence man

Pai daca zici ca prietena tare are niste standarde de respectat,tu de ce te stresai sa-i cumperi un MATIZ?Ca vad ca are bani!!1000 de euro salariu e o suma de invidiat!!
Daca zici ca e atenta la anturajul care o inconjoara,tu de ce erai atat de frustrat cand o duceai cu Oltcitul la serviciu?Chiar te interesa impresia tzoapelor din banca fata de un posesor de Oltcit? pai si de unde pana unde matizu e mare limuzina?))))
eu zic asa
iei olteanu' ala, il faci frumos exterior interior,(te ajut eu cu orice ai nevoie), si gata ai o masina sport adevarata.(ca aspect ca performante;))))(sunt si ele da mai putine)
saauuuu daca vrei ceva misto, iei matale o calibra, faci o caroserie din fibra(de f430), si cu 5000euro maxim ai un calut ca(li)brat. Si eu am oltcit de doi ani (sau mai bine zis am avut) si nu mi-a fost niciodata rusine cu el oriunde am mers, si multi care au masini scumpe cand vedeau un oltcit in stare buna si care arata bine chiar apreciau faptul asta.Dar era unul intretinut precum au majoritatea baietilor de pe forum.Normal ca atunci cand mergi cu o masina care ii cad portierele de rugina si toate aleaaaaa.....e normal sa iti fie rusine cand cobori din ea. oltcit nu a fost niciodata masina de fite, o lada era de 2ori mai scumpa un audi 80 de 5ori mai scump iar de clasa premium nici nu se discuta in romania, erau pur si simplu niste avioanesi app cu ciausescu si cu oltcitul... ciausescu detinea 3dacii 2 bmw 750il e32 blindate care costau mai mult decat uzina dacia peatunci La noi,nevasta a vrut sa cumparam oltcit ) Scrie si de forumul nostru aici http://www.unica.ro/campanie/oltcit-masina-alaturi-de-care-ai-copilarit/2009/04/27/ cum isi incep toti careiera cu o superba masina de fite

4tuning 2006

http://www.4tuning.ro/images/andreea-tonciu-poze-sexy-la-4tuningday-2006/andreea-tonciu-poze-sexy-la-4tuningday-2006-76164fe26130c437f-0-0-0-0-0.jpg

http://www.4tuning.ro/images/andreea-tonciu-poze-sexy-la-4tuningday-2006/andreea-tonciu-poze-sexy-la-4tuningday-2006-087a7fe2633883a36-0-0-0-0-0.jpg

http://www.4tuning.ro/images/andreea-tonciu-poze-sexy-la-4tuningday-2006/andreea-tonciu-poze-sexy-la-4tuningday-2006-702cffe2643013d40-0-0-0-0-0.jpg Angel, chiar pe tiganca asta ti-ai gasit s-o pui aici ? Dati-o bre be aia la o parte ca murdareste masina! Masina aia...e la remat de mult. Cat despre Tonciu...parca are nasu' mai mare acu
Laurentiu a scris:Angel, chiar pe tiganca asta ti-ai gasit s-o pui aici ?

E tiganca?
deceneu32 a scris:
Laurentiu a scris:Angel, chiar pe tiganca asta ti-ai gasit s-o pui aici ?

E tiganca?

nu e tiganca ... dar tacsu' si măsa sunt ...
lancer a scris:nu e tiganca ... dar tacsu' si măsa sunt ...

http://www.youtube.com/watch?v=Mg206p4-RUo Cioara,deci!!
deceneu32 a scris:Cioara,deci!!

E de genul feminin, sau neutru ca de genul masculin nu cred ca e. Mai voi sunteti rasisti !! Ori sunteti de-ai lui Vadim..
robertino a scris:Mai voi sunteti rasisti !! Ori sunteti de-ai lui Vadim..

Pai ce-am zis?
robertino a scris:Mai voi sunteti rasisti !!

Nu sintem rasisti da'-i neagra rau si cu nasul mare.
Laurentiu a scris:

nu uita de urechi ... element definitoriu la tiganci... sunt mari si clapauge ...oricat ar incerca unele sa le ascunda sub par dar de obicei nu le ascund
Laurentiu a scris:
robertino a scris:Mai voi sunteti rasisti !!

Eee buna si goala.
Iarba buna creste in maracini, iar pasarica buna este pe urate (năroade).
Io asa stiu !Iar nasul ala mare........belea ! Robertino...stii bine..nasul ala mare face toata ecuatia.... da, se spune ca cele care au nasul mare au si ..... mare sau larga
ErickE DB a scris:..nasul ala mare face toata ecuatia....
Ar face un cuplu grozav (dpdv al nasului) cu Zephireli. E vorba si de OLTCIT. Ascultati melodia pina la capat.
http://www.youtube.com/watch?v=uo5sNEU2Sgc&feature=related Pai Daniel Iancu a mai cantat Oltcitul si in alta melodie:
http://www.youtube.com/watch?v=BSwZD3TJbHk
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum