Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Bidonas pompa frana legat cu sarma!?

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Sistemul de franare
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
De cand o am abia acum am observat ca plasticareala aia alba de pe pompa de frana e legata cu o sarma.Avea o atela care tine fix acolo si s-a rupt de i-a pus omu sarma sau ce rol ar putea avea? Asta ar trebui sa stii tu,nu noi.Masina e a ta nu a noastra. In mod normal, rezervorul se infige in corpul pompei, care are 2 garnituri de cauciuc. Probabil omul a observat ca musteste pe acolo si a strans rezervorul cu sarma de corpul pompei, pentru a compensa garniturile uzate. Cauta un set nou de garnituri din alea, scoate lichidul de frana din rezervor cu o seringa, scoate rezervorul, scoate garniturile, baga noile garnituri si apoi infige rezervorul la loc. Simplu si usor. Daca e intr-adevar asa cum am presupus de la distanta, fara sa vad despre ce e vorba. cristi_s:Dupa ce fac asta trebuie urgent o aerisire sau nu afecteaza scoaterea bidonasului? nu afecteaza ca nu scoti lichidul din instalatie ! scoti doar rezerva de lichid ! eu am facut treaba asta si nu a trebuit aerisire! si la mine pierde ceva lichid .... se mai gasesc garnituri noi ? sau echivalente de la alte masini ? ca in Iasi oricum nu mai este magazin cu piese de oltcit nimeni ? nimic ? trebuie un topic nou ? Posibil sa se potriveasca cele de la Dacia cu pompa cu dublu circuit, ca seamana rezervorul. multumesc, o sa caut de dacie www.acsa.ro, cauti numarul de la depozitul central...

buba e ca iti trimit doar prin curierat, asa ca...pentru a fi rentabil, ar trebui sa mai cumperi una alta Dupa ani si ani ,am inteles rolul sarmei,care de fapt era o fibra prin care ABS-ul comunica cu ESP in timp ce eleronul se ridica automat la franare violenta la peste 255km/h,mama ei de tehnolojie
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Sistemul de franare Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum