Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Caut planetare de calitate

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Transmisie, Suspensie, Directie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Cune stie daca planetarele de oltcit coincid cu planetare de citroen, si daca e asa ce model?
Eu am cumparat niste planetare (meteli ..ceva d genu) acum 5 ani care n-au facut nici 200 de km si am taiat masina. Le-am pastrat, iar acum dupa ce am reconditionat masina de familie :P :P, am vrut sa le montez, dar sunt ca ... . Burdufele au imbatranit, iese vaselina din ele.. etc. Am avut planetare "Anglia" la care in 10 ani de mers sportiv, s-a dus capul. Dar burduful de sus e ok, pana si colierele stralucesc. Acolo calitate!
Va rog sa nu ma trimiteti pe alt topic ca n-am timpul necesar sa studiez tot ce s-a discutat pe forum. Masina asta imi mananca tot timpul.
Astept raspunsuri care sa ma ajute!
Multumesc! pai daca ai planetarele noi...dar burdufele crapate....ai putea pur si simplu sa schimbi burdufele:)

nu merita sa cumperi planetare noi, doar pentru ca pe celelalte planetare 'aproape noi' burdufele sunt crapate. se gasesc burdufe pt ce-mi trebuie mie?
daca da, la ce pret?

Totusi sunt interesat si daca s-ar potrivi o planetara de Citroen.... :D
Stie cineva?
Multumesc! Un burduf de planetara de Oltcit e aprox 5 ron poate pentru dacie 20 de lei am dat in februarie pe burduf la magazin fara colier .
valib a scris:poate pentru dacie

Ah da, pentru RM Pe Metelli se potrivesc burdufe de Cielo. salutare! daca va intereseaza am un set de capete planetare de origine Citroen cu sigiliile originale NOI in cutie le cumparasem pt un proiect dar a esuat, pret de noi magazin ACSA 235 lei/buc. eu le vand cu 250 ambele, merci TRIMIT POZE LA CERERE! fara suparare, dar 235 de lei costa TOATA planetara, nu doar capul 245 Astazi am trecut pe la un magazin de pe strada mea.Comercializeaza piese de ARO,TV,Dacia.In trecut a avut si de Oltcit.
Proprietarului i-au mai ramas in stoc ceva piese de Oltcit:discuri de ambreiaj,toba intermediara,diverse alte repere,precum si doua planetare de la 3 mil. bucata.E mult? Tablarie avea cumva?ce anume Nuuu,astea au fost la ACSA.De ce nu ti-ai luat?S-a dat la fier vechi.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Transmisie, Suspensie, Directie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum