Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

DOgy!!!!

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
cred ca va mai amintiti de mine, i-mi pare rau ca nu mai pot urmarii forumul, salutari de aici din Nurenberg!!! pt toti ce au tomberoane, ah apropo am dat bolidul meu:(.

Salutari si sa auzim de bine. Si zici ca scrii din Nurenberg, nu?
Mie imi apare destul de limpede ca scrii din Bucuresti.
poate sta pe strada Nurenberg..... sau foloseste vreun proxy din bucuresti NOOOOOOOOOOOOOT! Scrie ceva in germana ca sa te credem, Și roagă-i pe nemți să te lămurească ce înseamnă motor rece și motor cald inca mai am un apartament in BUC, sunt in concediu aici, nu va-ti schimbat de loc, mereu cautati nod in papura, dar asa sunt romanii:)

bine hai ca va las ca sa nu scriu mai multe sa va dau subiect de vb.

Cye daca ai fii vrut doar sa ne saluti ,o putea face la cluburi...nu neaparat sa deschizi un topic nou...asta e...daca tot esti acolo spune-mi si mie rogute ,cit e litru de motorina pe la nemti,ca s-ar putea sa fac o iesire si tre sa imi calculez bugetu...merci. Guten Tag herr dogy
dogy a scris:... asa sunt romanii:)
Facem o mica corectura:
Asa E rromanii . Noi sintem altfel . Imi amintesc de tine.Cum sa ta uit.Multumesc de salutari.Sa auzim numai de bine.Succes in continuare.
dogy a scris:...salutari de aici din Nurenberg!!! ... am un apartament in BUC, sunt in concediu aici

C.O. in NureBucuresti adica din Ferentari-City vere' Nu-i frumos cum procedati. Cum scrie si el ca scrie din germanica, poc il prinde Admin-ul si ii si scrie din prima ca de fapt butoneaza din bucale. Nu asa se face!
Il lasi pe om sa debiteze cateva posturi bune, faci misto finut, ceilalti se distreaza iar la urma daca pustiul ingroasa buca i-o tragi si pe aia cu scrisul din Bucuresti. Si asta dupa ce ne umflam si noi un pic de ras!
Imi aduc aminte ca pe timpuri era o pata de culoare orice post al lui Dogy. Ai dreptate, dar daca se apuca omul sa taseze pistoane prin Nürnberg inainte sa il opim noi? Va ajunge in fata curtii supreme..........pentru crime impotriva mecanicii.
comnean a scris:Va ajunge in fata curtii supreme..........pentru crime impotriva mecanicii.

Genocid impotriva motoarelor Salutare, ati crezut ca ati scapat asa usor?)

Am venit cu ganduri pasnice ca nu mai am bestia.. si deci urmare , m-am potolit si eu

Ei bine sunt din 2010 in Germania, ca tot va ziceam ca vreau sa plec si am zis ca daca bestia nu mai e, nevasta nu am, copil nici atata, acum e momentul sa fac un pas sa vedem cum e la munca in Germania.
Ei bine din 2010 muncesc aici, mi-am facut o firma pe persoana fizica, eu centrez eu dau cu capul:)
Am reusit sa imi strang bani de o toyota corolla, tot ma gandeam ca aveam bani de golf 4 , astra sau toyota..si pana la urma am mers pe japonezi, si nu a fost o idee proasta ca sunt incantat de ea.

Sincer mai stau anul asta si vreau sa ma intorc ca parca sunt rupt de realitate asa departe de casa, banii vin si inca multi dar nu vreau ca banii sa ma conduca si eu pe ei:)
Am o casuta langa bucuresti, am curte cu pomi si sincer tot in romania vreau sa ma intorc cu toate ca am auzit ca e jale.

Motorina aici adrian_ar chiar daca e tarziu raspunsul este 1, 53 euro

Am sa pun o poza cu masina , sper sa va placa

http://postimage.org/image/dnhwwxb23/ Bine ai revenit stimabile.Multe s-au schimbat intre timp pe aici. dar prin Germania ai vazut vreun oltcit? Nu aici audi, wv si mercedes sunt la ordinea zilei sunt marcile lor si isi schimba masina o data la 4 ani.Eu stau langa nurnberg intr-un orasel mic cum ar fi pipera la noi.
Sunt foarte multi oameni instariti.
Eu de ex lucrez la 2 oamnei pensionari care au porsche in garaj si nevestele Mercedes slk sau audi s6.

Multi sunt afaceristi sau fost afaceristi.

Dar oricum si omul normal de rand isi permite un golf 6 nou o data la 4 sau 5 ani.
Ideea este ca nu ai voie sa circuli in orasele mari daca nu ai cel putin euro 3 sau 4.
Iti dau astia o bulina cu o categorie de poluare..si daca ai intrat de ex cu oltcitul in oras primesti amenda in jurul la 1000 de euro plus ca ti-o imobilizeaza acolo pana o tractezi cu ceva. da bre dogy ai dreptate .. numai mertane si audi si fraierii cu wv ...... dar in cazul asta care sunt imbecilii de germani care cumpara logane de la noi ??? si ce cauti tu intr-o toyota? ...cand toti in jurul tau au numai muma de masini si toate germane ....

bag de seama ca starnesti iar subiecte de barfa .. nu suport nemtii ) Niste hitleristi toti:)

Fac si eu bani si ma intorc in tara.

Acum sincer nu prea vad asa multe dacii logan pe aici la cum se scrie in presa, din 10 masini 4 sunt audi 2 mertane si restul wv asa in general ca sa zic.
Acum eu mi-am luat toyota ca e peste golf 4 si m-a avantajat ca pentru golf 4 trebuia sa dau 1000 de euro in plus numai ca e marca lor.
Wv isi pastreaza pretul chair daca sunt mai vechi si am zis mai bine sa iau masina japoneza ca la ei aici e ieftina.
Acum nu vreau sa o laud dar e super masina, fiabilitate, confort si eu zic ca arata si binisor.
dogy a scris:nu suport nemtii ) Niste hitleristi toti:)

Pai la cati turci,kurzi si tigani au venit peste ei,cum ai vrea sa fie?

Tare m-as bucura ca toti romanii sa fie asa cum spui tu ca sunt nemtii:''hitleristi''.N-ar mai face tiganii ce fac acum in Romania!!
Dar romanii sunt tradatori,lasi si vanzatori de tzara.Singurul lor vis e sa-si bage poola in Romania si sa lucreze in Occident.

Oricum,am un mare RESPECT pentru atitudinea nemtilor fata de invadatorii cocalari din Romania.Sieg Heil!!

P.S.:''Sieg Heil'' inseamna ''Traiasca Victoria''.Am facut aceasta precizare pentru pentru potentialii idioti care ar putea sa ma ''toarne'' d-lui Administrator ca postez mesaje hitleriste,rasiste. Da ai dreptate, sunt in nurnberg aici o gramada de turci, cand ma duc sa pun pachet in tara la atlasib in cartierul ala zici ca esti in rahova la noi....
Foarte multi turci, rusi, dar si tigani.

Intr-o zi cand lucram la mobila duceam o canapea la o tipa acasa in Furth si in parcare la tipa aia inceram sa parcam cu spatele la scara ei.
Cand dupa 2 min vad un opel vechi cu un tip si o tipa care faceau gura in germana ca de ce am parcat in locul lui:)
Eu sincer am ramas uimit ca deobicei nemtii sunt simtiti si parcheaza in alta parte sau pur si simplu asteapta in masina daca e ceva.
Cand colo au inceput sa vb intre ei pe romana, sa injure, vb ca la mahala , si ca cica cum isi permiteau, adica noi sa parcam pe locul lui:))
tipic romanesc )eu m-am abtinut sa nu ma iau la cearta cu el in romana din cauza ca eram cu un neamt la munca si ala nu vroia cearta.
AM mutat masina la 20 de metri de scara si am lasat nebunul sa parcheze in locul lui.
SI ca ironie, mai erau locuri libere, acolo nu sunt ca la noi fiecare cu locul lui de parcare dar el parcand mereu pe acelasi loc nu a putut sa accepte...

Acum pe de alta parte de ce zic ca nu prea suport nemtii, am sunat intr-o zi la o babuta cu niste cai ca avea nevoie de ajutor si i-am zis ca nu vb nemteste si ca pot vorbii engleza cum majoritatea vb aici.
Ea zice ca stie engleza dar nu vrea, atata timp cat lucrez la ea sa invat germana, daca nu la revedere...eu eram la inceput acum un an si mi s-a parut asa rece.
Si in general sunt reci asa intre ei, se simte, si sora mea care este de 7 ani aici imi zice la fel.

Dar acum asa ca idee, Germania este pe primul loc la economie pentru ca fiecare om nu incalca legea, eu de ex am in cap numai cum sa fac rost de bani si putine smechereli:) dar neamtul e corect pana in panzele albe.
Politia chiar isi face treaba, nu poti tocmii cu ei, acum 4 ani soacra lu sormea a intrat cu masina intr-un copac si la rupt in accident.Politia a venit, i-a dat amenda 1000 de euro si 1500 de euro a costat-o copacul sa-l puna la loc.
Si multe alte chestii care fac tara asta sa meaga bine.
Eu am invatat multe, mai ales despre civica, si sper sa ramana cat de cat in mine cand ma voi intoarce. Pai vezi?De ce ii faci pe nemti ''hitleristi''?Nu sunt hitleristi,sunt oameni normali.Romanasii nostri cu maniere de tzigani,gasesc seriozitatea si rigurozitatea germana drept ''hitlerism''.Precum nemtii ar trebui sa se comporte si cocalarimea nostra plecata in germanica.

Ce obligatia avea baba aia sa vorbeasca cu tine in limba engleza?De cand engleza e limba oficiala in Germania?
Noi avem pretentii de la unguri sa invete romaneste.De ce n-ar avea si nemtii de la romani?
Aaaaa,daca erai turist,n-as fi inteles atitudinea ei.Turistul n-are nici o obligatia sa invete limbile prin tzarile prin care calatoreste.Dar tu erai un ''fucking immigrant'',sigur munceai la negru,care venisei in tara lor sa faci bani repezi si shmekereli romanesti. Da ai dreptate, si sincer inteleg perfect ce vrei sa zici dar asta e sentimentul, poate ca ne-am inrain noi ca natie .
Vad copii lor ca se nasc si au la nas orice isi doresc, nici nu stiu ei cum ar fi sa te joci numai leapsa sau sotronul afara, au jucarii si mancare si tot ce vor ei la orice ora.
Si poate ca de aceea gandim asa, ca uite noi am tras tare ca sa putem avea ceva .

Dar avem de invatat de la ei o gramada!

Si cu toate astea vreau sa vin cat mai repede acasa:)) corect deceneu ... daca babuta aia nu avea atitudinea aia si probabil ca sunt majoritatea nemtilor ca ea poate pana acum engleza era acum limba oficiala in Germania si daca romanii ar fi ca germanii probabil nu s-ar fi ajuns ca totusi ungurii sa dicteze jocul politic din romania asa cum au facut-o de multi ani incoace

vii mai repede acasa ..aham ... bag de seama ca nu merg shemecheriile sau mai bine zis nu mai merg .... nasooolll sincer vreau acasa ca vreau familie.

Singura smecherie o fac ca nu le dau factura la toti, dar in rest sunt cat se poate de legal.
Eu incepusem casa acum 2 ani, si am plecat ca sa mai ies putin cu piciorul din groapa.

Am zic ca stau pana scap si eu de datoriile pe care le-am facut si sa pun ceva de o parte.

Dupa 1 an de munca am avut noroc si mi-am luat masina, mi-am platit datoriile, mi-am luat remorca cu care am venit o data in tara full cu tot felul de lucruri pt casa.
Mai vreau sa stau si anul asta si sa ma intorc, am muncit ca robotul si imi ajunge.
Am casa cu curte in tara, am masina, n-am datorii ceea ce ma face sa cred ca pot traii binisor in tara cu un serviciu normal.
Multi pe care ii cunosc aici sunt oameni vebiti de prin colturile tarii din sate care practic nu prea au viitor in romania si vor sa se stabileasca aici.

Am cativa prieteni in Spania care zic ca nu prea mai merge deloc si sunt platiti cu 5 euro pe ora fata de mine cu 10 sau 15.
Dar toate peste toate pe mine m-a avantajat plecarea asta si daca stiam si germana castigam si mai mult.

Hai ca v-am plictisit cu povestile mele:))
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum