Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Joc la directie

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Transmisie, Suspensie, Directie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Am si eu o rugaminte pt userii mai experimentati.

La mecanic trebuie sa ajunga oricum dar zic sa-l scutesc (e ruda cu mine ) pe saracu om de o treaba...

ma joc la volan...destul de mare as zice. masina sta pe loc fara cheie in contact si cu toate astea pot sa dau o jumatatea poate si mai mult de tura de volan.

Pot sa remediez cumva problema ?(strans suruburi diverse) sau trebuie sa inlocuiesc eu stiu ce pise ? Probabil ca ai bieletele de directie uzate. iar vorbiti prostii ... jocul volanului e atunci cand dai de volan si roata nu vireaza ... ce zici tu cred ca e normal ... tu vorbesti acolo de sistemul de blocaj al volanului cred ... si la cum e conceput e normal ... decupajul din ax e in partea dreapta a axului cand volanul e cu spita in jos ... Tot in partea dreapta in zona contactului se afla si sistemul de blocare care intra in decupatura axului ... deci fara cheie daca ai volanul virat dreapta un pic cat sa nu se blocheze ... iti va permite sa dai aproape o tura dreapta ca sa se blocheze ... in schimb din aceiasi pozitie daca iei stanga se blocheaza aproape instantaneu ... cred ca asta era marea ta problema ... deci debifez si asta de pe lista de probleme..

p.s.

un mic joc - stanga dreapta banuiesc ca e imposibil sa nu aibe nu??

am la ford ..dar la oltcit propriuzis e vorba doar de o impresie de joc ... in realitate nu ar trebui sa fie ... pe cursa cat ai jocul ala uita-te la roata ... in mod normal trebuie sa se miste un pic
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Transmisie, Suspensie, Directie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum