Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Faruri "tunate" :)

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Pentru ca nu mai imi statea sticla de la faruri lipita cum trebuie le-am dat jos sa le lipesc cumva.
Am scos sticla de pe faruri, apoi am scos vechile garnituri, erau destul de lipite pe faruri (le-am scos cu o dalta pentru lemn), si am scos si plasticele galbene de la semnalizari, in locul garnituri dintre sticla si corpul farului am pus silicon incolor, s-au lipit de zici ca sunt asa din fabrica, la semnalizarea din far am pus becuri de semnalizare galbene.

Rezultatul e asta: http://img31.imageshack.us/img31/7045/aaavsd.jpg 1. farurile nu au garnituri ... ce ai scos tu de acolo este un mastic folosit de fabrica la lipirea sticlei farului
2. siliconul incolor daca e din ala sanitar ...contine acetat si intr-un timp relativ scurt o sa se ingalbeneasca + ca isi mai pierde si din calitati
3. daca aprofundai mai mult forumul gaseai niste solutii mai bune in privinta lipiri sticlei farurilor sunday Nu inteleg unde este "tuningul" din titlul topicului

Astfel de modificari au fost facute de foarte multe persoane, cand am citit titlul ma asteptam la ceva...tuning?!...mai diferit...

lancer a scris:
2. siliconul incolor daca e din ala sanitar ...contine acetat si intr-un timp relativ scurt o sa se ingalbeneasca + ca isi mai pierde si din calitati

Si eu tot silicon "transparent" am folosit si nu am avut probleme.
bobocu91 a scris:

Si eu tot silicon "transparent" am folosit si nu am avut probleme.

am specificat ceva ...si siliconul transparent e de mai multe natii ..si unele mai bune unele mai proaste ... Pentru lipire am folosit silicon incolor marca BISON Primer, e special pentru sticla neteda si plastic.
Le-am montat astazi pe masina, arata super, acum partea din fata a masini parca arata mai in pas cu masinile astea mai noi.
Am pus cuvantul tuning in ghilimele. hmmm daca asta voiai adica sa arate in pas cu masinile noi ... mai bine ii puneai lupe, xenon si geam clar ... si atunci puteai zice ca sunt faruri tunate .. Altu' care a redescoperit apa rece.

Mă băiatule, există secțiunea "Mașina Mea", unde îți poți deschide subiect propriu și scrii toate minunile acolo. Stai liniștit, io sunt banat acolo, de cîțiva ani cînd le-am spus direct unora cu tuningăreli părerea mea...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum