Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Mufa 16 pini casetofon

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Instalatia electrica
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Salut ,am un umil sony xr 1300 si o banala statie majestic la care am doua subwoofere.Statia are intrare high unde am conectat direct la iesirea casetofonului(difuzoare) si de aici parca mai am un motor in portbagaj.Vreau sa gasesc printre acei pini o iesire low fara amplificare sa conectez la statie la intrarea low.Ma ajuta cineva? ar fi utile niste poze...o denumire de statie/model etc Te ajut eu cu schema aparatului.Intamplarea face sa o am.

Dar te complici cu un aparat vechi.....
Probabil ai legat iesirea de minus a difuzoarelor la statie. Vezi statia sa nu aiba (-) intrare high legat la sasiul masinii si de acolo iese zgomotul.Poti sa arzi finalul instant ! Mai repede cumperi un casetofon cu mufe RCA si nu o sa ai inalte in tub. Oricum daca o sa auzi in difuzoare cum incarca alternatorul este din statie si nu o sa reusesti sa scoti acel sunet doar daca o sa ii pui o baterie separata si sa o folosesti numai pentru statie si sa o incarci cand si cand. Dar o solutie ar fi sa iti cumperi un casetofon cu mufe rca si o statie nou sau sh dar care sa aibe filtre in ea. sau montezi condensator ... asta pentru deparazitare ... la faza cu inaltele in tunul de bass e nevoie de filtru ... se gasesc si separat sau daca gasesti vreun electronist priceput sa iti faca unul
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Instalatia electrica Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum