Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

curatenie pe forum!

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
vin cu o propunere ! forumul se misca din ce in ce mai greu, este foarte incarcat! nu se mai poate face curatenie?
inteleg ca sa te apuci sa iei fiecare topic in parte si sa stergi ce nu este util e greu !
dar macar la rubrica de vanzari . sunt acolo zeci de pagini cu anunturi de acum cativa ani care nu mai sunt de actualitate! mai stergeti din ele sau puneti de acum incolo anunturile sa aiba termene de ex 2 sapt sau o luna dupa care sa dispara!Multumesc! sau sa le inchida dupa 3sapt de neactivitate... Verificati mai intai conexiunea, forum-ul se misca OK la mine. Exceptii atunci cand nu merg si alte adrese Adevarat,forumul are zile si zile...insa lasind asta la o parte ,la vinzari ar trebuii o mica curatenie si pe viitor anunturile sa fie pastrate 2-3 sapt dupa care daca nu mai sunt de actualitate sau daca nu mai scrie nimeni la ele sa fie sterse automat. DE CE unele topicuri se inchid definitiv (LOCKED), iar altele NU, desi se declara inchiderea acestuia?

ce facem aici...piatza?
sau inchidem...sau nu inchidem...nu luam pe alese...
sau da?

ciudat rau....tot mai ciudat forumul mai aveti un pic de rabdare...sa vina primavara si sa inceapa curatenia de primavara...
valib a scris:DE CE unele topicuri se inchid definitiv (LOCKED), iar altele NU, desi se declara inchiderea acestuia?
sau inchidem...sau nu inchidem...nu luam pe alese...
Poate se inchid doar cele ce cad sub privirea adminului sau a moderatorului.

Daca detii linkuri pt topice ce sint cerute a fi inchise, le poti posta aici si poate "ciudatenia" va dispare. tin sa te contrazic nenea laurentiu...
si nenea administratoru` are parere opusa fata de tine/mine

De la: Administrator
Către: valib
Trimis: 19 Aug 2007, 09:29
Subiect: Re: alea alea
valib a scris:
salut!

domnuu...domnuuu`....
nu pui si dumneata un moderator doar pentru sectiunea vanzari?
doar eu am declarat inchise 3 topicuri, si nimeni nu le inchide...

Cu stima,
Vali B.

Salut.
Daca cineva declara topicul inchis, nu se mai scrie in acel topic. Nu trebuie efectiv inchis.
Daca se scrie dupa ce s-a declarat inchis topicul, sau s-a consumat vanzarea se sterg mesajele, sau dupa caz, se avertizeaza cel care scrie.
Prea multe topice ar trebui inchise altfel...
Daca scrie cineva intr-un topic declarat inchis, poti sa-mi spui
Multumesc, cu toata stima ,eu cred totusi ca ar trebuii inchise ,apoi sterse. Vad de exemplu ca 2 useri au postat intr-un topic de pe vanzari 'detinut' de un utilizator cu cont suspendat. Omul nu are telefonul pus in profil, ori intrebarile au fost puse la misto, ori userii care au intrebat au avut orbul gainilor. Plus ca topic-ul respectiv era din 2006.
Pe la vanzari ar trebui inchise multe topice vechi, care nu au mai avut parte de 'up' sau intrebari de 2 luni sa zicem.
valib a scris:tin sa te contrazic nenea laurentiu...
si nenea administratoru` are parere opusa fata de tine/mine
Daca asta e optiunea Adminului ........... nu avem ce face. eu sunt de parere ca de topicurile de la vanzari mai vechi ar trebui inchise,sau mai bine chiar sterse...iar din topicurile celelalte parerea mea ca daca nu s-a cerut expres "inchiderea" de catre deschizatorul acelui topic...sa nu fie inchis...mereu se mai pot adauga idei,comentarii sfaturi decat sa se deschida alte topice pai si atunci...inchidem sau nu topicurile?
nu mi se pare ok ca unele sa se inchida...altele nu
vreau si eu sa mi se inchida topicurile...nah....ca sunt declarate inchise de un secol
valib a scris:vreau si eu sa mi se inchida topicurile...nah....ca sunt declarate inchise de un secol
Baga linkurile si 'om mai vedea ce se intimpla ( http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?p=141570#141570 ).
Cine crezi ca sta sa-ti caute tie sau altora, toate posturile ce le-ai declarat inchise Daca ADMINISTRATORUL spune ca NU SE INCHID niciodata, nu vad de ce moderatorii le-ar INCHIDE.
sau e alba...sau e neagra...
moderatorii sau administratorii au cuvantul?
iar rolul moderatorilor e de a citi fiecare amarat de topic...ca sa MODEREZE

sau nu se mai modereaza nimic?
ciudaaat

pai atunci care-i situatia pana la urma urmei?
sa stiu si eu o treaba...
valib a scris:Daca ADMINISTRATORUL spune ca NU SE INCHID niciodata...

De unde stim ca acesta e adevaratul raspuns
Pina nu se ia o decizie OFICIALA, raminem in aseptare.

P.S. Ce te-a facut asa de razvratit Observ ca de la un timp, cam cauti nod in papura si nu vad motivul adevarat. Daca ceva nu-ti convine, poti cere explicatii: deschide-ti un topic cu toate neplacerile cauzate de forum asupra persoanei tale si asteapta raspunsul Adminului. nu e vorba de nimic personal...stai linistit

ok, sa zicem ca nu e 'adevarat' ce mi s-a spus mie.
dar nici atunci nu pricep treaba cu 1 se inchide, 10 nu se inchid...
valib a scris:...nu pricep treaba cu 1 se inchide, 10 nu se inchid...
Da exemple caci eu, nu gasesc. http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=7967

spre exemplu topicul de mai sus, era inchis (locked) pana acum ceva vreme.

dar vad ca cineva umbla, nu ii place ce se intampla.

asta e...nu ma mai framant...ca vad ca nu are rost Nu ar putea sa faca administratoru un buton/optiune prin care titularul topicului dupa ce si-a vandut marfa sa inchida pur si simplu topic-ul, si adminu dupa sa stearga topic-ul.

Si sa se faca in sus-ul pagini la vanzari un regulament prin care sa se specifice negru pe alb ca fiecare user ce isi deschide un topic sa-l si inchida dupa ce vinde ce are de vandut.

Si ar mai fii o chestie in legatura cu "UP" -urile ar trebui sa existe si pentru astea o limita de zile la care sa se faca up nu in fiecare zi asa dupa cum bine stiti si voi pe alte froum-uri se avertizeaza sau poate sa-ti stearga topic-ul. Bună,
Țara arde și babele se cheaptănă. Unii chiar au timp (de pieptănat!)!
Cu stimă,
danf a scris:Țara arde

Unde, mey, ca sunt niste indundatii de nu se poate. apa trece...topicele ramin. stati in mocirla atunci, ce sa va zic eu

eu prefer uscatul
valib a scris:..eu prefer uscatul

Am auzit că pampers e cel mai bun....
Oricum eu nu mă consider că stau în mocirlă pe forumul ăsta! up.. trebuie readusa in discutie curatenia pe forum oltcit
in seara aceasta e sfantul Nicolae, se aproprie si sfarsitul de an cu pasi repezi, dar incet incet se poate termina curatenia pe forum pana la sfarsitul anului Pentru Mesajele Private, nu se poate adauga o optiune prin care "ignori" / blochezi pe cineva sa-ti mai trimita mesaje private?
Multumesc!
Dumitru Cristian a scris:Pentru Mesajele Private, nu se poate adauga o optiune prin care "ignori" / blochezi pe cineva sa-ti mai trimita mesaje private?
Multumesc!

subscriu si eu.. Nu se poate face ceva ca sa nu ne mai contactezze Grigoras Cristian pe mp? eventual o blocare a mesageriei inculpatului. Multumesc Se poate taia topicul acesta http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=15203 , iar mesajele sa fie lipite la topicul ,,Instalatia electrica" ?

Va multumesc frumos!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum