Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Opinii topic - "Ce pareri aveti despre femei?"
Pagina Anterioară  1, 2

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Eu i-as da ban adminului... pun si eu un leu Cred că am să deschid un subiect: ce moderatori să avem și ce administrator.
Văd că alții nu au curaj.

Ce să mai zic? E off-topic, n-are nici un farmec... Mda, eu as deschide un topic cu tema "Cat la suta din procentul de bun simt pe care il posedam il luam cu noi cand postam pe forum", dar mi-e ca intai trebuie lamurit conceptul de "bun simt" pentru unii, asa ca ar fi nevoie de inca un topic. Pana atunci, spor la off topic.
P.S: uneori si eu i-as da ban adminului, ce-i drept.
Zephirus a scris:Cred că am să deschid un subiect: ce moderatori să avem și ce administrator.
Văd că alții nu au curaj.

Ce să mai zic? E off-topic, n-are nici un farmec...

Hai ca te plangi degeaba, eu de cateva zile de-abia intru pe forum, iar de intervenit ca moderator n-am mai facut-o deloc. La Cafenea poti scrie fara teama ca te moderez, doar sti ca nu mai am acolo drepturi, unde te durea cel mai tare. A fost asa o zufa de 2-3 zile, forumul a revenit la normal, se poate scrie din nou tot ce vrei . Iar vin cu laude la adresa conducerii ! Pentru ca merita!

E foarte limpede ca libertatea de exprimare pe forum e la cote maxime, atata timp cat nu afecteaza cu nimic administratia. Ne putem porcai cat vrem intre noi cu conditia sa nu atragem atentia asupra mojiciilor care se intampla, atata timp cat nu criticam si suntem de acord cu deciziile luate. Altfel, riscam sa ni se interzica accesul pe unele topice, sau, Doamne fere', accesul pe forum.

Nu pot sa nu remarc, din nou si cu regret, uriasa asemanare intre conducerea forumului si conducerea tarii. Sa criticam, dar sa criticam pozitiv, sa nu luam in seama nici o alta opinie, sa luam toate deciziile unilateral, sa nu cumva sa acceptam ajutorul altora, sau sfatuile, pentru ca noi suntem de departe atotcunoscatori, sa il dam la o parte pe cel care incepe sa miste ceva.... Sper ca in tara sa se trezeasca cineva, aici sigur nu avem sanse.

Acestea fiind spuse promit sa nu ma mai leg de administratie pe viitor, pentru ca mi-am racit tastatura de pomana.

Sa postati bine! Poate ca unii vorbesc cu prea mult subinteles, cu fraze mult prea filozofice sau cu o ironie mult prea stilata iar ceea ce se vrea in fond a se intelege, este diminuat prin multitudinea cuvintelor mult prea academice.
De ce nu simplificati la maxim ceea ce doriti sa spuneti ? Incercati sa spuneti TOTUL pe intelesul TUTUROR (pina la "vulgaritatea si taranismul" din foto de mai jos). Poate fotografia de mai jos va va ajuta mult.

L.E. P.S.
Femeile au vrut egalitate cu barbatii, iar tehnica le-a dat-o. [GALERIE FOTO http://www.pixelulalbastru.ro/2011/02/16/femeile-au-vrut-egalitate-cu-barbatii-iar-tehnica-le-a-dat-o-galerie-foto/ ] Laurentiu

Eu am incercat sa fiu cat mai explicit, fara sa jignesc pe nimeni si fara sa iau cine stie ce pedepse pe aici pentru limbaj vulgar .

In cateva cuvinte, simple: consider ca datorita ideilor putine si fixe ale conducerii acestui forum oameni de valoare au plecat si s-a coborat extrem de mult nivelul discutiilor.

Plus, in momentul in care Motanul a incercat o curatenie (in felul lui) a fost dat la o parte. Asa ca... mai e ceva de spus? Ei, a fost atat de greu sa te exprimi? Vezi ca nu a fost nevoie de nici un limbaj vulgar? Deci se poate.

Acest mod de abordare, hai sa inchidem topicele ca sa nu mai iasa scandal, nu e in regula. Cu atat mai putin sa gasesti ca motiv pentru plecarea de pe forum, faptul ca nu am fost de aceeasi opinie. Nu ar fi mai simplu sa inchidem tot forumul sa nu mai fie scandal?
De ce sa nu ofer libertatea de exprimare? Cine nu se exprima civilizat, fara nici o suparare, primeste ban. Nu tolerez nici un scandal! Deci am fost si sunt foarte ferm, iar topicul e monitorizat. Sunt probleme acolo? NU.

Nici atitudinea motanului nu e buna. La serviciu, sau in orice ierarhie trebuie sa asculti de superiori, nu? Am tinut cont de toate parerile, dar am considerat ca am toate mijloacele la dispozitie sa tin acest topic deschis. Si singura solutie la incapatanarea lui punctuala legata de topic a fost sa nu mai fie moderator la forumul Cafenea. Atat.
Iar apoi, faptul ca nu mai intra pe forum, si considera ca forumul e ca inainte, nu mi se pare ok. Adica e moderator pe 13 forumuri, inclusiv Diverse, Online, Vanzari Cumparari. Poate sa modereze cum vrea, nu m-am legat de modul lui de moderare, ba l-am sustinut, nu?
Deci hai sa lasam orgoliile deoparte, si sa fim constructivi. De unde pana unde ai scos-o ca nu mai intru pe forum? Insa in afara de topicele de "scandal" de la Cafenea, nu prea am mai gasit motive de interventie. Ce naiba, cam trei sferturi din posturile forumului au loc la vanzari-cumparari, acolo nimeni nu sare calul.
Administrator a scris:Ei, a fost atat de greu sa te exprimi? Vezi ca nu a fost nevoie de nici un limbaj vulgar? Deci se poate.

Faptul ca nu ai inteles tu ce am vrut sa spun nu inseamna ca nu m-am exprimat eu destul de explicit , s-ar putea ca limbajul meu politicos si oarecum ironic (desi nu asta am incercat) sa fie peste puterile tale de intelegere.

Pacat, o persoana care se considera lider ar trebui sa inteleaga si pe cei care se exprima mai greu. Ramane sa realizezi singur pe cine ai inteles pana acum, nu-ti mai explic, imi gasesc cuvintele greu:lol:

Faptul ca te-am asemanat cu Basescu nu e deloc intamplator. Aveti aceeasi atitudine egocentrica. Doar ca la alte niveluri.

Am considerat mereu ca pe acest forum suntem toti prieteni, insa vad cu regret ca si aici, "ca la orice serviciu trebuie sa asculti de superiori". Mai poti comenta ceva la afirmatia asta? Cred ca spune singura totul.

Is curios daca exista macar un sustinator al politicilor tale de p'aci. Sustinator real.

PS Esti impertiment si e pacat... Motane, tu ai spus mai sus ca abia mai intri pe forum. Dar daca nu e adevarat, si ai dorinta ca atat cat se poate sa moderezi, eu sunt bucuros! Mersi

Talash, eu accept toate intepaturile pe care le faci sistematic, nu ma deranjeaza, dar cand iti plasez o gluma, exact cum admiti si tu ca plasezi ironii... te iriti.
Legat de cealalta chestiune, poate nu m-am exprimat cel mai fericit, dar poti sa ma crezi ca am relatii de "lucru" cat se poate de amiabile cu moderatorii. Suntem prieteni buni spun eu, ii respect, si chiar daca uneori nu gandim la fel, asta nu schimba deloc simpatia mea pentru ei.
Atat doar ca in anumite probleme ce tin de forum ajung la un moment dat in situatia de a lua niste decizii. Nu spun ca am intotdeauna dreptate, dar ma straduiesc. Da, eu il sustin pe administrator. http://gobarbra.com/hit/new-1a051276cc2ad9df526d1ccf2afe3780

da da si eu tot cu basescu tin

maidanezule sa-mi fie cu iertare dar tu in cei 5 ~5 ani ai mei de cand scriu pe forum nu prea te-am vazut activ pe forum,asa ca doar din prisma prieteniei cu motanu probabil scrii pe aici... balarii. s-a facut bors din forum. pe softpedia de ce la nimeni nu ii se umfla tarata in el? Daca se facea bors era bine; pentru ca borsul il folosesti la gatit. Pe cand aici e rahat. Daca din rahatul acesta se va face un bici si sa mai si trosneasca, ramane de vazut. Compunere liberă despre FEMEIE a elevului Gigel din clasa a II-a

Femeia este o ființă, pe care Dumnezeu a lăsat-o pe pămînt după chipul și asemănarea lui, deși toți o preferă după chipul și asemănarea lui Pamela Anderson. De fapt și femeia este tot un fel de Dumnezeu, căci pe pământ e atotputernică. Nimic nu se face fără ea: nici politică (vezi madam Thatcher), nici vâlvă (vezi Mrs Hillary Clinton), nici miliarde (vezi madame Udrea), nici copii (vezi mama).
Femeile sunt de două feluri: tinere și foarte tinere.
Cele mai în vîrstă intră în categoria „femei bine”. „Femeile bine” sunt acelea care au împlinit 50 ani și de fapt merg pe 39. Oricum, la femei nu are importanță vîrsta, ci cosmeticele, fiindcă fiecare produs cosmetic acoperă 2-5 ani. Așa că dacă o femeie folosește 20 de cosmetice poți să spui despre ea că nici nu s-a născut încă, deși primește deja pensie.
Femeia este subiectul celor mai multe cîntece de dragoste, de aceea dragostea este întotdeauna un cîntec. Tata spunea că fără femei nu se poate trăi, iar cu femei este imposibil de trăit. Cea mai mare calitate a femeii este zestrea. Cel mai mare defect al femeii este maică-sa. Dar așa cum inventatorii au inventat avionul fără pilot, revolverul fără zgomot, tot așa se încearcă o altă invenție: zestrea fără nevastă și soț fără soacră. Cred că cel care va pune la punct aceste două mari invenții va primi Premiul Nobel pentru Pace.
Femeile se pot împărți, după cum spune unchiul Costel, în alte trei categorii:
femeile care au suflet și sunt stimate, cele care au caracter și sunt admirate și cele care au "nu-știu-ce" și sunt căutate. Eu nu știu de ce sunt căutate, că doar nimeni nu se joacă cu ele de-a v-ați ascunselea, ci de-a v-ați găsitelea. Unchiul Costel îi șoptea lui tata despre una: „Ce mi-am căutat mi-am găsit, iar acum mi-e frică să nu-mi găsească ceva și medical”.
Femeia este de genul feminin, deși unele poartă pantaloni, după cum unii bărbați sunt de genul masculin și poartă șorț de bucătărie. Femeia, spune legenda, s-a născut dintr-o coastă. De aceea se pricepe atît de bine să miște șoldurile. Prima femeie care a păcătuit a fost Eva. A doua femeie au fost toate celelalte.
Cică Eva a păcătuit cînd a mușcat din măr. E posibil să fie adevărat, fiindcă într-o seară, cînd mama era plecată de acasă, l-am auzit pe tata, care era cu o vecină în salon, strigîndu-i: „Ho, nebuno, nu mă mușca!”. Probabil că pe întuneric l-a confundat pe tata cu un măr. Într-adevăr, cînd a ieșit el din cameră, avea urme de mușcătură pe gît, exact acolo unde este mărul lui Adam. Pe urmă, ca în Biblie, tata i-a șoptit vecinei: „Acum pleacă repede, că dacă vine acasă șarpele, s-a zis cu noi!”.
Eu l-am întrebat: „Despre ce șarpe vorbești, că acasă nu trebuie să vină decît mama!”. Enervat, tata mi-a plesnit două palme, de m-am văzut cu toți sfinții, așa cum scrie la Biblie. Cînd s-a înapoiat mama, i-am cerut să-mi explice legenda. În loc să-mi explice mie, i-a explicat lui tata, după care l-a gonit din Rai și abia după două luni s-a întors.
Atat știu despre femei. Pentru rest am să mă uit pe gaura cheii.
EEK! a scris:
Topic: "Ce parere aveti despre femei ?"
Motiv blocare: "Acumulare de prostie"

Astea ar fi motivele pentru care topicul ar putea sa fie blocat.
In cazul in care fetele care sint active pe el, adica geani29 si Adriana sint de acord cu continuarea lui, totul este ok.
Daca insa amandoua voteaza INCHIDEREA TOPICULUI, acesta va fi inchis.
Astept raspunsul fetelor.
Totusi, le-as ruga sa tina cont de faptul ca acest topic plus cele "patriotice" au si rolul unui "stupidmetru" al forumului.

As zice sa-l inchideti ca Geani s-a suparat si ne-a parasit:
http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=12846&start=50
Doua fete am avut si noi pe forum... Orice pe lumea asta are un inceput si un sfirsit.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum