Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Cand se incheie "sezonul de iarna" ???

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
am tot cautat pe net dar ...nimic. cand anume se incheie faimosul sezon de iarna ???

Nu de alta dar sa scot oltcitul si eu la dezmortit. Pai ce, iarna nu merge?
Teoretic prin martie...practic cand n-o mai ninge
stuparu_mihairadu a scris:am tot cautat pe net dar ...nimic. cand anume se incheie faimosul sezon de iarna ???

Nu de alta dar sa scot oltcitul si eu la dezmortit.

Legea nu se refera la un anumita perioada ,de la.....pana la...... Daca e gheata sau zapada si masina are cauciucuri de vara, esti pasibil de sanctiuni conf. legii. Si asta poate fi oricand ,nu se precizeaza o anumita perioada. Cand o fi vremea buna pentru un gratar la iarba verde.
stuparu_mihairadu a scris:cand anume se incheie faimosul sezon de iarna ???
Cit timp nu ai zapada sau gheata pe drumuri, il poti scoate oricind daca ai ITP si asigurare platita. Nimeni nu se va lua de cauciucurile tale. Asa este.N-ai treaba ! mi-era sa nu dau de vre-un garcea mai destept ca legea....si sa-mi zica de lunile din an si cum inca e iarna..chit ca-s 15 grade afara.

pai atunci sa ma apuc de aerisit franele ...
stuparu_mihairadu a scris:
pai atunci sa ma apuc de aerisit franele ...
Pt asa ceva nu-ti trebuie cauciucuri de iarna. stiu....dar nu o faci sa stea in parcare
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum