Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Ce jocuri ati mai jucat?
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Kings Bounty Crossworlds-un addon la The Armored Princess,cu cateva imbunatatiri.Am terminat misiunea principala de 2x si mai vreau o data!Foarte frumos,linistitor si captivant Am descoperit VietCong. E bun și ăsta NFS Shift: un simulator de raliu foarte realist (grafica cel putin ).
Cum vi se pare? L-ati incercat?
Zephirus a scris:Am descoperit VietCong. E bun și ăsta

Desi am jucat jocul cand era depasit din punct de vedere grafic, tot mi-a placut mult. E destul de fain facut.
Mai nou am terminat Dead Space 2..daca vreti sa va sara inima din piept, il recomand cu incredere .
gyorgyoda a scris:NFS Shift: un simulator de raliu foarte realist (grafica cel putin )...

Ai incercat RBR ? Nu dpdv al graficii ! Cristi, nu fa omul sa-si arunce computerul pe geam. pentru cei care vor sa piarda vremea cu ceva:

http://www.minecraftwiki.net/wiki/Minecraft_Wiki
(youtube e plin de filmulete din jocul asta)

Desi grafica e 'old-school', si jocul e o combinatie de 'dooms' & 'counter strike" (la grafica) & jocurile in care iti creezi lumea proprie, traiesti si te dezvolti, sapi dupa resurse, iti construiesti una alta ca sa supravietuiesti si sa te dezvolti).... e un joc destul de interesant/captivant, e in versiune beta inca, deci continua dezvoltare.
Fiecare harta e unica....si se dezvolta/schimba in functie de utilizator.
Suprafata de joc e de cateva ori mai mare decat Terra in realitate.

bla bla

microsoft flight simulator X. e realist jocul si captivant. singura chestie e ca se merita numai cu joystick
http://www.youtube.com/watch?v=it8nzI0dAGE De-aia mi-am luat joystick... vezi ceva pagini în urmă, căutam un simulator de elicoptere... și pînă la urmă m-am îndrăgostit de Boeing 737

Azi am terminat Call of Duty 1.
Se observă că e făcut pe același motor de la Wolfenstein (doar e aceiași marcă - Activision).
Ba american, ba rus... tragi la nemți de te saturi. Care nemți mor frustrant de repede... La fel și jucătorul... Zephirus, acum poti trece la CoD 2. Cel mai bun joc din serie.
Apropo, am finalizat si COD Black Operations. Stupid joc, foarte scurt, doar grafica a fost reusita. Mi-a solicitat la max. sistemul si daca am scos o medie de 9 fps (acesta e un mare dezavantaj pentru joc deoarece scade jucabilitatea pe sisteme mai slabute).
gyorgyoda a scris:Zephirus, acum poti trece la CoD 2. Cel mai bun joc din serie.
Apropo, am finalizat si COD Black Operations. Stupid joc, foarte scurt, doar grafica a fost reusita. Mi-a solicitat la max. sistemul si daca am scos o medie de 9 fps (acesta e un mare dezavantaj pentru joc deoarece scade jucabilitatea pe sisteme mai slabute).

Black Ops e optimizat foarte prost pentru PC. D-aia nici nu l-am cumparat si am ramas profund dezamagit de cam tot la el. Raman la Modern Warfare 2 in multiplayer, pana iese 3 . Richard Burns Rally nu mai joaca nimeni ? Aș trece... dacă mi-ar permite sistemul. Am o rapandulă veche cu placă on-board pe care nu merge CoD2. Zice că nu știe alpha blending... Am terminat Medal of Honour 1. Bunișor, doar că personajul și dujmanii... mor cam greu, cam tras de păr. Și nici nu te poți apleca în părți... Acum incearca: Max Pain 1si 2, Mafia 1 si NFS5 Porsche(in caz ca te pasioneaza genul de jocuri cu masini tip simulator, realist, considerat de multi cel mai tare joc cu masini din istorie). De mers o sa iti mearga sigur. Dupa ce o sa le joci, in spacial Mafia1, daca nu l-ai jucat cumva, pun pariu ca o sa iti cumperi sistem nou ca sa joci si Mafia 2
lord_wader a scris:Acum incearca: Max Pain 1si 2, Mafia 1 si NFS5 Porsche(in caz ca te pasioneaza genul de jocuri cu masini tip simulator, realist, considerat de multi cel mai tare joc cu masini din istorie). De mers o sa iti mearga sigur. Dupa ce o sa le joci, in spacial Mafia1, daca nu l-ai jucat cumva, pun pariu ca o sa iti cumperi sistem nou ca sa joci si Mafia 2

Mafia 1 e tatal lor . Mi-a placut la nebunie jocul ala si l-am rejucat recent si tot mi se pare grafica buna, dupa atatia ani. Mafia 2 mi se pare ca a fost facut in graba, insa e bun, desi perfect ar fi Mafia 1 cu grafica din 2 . Cel mai mult la jocul ala imi place ca iti da senzatia ca tu esti personajul principal bine la figurat vorbind. Participi activ la misiuni, traiesti emotiile, urmezi scenariul, nu e un simplu shooter. E ca un film in care tu(ala din spatele monitorului) esti personajul principal. Nu cred ca am mai jucat ceva asemanator, poate doar putin in half Life2 (superb jocul, merita jucat neaparat).
STALKER si Far Cry1 mi se pare ca merita si ele jucate.
DiabloII nu merita nici el ratat. Terminat zilele trecute Portal 2...ce pot sa zic...epic pur si simplu. Au pastrat reteta din primul, doar ca l-au facut mai lung, mai plin de actiune, emotii si un final suprinzator in stilul Portal. Plus ca in 2, poti juca si coop cu un prieten in retea, deci merita din plin. regasit Undying . brrr
tonim a scris:regasit Undying . brrr

Ala e clasic si o sa ramana un clasic . http://www.anno1777.com/index.php?i=2807 un joc online interesant, despre economie http://www.totalwar.com/en_us/rome2
Cat de departe vei merge pentru Roma? Imagini ,,proaspete" atat din perspectiva strategica dar si tactica din noul joc din seria Total War: Rome 2: http://www.youtube.com/watch?v=iSb3MB9_jgo&feature=player_embedded .

Cum vi se pare ? i7,8 giga de ram....o balarie de joc Iulian, intreaba-l pe Pupa ce jocuri sunt cele din seria Total War si daca se merita sa investesti in pc pentru ele.

Poate stii, poate nu ca Rome 1 TW a fost desemnat jocul anului 2004, iar succesorul sau promite la fel dupa prestatia pe care a avut-o la E3.

Sunt niste jocuri pe care le joci si dupa 10 ani si tot nu te saturi de ele. prea mari cerintele de sistem pentru ceea ce e jocul in sine ...

george ... o fi jocul in sine dar cand iti cere calculator varf de gama ... nu sunt multi care sa il joace ... mai ales cand e vorba de strategie ... asa ca vanzarile sunt relativ mici ...

in plus se cam sparge bariera celor 8 Gb memorie ... necesari unui sistem peste mediu in ziua de azi ... iar ca sa ceri I7 pentru un joc de strategie e chiar aberant ...uite ca nu m-am uitat ce placa video cere ...

oricum in speta ideea e ca in zilele de azi companiile de software lucreaza mana in mana cu cele de hardware ... asa ca fac programe dedicate unui anumit tip de procesor care se vrea sa se vanda ... ceea ce e absolut aberant Acestea sunt cerintele de sistem oficiale: http://eu.download-store.sega.com/eshop/total-war/rome-2-3418.html .

PC System Requirements

CPU: 2 GHz Intel Dual Core / 2.6 GHz Intel Single Core

Memory: 1 GB (XP), 2 GB (Vista / Windows7 / Windows8)

Video Memory: 512 MB VRAM, Shader model 3

HDD: 30 GB

DirectX: 9.0c

Mie-mi par de bun simt. george ... alea sunt cerintele minime ... si da in ziua de azi cerintele minime sunt de bun simt ... dar ia vezi ce cerinte de sistem o sa aiba ca sa il poti juca la hight performance

ca si in cazul lui crysis 3 .. in care cerintele minime erau de bun simt dar ca sa il joci la hight iti trebuie placi video de ultima generatie Eu bag de zor la World of Tanks
Foarte fain facut ... recomand sincer si mie mi s-a parut cel mai bine facut joc online ... cere si ceva resurse dar nu prea multe ... e chiar ok ... Dreamere, si io am descoperit WOT de vre-o 3 luni...
Vk3601, KV1- S si ELC-AMX is preferatele mele..
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Pagina 9 din 9
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum