Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Starea drumului Orsova- Craiova

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Deoarece se apropie momentul plecarii in concediu, am de mers de la Arad la bucuresti..
Pe varianta Arad - Deva - Sibiu - Pitesti - e destul de aglomerat, mai ales portiunea Arad- Deva sibiu si vreau sa o evit.

Ma gandesc la Arad- Timisoara - Orsova - Drobeta - Craiova
De la Arad la Orsova e OK, am fost de curand.

Nu stiu cum e de la Orsova spre Craiova...
Colegii forumisti, ati fost de curand pe acest drum?
Cum se circula? e bun? E aglomerat?

Varianta c
Multumesc dacă traseul îți trebuie pentru sfârșitul acestei săptămâni. îți spun eu o variantă:
Arad-Deva-Hațeg-Parcul Retezat/Întâlnire Națională-Hațeg-Petroșani-Brezoi-Rm Vâlcea-Pitești-București. Acum cateva luni era de tot ***...iar prin Strehaia lucrau aia la asfalt, tin minte ca de anu trecut au inceput lucrarile p'acolo. Iar cateva poduri tot prin zona erau in constructii...stateam la semafoarele alea de ma apucau toti dracii, se faceau niste cozi infernale. E...bun, adica se circula Daca ai bafta sa se fi terminat si lucrarile de care am zis atunci e blanitsa De la Orșova până la Strehaia e perfect dumul. În Strehaia e un pic ciuruit dar ținând cont că în maxim 10 - 15 minute se traversează, nu cred că e vre-un inconvenient. De la Strehaia către Craiova iarăși e bun drumul. De recomandat ar fi menținerea vitezei legale deoarece este foarte probabil să întâlniți radare. Drum bun! Multumesc frumos!
vere..eu am fost relativ recent (3 luni sa zicem) pana la cazane....nu am avut probleme cu drumul.

e ca-n palma.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum