Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Ban pe forum

Crează un topic nou, separat de acest topic   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Administrative
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
In acest topic voi anunta interdictiile pe forum, si motivul. Pentru comentarii, sau opinii, deschideti alt topic.

* Interdictie pe forum pentru Iulicuta2000 pentru limbajul folosit la adresa mea. Imi pare rau, nu e prima oara, iar daca nu poate sa vorbeasca civilizat, astea sunt consecintele. Pentru recidiva, adica limbaj folosit la adresa mea, Iulicuta2000 primeste o noua interdictie pe forum.
Nu tolerez astfel de apucaturi, si este la a nu stiu cat-a abatere. Masurile punitive sunt progresive, asa incat interdictia primita e de lunga durata. Urmatoarea iesire de acelasi gen, va insemna excluderea definitiva de pe forum.

Imi pare rau, dar exista o limita de decenta pe care nu o accept sa fie calcata in picioare! Regulamentul trebuie respectat. Atunci cand dau o interdictie, tin ca ea sa fie respectata si nu accept ca cel care are aceasta interdictie sa intre cu alt cont si sa scrie nestingherit pe forum din spatele unui clone.
Aceasta atitudine duce la interdictia definitiva pe forum ca persoana. Inclusiv vechiul cont, contul clonat sau orice alt viitor cont.

Pe scurt, aceasta este povestea lui Iulicuta2000, care de fiecare data cand a luat ban, a continuat sa scrie nestingherit de pe contul Horatiu.
Asa incat, perioadele de ban pe care nu le-a respectat se adauga la banul actual.

Si ca sa nu se spuna pe viitor ca nu s-a stiut:
Daca cineva primeste interdictie pe forum, sa faca bine sa nu incerce sa-si va faca alt cont si sa scrie mai departe ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, deoarce, asta va duce automat si fara drept de apel la interdictie definitiva pe forum. Un nou ban pe forum.

Cristip1970, aici e un forum public si nu poti scrie tot ce-ti trece prin cap.
Daca ai momente in care esti predispus sa vorbesti asa, ulterior, poti sa-ti editezi mesajul sau chiar sa-ti ceri scuze. E simplu.

Nu a fost atac la persoana, dar oricum, avem o decenta. E respectul pentru cei care citesc si pentru noi insine. Dezmembrari asta, daca ce ai scris pe forum e convingerea ta, fa bine si vinde-ti piesele in alta parte. Aici solicit respect. In plus, o ortografie ca a ta e de neacceptat pe forum.

Asadar, dezmembrari.auto - ai interdictie pe acest forum o luna de zile, asa ca sa-ti menajez dispozitia. Dupa aceasta perioada, te invit sa-ti schimbi atitudinea, sa folosesti cratima si sa renunti la prescurtarile mirc. Cristii, primesti si tu o interdictie mica, de atitudine. Pe viitor astept din partea ta mai mult respect pentru colegii de forum. b28kft, o scurta pauza si pentru tine.
Ce te rog e sa nu mai dai in cap la oameni pe-aici. Vad ca ti s-a pus pata pe cineva, si nu ratezi nici o ocazie sa arati ce stiutor esti tu si ce prost e interlocutorul. Un nou ban pentru b28kft. Aceeasi atitudine si lipsa de respect.
In ritmul asta, ti-am scris pe topic, interdictia va creste progresiv. Te invit asadar pe viitor, sa fi mai prietenos si poate cu putin mai mult bun simt. Zephirus, nu-mi mai bat capul cu tine. Pentru mizeriile care le-ai scris pe forum, primesti o interdictie bunicica. Ti-am tolerat prea mult timp iesirile astea ale tale.
Asadar, relax, simte-te bine.

Kft-ule, iei si tu frumos un ban de o luna de zile. Cand revii, te invit frumos sa-ti tratezi cu respectul firesc colegii de forum. Si cu mine sa lasi la o parte ironiile. Toate bune. Kft-ule, vad ca nu ai nici un pic de bun simt. Nu mai am altceva sa adaug, decat ca am sa-ti respect dorinta.
Drum bun cu Alfa, pe alte meleaguri.
Ai contul suspendat.

Asa cum ai scris in ultimul tau mesaj pe forum, as aprecia daca ai returna banii colectati pentru infiintarea clubului Oltcit. Cristii, nu stiu ce te apuca uneori de vorbesti de parca nu ai avea aia 7 ani de-acasa. Stai si tu in limitele de bun simt.
Uite, iti ofer ceva timp sa te mai relaxezi... Pentru amenintari pe privat la adresa unui membru al forumului, adrian_paul, primeste o interdictie de o luna de zile. La urmatoarea abatere de acest gen, excludere definitiva de pe forum.
Mai precizez ca o astfel de sanctiune se refera la persoana, nu neaparat la cont, deci orice alte posibile conturi (existente/viitoare) vor avea acelasi regim. Dupa atata liniste, s-au mai incins putin spiritele pe forum.
Kevin, esti nou pe-aici, si mi-ar face placere, si nu numai mie, sa-ti tratezi colegii cu mai mult respect. E atat de simplu, nu? Mai lasa si de la tine, spune ce ai de spus, dar in primul rand... respecta-i. Si o sa ai parte de acelasi respect.
Nu vreau eu sa-ti dau o pauza, dar prinde bine. E oricum sfarsit de saptamana...
Altfel, toate bune. Cristii, te-ai facut cu un ban.
Nu stiu ce ti-a scris Zephirus, nici nu ma intereseaza, insa nu iti permit sa raspunzi de maniera pe care ai facut-o.
Cu cat Zephirus a scris magarii mai mari, cu atat incasa un ban mai mare. Nu trebuia decat sa faci o sesizare, eventual cu mesajul in cauza. Nu ai de ce sa ii raspunzi in aceeasi maniera. Suntem oameni civilizati, nu?
Pe viitor, fa bine si scrie pe forum doar cand ai o dispozitie buna. : ) Zephirus, ti-am citit mesajele tale "elegante" la adresa lui Cristii. La fel ca si pentru Cristii. Te invit frumos sa nu-ti mai reversi nervii pe forum.
Daca nu iti convine ceva, ai de replicat, fa-o politicos, fara amenintari sau alte asemenea. O recomandare... Nu va schimbati adresa de email in una invalida, deorece contul va deveni inactiv si nu o sa-l puteti reactiva. Cristii, ai ban pe forumul Vanzari/Cumparari.

Daca ai o experienta neplacuta privind o Vanzare/Cumparare esti invitat sa ne-o impartasesti si noua. Ai grija sa nu minti, ca te excluzi definitiv de pe forum.
Mesaje monosilabice aruncate pe forum, gen "TEPAR, nu cumparati de la el", nu accept fara o justificare. Cum nu esti la prima abatere, ai ban. E chiar asa de greu sa pastram aici pe forum o atmosfera mai prietenoasa?
Care e sensul sa va atacati doar pentru ca nu suferiti o anumita persoana?
Si care e de fapt atacul? O greseala de exprimare, de la o persoana care se exprima corect, fluent si corect gramatical. Sunt altii aici care au scris si poate mai scriu, de ma ingrozesc. Cu ei nu avem nici o problema.

Asadar, chiar daca primul mesaj e cu o oarecare rautate, nu contravine regulamentului. Dar... stimabile Iulicuta, pentru ce cuvinte ai scris in alt mesaj la adresa respectivului, primesti ban. Aveai timp sa-ti editezi mesajul, dar nu ai facut-o, ba mai mult, nici nu-ti pasa.
Chiar imi pare rau ca nu te poti abtine, si ca nu poti lasa deoparte aici pe forum resentimentele si sa fi nitel mai bun.

Asadar, ai interdictie pe forum. Nota de plata dupa scandal se imparte asa:

- Zeph draga, unde te trezesti tu sa tipi, sa bati cu pumnul in masa ca interlocutorii sa-si insuseasca opinia ta? Hmm?
Cumulat cu iesirile de pe topicul de bancuri, am gasit de cuvinta sa-ti asigur o pauza pe forum, si... ban permanent pe topicul cu Intalnirea Nationala 2013.

- Dracoole, da, da... e chiar pseudonimul aici pe forum, primesti si mataluta o jumatate din banul lui Zeph, pentru limbaj.

Cum ati vedea voi forumul cu un moderator precum Zephirus? Aaa... De ce moderator? Pentru ca mai demult si-a exprimat clar dorinta de a deveni moderator si a face "ordine?" pe forum. dj53zfb, Nu iti scuz exprimarea ta: "Murdarel la gurita de putin (scuzati) ****". Nu esti la prima abatare.
De ce trebuie neaparat sa folosesti astfel de jigniri gratuite? Ca oamenii normali nu putem discuta? E in regula sa nu fi de acord cu cineva, dar... vorbeste te rog politicos.

In concluzie... ai "ban" pe forum. Brassai tata, ia si tu un ban, si tine-ti lopetile si continutul pe-acasa! Cristii, ai ban.
Mai oameni buni, ce e atat de greu de priceput ca aici pe forum trebuie sa ne exprimam cat de cat civilizat, si fara invective. Ca si in societate banuiesc, nu?
Deci revin... ce cuvinte folositi in viata de zi cu zi, e optiunea voastra, dar sa ne lamurim. Oricine arunca invective, sau cuvinte care nu au ce cauta aici... primeste ban. Valib, nu stiu exact ce s-a intamplat cu Laurentiu sau ce alte tzepe ai mai dat. Eu unul am incredere in Laurentiu, si sunt convins ca balanta inclina de partea lui.
Oricum, pentru dispretul afisat fata de forum si utilizatori, primesti ban permanent pe contul tau, sau pe orice alt cont de-al tau.

Cum de ai tupeul sa te folosesti de forum sa-ti vinzi piesele cand aste e opinia ta vis-a-vis de forum?
Afla ca nu tolerez astfel de apucaturi.

Iar piesele sa ti le vinzi pe alte meleaguri. Am sa-ti sterg lista de piese ofertate.
Mai, mai... ce tupeu si nesimtire din partea ta. Zeph stimabile, ce cauti ... gasesti. Cauti un ban? Iaca, il primesti. Ba chiar mai mult decat data trecuta.

Poti sa iti vezi de forum? Atat cat ai acces pe-aici... Nu? Bine. Sa fi sanatos.
Asadar, ai interdictie pe forum. Iar daca in decembrie, tot asa incepi, primesti mai multi "bani". 02NDK, ai ban 1 luna de zile. La urmatoarea abatare, banul o sa fie si mai mare.
Nu pricep ce-ti veni sa injuri? Fa bine te rog si vorbeste politicos si respecta-ti partenerii de discutie. Mister Pruna, te-am avertizat sa nu mai iei anumite persoane peste picior. Nu te poti abtine, asta e. Ai ban.

dj53zfb, ai ban si tu. Fii bun si etaleaza-ti talentul in a face glume pe seama altora in alta parte. Ai si tu ban. Urmatorul o sa fie mai mare... Inca o data, solicit ca pe forum sa vorbiti cu respect, inclusiv pe mesageria privata. Jarod, pentru mesajul trimis pe mesageria privata primesti un ban de o luna de zile. Vad ca ti-ai schimbat intre timp adresa de email si ti-ai pus o adresa invalida.
Ei bine, conturile cu adrese de email invalide, sunt suspendate.

Asadar ai cont suspendat permanent, si daca ai ceva interes pe forum, nu sta asa linistit pentru ca obisnuiesc sa verific conturile, iar restrictia se extinde la persoana ta, nu la conturile pe care le faci aici. Cristii ai ban pentru glumita xenofoba.

Danutz Bratosin, primesti ban pentru violente de limbaj. Chiar asa discutam pe-aici?

Ca norme generale. Daca un coleg forumist depaseste limitele regulamentului si ale bunului simt, nimic nu da dreptul altora sa se comporte in acelasi mod, sau mai rau, sa il intreaca in incalcarea regulamentului.
Deci hai sa nu ne pierdem spiritul pozitiv, si sa ne simtim bine aici pe forum.
Fara violente, xenofobism, sau atacuri la adresa colegilor de forum. Zephirus, chiar m-am saturat sa faci pe clovnul aici pe forum.
Daca ti-a fost sters un mesaj de catre moderator, asta e motiv sa cauti cearta si sa faci pe istetul? Nu crezi ca poate atitudinea ta nu e in regula? Iar cu mine, asta e problema ta: "Cine e administrator?" Esti comic. De parca nu ne cunoastem... Pe-atunci insa aveai mai mult bun simt.

Interdictiile tale pe forum au crescut progresiv. Acum ai un coeficient "ban" ridicat, adica la abateri mici, primesti interdictii mari. Pentru aceleasi abateri, un alt membru, poate ar primi doar un avertisment sau un ban de cateva zile.

Imi pare rau, asta e. Neco, nu e cazul sa iti iei la tranta colegii de forum, atunci cand te simti atacat...
Un mic ban pentru linistirea spiritelor. As aprecia de ambele parti daca ati vorbi mai frumos. Zephirus, vad ca nu te poti abtine sa nu-ti jignesti atat de urat colegii de forum... Plata, "banul" e in consecinta.
Nu e vorba ca nu ai discernamant. Stiai clar ca o sa primesti ban dupa interventia ta inutila.
Ei, asta e. Mai Zephirus, fa bine te rog si vorbeste politicos aici pe forum.

Ai interdictie 2 luni de zile. Zeph, cum bine ai intuit, ai concediu.
Data viitoare, abtine-te. Ryan, ai ban doua saptamani.

Te invit politicos sa iti schimbi atitudinea, sa iti respecti colegii, si daca poti sa fi constructiv e perfect. Zephirus, in loc sa stai ascuns pe forum in asteptarea verdictului, mai bine ti-ai fi editat mesajul.

Ai intuit foarte bine. Lipsa ta de bun simt nu poate fi taxata decat cu o interdictie.
Ti-am oferit destule sanse, ti-am oferit credit, dar vad ca ti-e imposibil sa fi civilizat. Pe unde iti faci aparitia, trebuie neaparat sa arunci cu noroi.

Asta e. Imi pare rau. Ne auzim la anul. Ciorty, la doar cateva mesaje aici pe forum, ai prins glas si interes doar dupa ce a primit ban Zephirus. Nici o problema, ti-am raspuns pe topic, dar vad ca nu te linistesti. Jignesti colegii de forum, pe orice topic si cu orice ocazie.
Atitudinea asta nu e de acceptat. In consecinta, esti exclus de pe forum. Cristii - ai ban.

Inainte sa postezi un mesaj, fa bine si reciteste-l. Daca ai o umbra de indoiala cum ca nu e cuviincios, editeaza-l, sau mai bine nu-l mai posta deloc. Cand te linistesti, posteaza.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Administrative Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum