Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

ATENTIE !!! TEPARII de pe FORUM !!!
Pagina Anterioară  1, 2, 3

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Laurentiu a scris:Am argumente cu care sa demonstrez ca valib este un tepar si un excroc.

Redau mai jos argumentele: discutiile pe date avute cu excrocul ValiB.
Scrisul cu "bold" sint replicele mele.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=419990058017209&set=a.438758042807077.125021.100000186565165&type=3&theater

De la: Laurentiu
Către: valib
Trimis: 10 Iun 2011, 15:36
Subiect: Re: Piese
valib a scris:
sarumana!

chiar scriam mesajul...
m-ar interesa toate piesele noi...de la saiba...la garnituri/rulment, etc....tototot ce e nou
si pompa de frana...daca e OK pompa

Sa vad ce vrea si Plumberul si apoi imi revine partea cea mai grea : sa va impac pe amindoi. Pompa nu este completa. E doar corpul pompei si nu e nou.

=======================================================================================

Trimis: 10 Iun 2011, 16:06
valib a scris:
si mi-ar fi de folos neaparat garniturile pt etrierii spate...ca le-am refolosit pe ale mele, si au inceput sa scape lichid pe langa ele...

Asta pt ca ai luat la smirghel fin cilindrii. Eu nu am umblat deloc la cilindri si nu am pus niciodata garnituri noi la etrieri.

=======================================================================================

Trimis: 13 Iul 2011, 14:41
valib a scris:
si mi-ar fi de folos neaparat garniturile pt etrierii spate...ca le-am refolosit pe ale mele, si au inceput sa scape lichid pe langa ele...

In pachet vei avea un set complet de garnituri etrieri spate (roata stinga-dreapta).
Nu-ti pot da garniturile de Al de la reparatie ax culbutori pt ca acum 2 zile am descoperit ca se pot adapta la instalatia sanitara la chiuveta (pot monta robinet de apa cu deschidere de 90gr. pe baterie veche).
Tot in pachet iti voi pune si un set de bucse noi (3 buc) pt puntea spate pe care sa i le dai lui JorJ-L.

Cit priveste pretul pe piese (+ bucsele pt puntea spate ale lui Jorj), las la latitudinea ta pt momentul cind vei primi pachetul.

P.S. Sa-mi spui pe ce adresa sa-l trimit, cu ce curier si eventual un numar de telefon.

========================================================================================

Trimis: 01 Aug 2011, 22:06
valib a scris:
salut!
as prefera prin posta romana...daca se poate
Blaj Valeriu
Post restant Oficiul Postal nr. 12
Timisoara
Timis

si as vrea un cont de card...pt bani...

Sper ca saptamina asta sa trimit coletul spre tine. Am intirziat pt ca am fost in spital 2 saptamini.

Trimis: 08 Aug 2011, 18:31
valib a scris:
doar sa ma anunti cand le-ai trimis, ca sa imi fac timp sa ma duc la posta...

Azi dimineata 08.08.2011 pachetul a plecat spre tine si spar ca pe miercuri sau joi sa ajunga. Pretul trimiterii prin posta a fost de 6 lei.

Cod IBAN: RO 64 BRDE xxx SV xxxxxxxxxxx pe numele G. L.

=========================================================================================

Trimis: 12 Aug 2011, 12:15
Subiect: PIESE

Au ajuns piesele la tine ??? Sper sa nu se fi pierdut pe drum; de la posta am primit asigurari ca pachetul va ajunge miercuri si azi e vineri.

==========================================================================================

Trimis: 18 Aug 2011, 09:18
valib a scris:
salut!
am ridicat coletul marti. (luni era inchis...sarbatoare mare...)

nu ai mai trimis si bucsile pt punte spate, pt Jorj-L?

sa vad cand iau salariul luna asta, si o sa ma gandesc cat sa iti dau pe piese.
Totusi, as prefera sa imi spui tu un pret...

1. Jorj nu mi-a mai dat nici un semn de viata asa ca i le-am dat lui Plumber. Jorj, intr-un mesaj anterior imi spusese ca a gasit la cineva niste bucse cu tot cu garniturile aferente asa ca ..............

2. In legatura cu pretul, tu lucrezi mai mult cu ele asa ca esti in masura sa faci un pret corect zic eu.

=========================================================================================

Trimis: 30 Dec 2011, 17:21
Subiect: Piese

Revin cu intrebarea pusa pe YM si pe FB:
In prima jumatate a lunii ianuarie 2012, crezi ca-ti poti onora datoria de 150 lei ???

Tacere totala; cica nu mai poate intra pe forum. De la sfirsitul lunii februarie, nu a mai dat nici un semn de viata nici pe forum, nici pe Y.M. si nici pe F.B. de unde m-a dezactivat si ca "prieten".
******************************************************************************************************************* ...
Pretender a scris:Aveti grija la userul Scroogie, acest personaj asista la discutiile de pe forum, apoi se ofera prin mesaje private sa va ofere ajutorul gratis.

Sincer chiar nu inteleg de ce procedeaza asa, insa pe lumea asta nimic NU este GRATIS, asadar aveti grija pe cine lasati sa va umble pe la masina si pe cine bagati in casa, mai ales atunci cand se ofera el singur si cand iti mai spune si ca te ajuta gratis, desi nici macar nu te cunoaste, iar tu pe el nici atat.

Si inca un sfat, aveti mare grija cui va dati datele personale si ce date personale va dati.

Nu inteleg ce e asa rau faptu' ca omu s-a ajutat sa te ajute gratis... Dar deh..am observat treaba asta in ultima vreme destul de des...sa ajuti pe cineva si tot tu sa pici de prost. tipic romanesc pretender ... de unde esti tu???? daca esti din craiova si poate ai fi venit la cel putin una din intalnirile pe care le-am avut putinii oltcitisti care suntem pe aici poate ai mai fi inteles cate ceva ... poate l-ai fi intalnit personal si pe Scroogie ... si sincer probabil ti-ai fi schimbat punctul de vedere si nu ai fi postat balarii ...dar asta e daca te ajuta omul inseamna ca e neaparat interesat de ceva ... gandire tipic romaneasca ...

tu daca ai vedea un batranel cu un oltcit ramas in pana uitandu-se la masina cu capota ridica ...probabil ai trece nepasator mai departe ...uite-l si pe asta cu rabla lui ...nici macar nu ti-ar pasa daca l-ai putea ajuta sau nu ... cu toate ca de multe ori si un sfat conteaza chiar daca e mult mai batran ca tine ..unele lucruri se uita ... sau poate omul e antitehnica ...

bafta!!! mai ai de invatat multe despre un spirit de colegialitate si intr-ajutorare ca frati de suferinta pentru aceiasi rabla sau tinichea ... mai uita-te si tu la unii oameni proprietari de broscute, de trabanturi

si cu asta ca sa inchei ... da aveai dreptate sa il blamezi pe Scroogie ... dar asta daca iti umbla la masina ...ti-o punea pe butuci si iti cerea si mai mult decat te costa alta masina ... atunci da puteai zice ca e tepar ... dar pentru ca si-a oferit ajutorul si tu nu stii ce il duce capul asta nu inseamna ca e un tepar ... deci proverbul ala mai nesimtit "eu cu binele dupa tine tu cu .... dupa mine" e perfect adevarat in cazul tau ... Ma simt nevoit sa intervin, nu imi palce deloc sa fiu asociat acestui gen de discutie. Pretender asta, este unul si acelasi cu Jarod de mai sus, care se plangea de mama focului ca nu gaseste membrana de la pompa de sprit, eu i-am oferit una gratis. Pana aici totul bine...am vb cu el si urma sa ne intalnim la Rovinari, adica i-o duceam si acasa. Dupa discutiile de pe pm, a ramas sa imi dea un semn intr-o duminica, si nu s-a obosit, cu de-a sila nu puteam sa i-o dau, probabil se astepta ca intr-o noapte sa vin pe furis si s-o montez pe masina, nu ca ar fi mare lucru.

Poate ma insel...daca nu este Jarod spune-mi cand ai avut de-a face cu mine.

Prietene Pretender, am fost eu la tine in casa? Ti-am umblat eu la masina? ... sa jur zici???

Gata marturisesc! Sunt un infractor! Imi aleg victimele din randul posesorilor de Oltcit, dupa care le umblu la masina...
Daca am ajutat pe cineva nu am pretins niciodata vreun ban!

Vino cu argumente sa demostrezi ce ai scris mai sus.
Scroogie a scris: sa jur zici???

Gata marturisesc! Sunt un infractor! Imi aleg victimele din randul posesorilor de Oltcit, dupa care le umblu la masina...
Daca am ajutat pe cineva nu am pretins niciodata vreun ban!

Vino cu argumente sa demostrezi ce ai scris mai sus.

Vreau si eu sa-mi schimbi o siguranta la masina.. da daca poti tu sa vii noaptea asa sa nu te vada nimeni...poti sa pleci cu usile si aripile spate ca's putin cam ruginite dar sa pui altele la loc...sa nu bata vantu' prea tare si daca poti tot asa gratis...gen ... mai departe ma abtin oameni si fapte sau pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti ... scroogie ... ca sa o dau in offtopic ... cand ne mai vedem prin craiova?? indiferent ce masina mai ai sau nu ... oricum intotdeauna mi-a facut placere sa vb cu u ... si in alta ordine de idei cam ce bucse mai ai ca stiu ca aveai multe ... m-ar interesa ceva bucse de rotule si amortizoare ...ca vreau sa o bag in reparatie pe partea de suspensie ... ca m-a tinut destul vreo 4-5 ani si a cam inceput sa bata Ca sa inteleaga toata lumea.

Ryan=Jarod=Pretender

Prietene straniu esti tu! Stai si scrii de pe 3 conturi si ridici pretentii...hai sa fim putin seriosi.

Te-am intrebat ceva, cand ti-am umblat la masina si cand am intrat la tine in casa?

Si-a modificat postul, a gresti contul .

Off topic: da lancer ne puteam vedea oricand, chiar si azi dupa 18.00... ... offtopic ...pai ne auzim la un tel scroogie ...dar nu stiu daca azi ca deh mai am de lucru la partea de design ...jante ..piulite, saibe dar daca ma incadrez sa termin intre orele 16 si 19 ne auzim

ontopic .. pai atunci un administartor sa verifice problema si sa ia masurile adecvate deoarece regulamentul zice ca :

"Nu sunt permise clonele, utilizarea lor duce la sancțiuni inclusiv la contul de bază. " Recomand userul cristi-inraitul.Am cumparat un haion de la dansul.Totul a decurs conform asteptarilor. Ca sa inteleaga lumea.

Ryan=Jarod=Pretender=J.R.=Jet Li=Hephaistos

Are mai multe conturi. Iar daca ne uitam mai atent si pe 4tuning la sectiunea tepari o sa vedeti ca apare printre primii.
Rog un administrator sa ia masuri. Are foarte multe conturi pe forum ca sa nu mai vorbim si de 4tuning.
Am facut rost de numarul lui:0784635755 Lasa-mi si mie un link cu useru' lui de pe 4tuning...vad ca la sectiunea oltcit nu apare nimic Pe 4tuning are numele Jarod. Am un singur cont de user, respectiv J.R., iar telefon in reteaua Cosmote nu am avut niciodata.
Solicit administratorului acestui forum sanctionarea userului Atel10. Ma mir cum de ai curaj sa ne minti in fata dupa ce te-am demascat si am dat aproape toate conturile tale si numarul tau de telefon sa soliciti tu administratorului sa ma sanctioneze. Eu termin orice discutie cu tine nu am de ce sa ma pun la mintea ta iar daca tot vrei tu sa ma sanctioneze administratorul ramane sa vedem. Da' multi "oameni" a mai strans forumul asta !Bleah ! Blaj Valeriu strikes back:

Be careful, A guy called Blaj Valeriu stole me $400 dollars, saying that he was going to ship spares I bought to him in a web page.
22 octombrie la 03:33

Asta e de talie internațională frate.

Discuția o găsiți aici postarea lui Nicolino Roche din Uruguay. Un nenorocit. Sper sa ajung sa-l vad dupa niste gratii asa cum are si avatarul. Si ce-a facut?I-a luat banii si nu i-a trimis piesele? invers,a cumparat tipul pentru el ,i le-a trimis si ciuciu banii...
iulicuta2000 a scris:i le-a trimis si ciuciu banii...
Este exact cum am patit si eu cu el. I-am trimis piesele si banii nu i-am mai vazut. Un hot (mai degraba un gainar ca altfel jignesc tagma hotilor) si un mincinos de prima clasa.

Sa-i aibe pe piept cind va fi dus cu picioarele inainte!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum