Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Ornamente portbagaj\haion si maner usa.

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Buna si LA MULTi ANI! Stie cineva cum se demonteaza ornamentle alea de pe haion?(alea care sunt vopsite la unele masini si nichelate la altele).Si manerele exterioare de la usa?(de unde se deschide usa).Am gasit unele nichelate si as vrea sa le pun in locul celor pe care le am eu...la mine unul este putin indoit si incepe sa dea rugina pe ici pe colo...plus ca cele nichelate arata mult mai bine...am cautat pe forum dar am gasit doar vanzari-cumparari de ornamente si manere,dar nu si cum se demonteaza...si nu as vrea sa fortez sa le rup/indoi sau altceva... manerele au 2 piulite de m6 pe interior trebuie dat jos imracamintea [fata interioara ]si deasupra broastei este un dopde cauciuc oval ,se da jos si prin gaura se desface siguranta tijei de actionare cu o cheie tubulara de 8

ornamentele sunt fixate in cleme de plastic incearca sa scoti cele de la capete cu dop si dupa aia culisezi ornamentul in jos
sunt 3 piese +coltarele inainte de a te apuca procura-ti alte cleme posibil sa se rupa BAFTA Mersi fain ..pai ornamentele nichelate o sa le iau de pe alta masina,deci oricum va trebui sa am grija,ca trebuie demontate si de pe masina mea,si de pe cea donatoare... Ornamentele le strici greu,clemele in schimb sunt la noroc...la unele se desfac fara probleme(chiar si pe frig) in schimb altele abia le atingi si poc,se fac doua bucati si nu-ti mai sunt de folos...
Iti recomand sa faci treaba asta cu masina lasata la soare,sa fie o idee mai calda,ai mai multe sanse sa nu le rupi
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum