Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 10-a Intalnire Nationala - Sambata de Sus, 3-5 august 2012
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Plumber a scris:Bine! Hai să o luăm în ordine cronologică și logică.
Ultima listă de participanți a fost asta:

1. Plumber cu Șoimul Mileniului 1 Oltcit
2-Iulica si Cristina cu prazul turbo 80% 2 Oltcit
3-Alex si .... inca una/doua persoane cu Cj 93 UAC fără Oltcit
4. Dreamer aka Drinker fără Oltcit
5. iwa cu sefa si carabusul cu breton fără Oltcit

Tu Zeph și ceilalți 3 de care spui, v-ați anunțat în vreun fel participarea?
Nici eu și nici Iulică nu am spus că nu participăm la o paradă. Doar Cristian a spus că nu îi place să joace rolul ciudățeniei din fotografie, iar Iwa și Cristi care și-au exprimat neîncrederea în ideea defilării nu au Oltcituri.
Deci, cu cine vroiai tu Zeph să faci defilarea? Era o listă de 20-30 de mașini și nu a vrut nimeni să participe? Vroiai să chemi televiziunile pentru 3 mașini? Atunci într-adevăr am fi fost penibili.
Crezi că dacă erau mai multe mașini Iwa sau Cristi nu ar fi mers la primăria din Făgăraș(așa mort cum este el) să se intereseze de eventualele aprobări sau eu știu ce alte demersuri ar fi trebuit făcute?
De fapt ce vreți, să nu se mai întâlnească cei ce se întâlnesc de atâția ani pentru că nu mai vin posesori de Oltcit, sau ce?
Înțeleg, hai să facem ceva frumos! Cu cine frate, cu cine dacă ne dăm ochii peste cap că noi nu participăm că vin puține Oltcituri și ăia care vin stau de grătare.
Așa cum sună o replică dintr-un film, "rugăm blazoanele domniilor voastre să scuze bazoanele noastre"!

vezi ca ai uitat pe cineva ... Zeph asteptam cu nerabdare infintarea OMG !
Vad ca discutia tot mocneste mai tare pe timp ce trece asa ca.......
Pentru Nationala 2013 va pot propune ca si locatie aici unde locuiesc.
Este loc si de campare nu ne deranjeaza nimeni ,aproape de oras,pensiune chiar langa campin.Se poate aranja toate balariile cu primaria/consiliu local/politia rutiera/televiziune,coloane tot ce vreti.

Intradevar avantajul intalnirilor "organizate" este cea de necreare de disconfort priiviind cele mentionate mai sus.
Partea proasta la propunerea mea este ca cei de la Bucuresti,Ploiesti,Bacau ( nu te-m uitat acceleratorule ) au niste kilometri mai multi de parcurs decat drumul din ani trecuti.
Ca si locuri de vizitat ar fi cateva castele din jurul orasului si Manastirea de la Nicula (oras Gherla) pentru (cei amatori).

Este cazul sa va calmati si sa discutati civilizat asupra intalniri care va fi caci cea de anul acesta a trecut.Nu vad problema participari celor care nu au sau nu mai au Oltcit.Sunt enspe mii de alte intalniri aircooled,trabi,dacia unde chiar si acolo oameni nu mai au masinile respective si participa. Asa cum spunea prietenul Adi (de la Cluj)"oarte tare chestia ca la voi mai participa chiar si cei care nu mai au la dacia club cei care nu mai au masina respectiva nici macar nu ne mai cunosc" OMG = Oh Mein Goth.. sau ce? poate totusi ar trebui inchis topicul asta pentru ca discutiile sa continuie constructiv pe cel cu 2013 ... oricum zeph chiar daca a fost un an important pentru oltcit ... putem foarte bine sa ne pregatim usor usor pentru o mare intalnire cu trambite in 2015 cand se fac 20 de ani de la data incetarii productiei ... si in felul acesta putem sa acumulam ceva experienta constructiva
edy99 a scris:tocmai din cauza carcotelilor sau a carcotasilor nu s-a infintat niciodata cu acte in regula clubul oltcit.
Aici te inseli. Cauza principala este suma financiara atit pt efectuarea actelor cit si cotizatia anuala. Am spus si am sustinut mereu: cind se ajunge la subiectul "bani", lumea devine reticienta, apar tot felul de discutii asa ca s-a preferat si mers mereu pe principiul prieteniei ca sa raminem totusi un grup inchegat. Cine a considerat ca are in grup prieteni si doreste ca macar o data pe an sa se intilneasca cu ei, a participat la intilnire. Cind a considerat ca nu mai are nimic in comun cu asa zisul CLUB, s-a retras fara sa faca atita tam tam. NIMENI nu se poate opune la o intilnire NUMAI a posesorilor de oltcit sau a infiintarii unui club legal insa vad ca initiativa si finalizarea ramin in aer. Tentative au fost si din cite imi amintesc chiar doua au fost. De ce nu s-au finalizat ? Ajungem din nou la BANI si TIMP pt acte.

Un clubadevarat se va face in momentul cind toti proprietarii de oltcit vor fi oameni cu stare si dare de mina in a cheltui sume importante de a avea o masina ca scoasa de pe banda de fabricatie. Pina atunci insa, vor fi doar discutii aiurea.
Alex.Pap a scris:
Ca si locuri de vizitat ar fi cateva castele din jurul orasului si Manastirea de la Nicula (oras Gherla) pentru (cei amatori)."

Alex ... imi ajunge anul asta la manastire Zeph : pa' romaneste asociatie non profit /club = "ong"
Dreamere' e doar pentru cei amatori nu si pentru tine.
"ba da 14?" 14? si ca o recunoastere :

http://carsroute.com/top-15-most-beautiful-roads-in-the-world/

cine ghiceste care-i pe primul loc ? ONG - Organizatie Non-Guvernamentala
Cand o sa se faca vreo astfel de organizatie Oltcit, voi spune OMG !!! eii poate OMG - organism modificat genetic ... am gasit ceva de genul pe Google

ori poate are legatura cu

www.dictionarweb.com/dictionar-omg.html

dar deja e prea mult ... asa ca ar fi bine sa ramanem la corectul ONG eu la nationala vin sa ma vad cu oameni pe carei cunosc de 1-5-10 ani sa mananc un gulas sa beau o bere ,daca stau acasa si faca asta raman cu niste bani in plus Cu tot respetul și vorbesc serios:
În acest caz, ești unul din cei care fac această... să-i zicem comunitate, de rușine.

Atunci, la ce-ai mai muncit atîta ca să faci racheta albă ? S-o ții bibelou într-un garaj, sau să-o expui cînd ai ocazia? Știu că-ți plăcea. Acu' te-ai loganizat de tot? oameni buni ...care mai are poze de la nationala ... si nu le-a uploadat ...??? Sunt de laudat toti cei care au fost la intalnire: cu oltcit sau fara oltcit.
Ei mentin flacara si entuziasmul vii. In felul acesta, chiar daca acum e o participare mai restransa, in viitor exista sanse sa fie altfel. Nu se poate sti ce ne rezerva viitorul.
Daca se intrerup intalnirile cativa ani, poate dupa aceea e mai greu sau imposibil de reluat traditia.

Se face anul acesta intalnirea de la Paltinu? flacara gratarului vie poate. oameni buni, nu vedeti ca o dati in penibil? sub pretextul intalnirii asteia, faceti orice numai activitati ce tin de masina nu. nu am nimic cu voi, puteti sa o faceti saptamanal, dar nu va bateti cu pumnul in piept ca e intalnire oltcit, ca nu e Atata timp cat exista Plumber mai mult ca sigur o sa mai fie multe intruniri de acum in colo...totusi, e aiurea...daca e s-o luam asa, probabil multii dintre noi facem ''intruniri oltcit'' pe la margine de oras, la padure, la mare..etc.
Singura si probabil ultima intrunire oltcit, a fost cea organizata de Pupa acu 2-3 ani...unde au fost NUMAI oltence...cu exceptia celor 2 care filmau Penibili, jalnici, patetici și de tot căcatul sunteți voi ăștia aveți de făcut reproșuri referitoare la un eveniment la care nu ați participat.
Beliți ochii la ce a fost mereu întâlnirea Oltcit. Nu este nici o diferență între ce a fost în anii precedenți și ce a fost anul ăsta. Doar faptul că înainte se strângeau 20-30 de mașini și se mergea în coloană. Dar atunci erau mașini iar acum nu mai sunt.
Și de unde mama dracului știți voi că nu au fost "activități legate de mașină"?
Ba au fost: uitați-vă la pozele în care mașinile erau cu capotele ridicate. Iulică și Acceleratorul au discutat și dezbătut probleme referitoare la turbatele lor, Cristian ne-a povestit despre mașina lui de raliu, despre experiența lui de pilot și despre participările la curse. La mașina mea i-am schimbat uleiul, am reglat avansul și am discutat despre cauzele fumului scos pe toba de eșapament și ce este de făcut. Am încercat să îi montez și geamuri electrice dar nu s-a putut. Am cărat o cutie de GSA de la Alexandria pe care am lăsat-o la Potigrafu.
Când am venit la Sâmbăta am venit în coloană cu Iulică, apoi când am plecat am plecat în coloană cu Iulică și Acceleratorul.
Ce mama dracului mai vreți! Nu au fost decât 4(patru) mașini. Ce vroiați să le facem, să le desfacem în bucăți și să le montăm la loc de dragul artei?

Te rog frumos Iwa cere închiderea topicului că au început ăștia să mă enerveze foarte tare. Asa cum a zis si Plumber ... tineti-va parerea acasa daca nu veniti la intalnire. Cei care vin la intalnire sunt acei oameni care vin mereu de ani de zile.... si atat ( singura exceptie a fost Alex.Pap ) care a zis ca i-a placut si mai vine cu noi. El de ce nu comenteaza aiurea ca si voi?
Una este sa participi si alta e sa fi viteaz in spatele tastaturii.
Va rog mult sa va abtineti!

Acest club a legat niste prietenii foarte frumoase si durabile. De aceea de foarte multe ori s-a considerat ca este o intalnire a prietenilor din club.
DA ... ne strangem pentru ca suntem prieteni si pentru ca ne uneste o pasiune comuna.
DA .. este intalnirea NATIONALA a CLUBULUI OLTCIT!

Visati la o intalnire ca a trabantistilor ( este doar un exemplu ) ... luati-va Trabant! asa cum am mai spus dar se pare ca nu prea pricepe nimeni , nu e intalnirea masinilor , ca doar nu ele scriu pe forum .
e intalnirea celor pasionati de aceasta masina , indiferent daca au avut-o sau nu .
e un prilej de a iesi din spatele tastaturii si asa cum s-a exprimat vajnicul nostru compatriot sa crapam mici , sa bem bere si sa ne bucuram ca ne revedem .
deh in afara de a organiza parade atat stie
eu unul voi veni atat timp cat voi putea . m-am bucurat si ma bucur intotdeauna sa ma intalnesc cu cei de pe forum . nu cred ca am jignit pe nimeni in mod direct, nu am facut pe nimeni penibil, doar situatia de fata mi se pare penibila, ba mai mult , nu ma deranjeaza ca va intalniti, chiar as putea sa va felicit in privinta asta.

uite asa vad eu o intalnire, si am mai vazut multe din astea prin bucuresti si prin prahova:

http://imageshack.us/g/600/fotografie1982.jpg/

s-au intalnit oamenii frumos, si-au expus masinile, s-au felicitat, au facut poze, undeva intr-un loc insemnat, si probabil fiecare a plecat la casa lui. subiectul ce i-a unit? modelul cu pricina Din astea s-au facut acum ceva ani destule ... arunca o privire prin sectiunea " cluburi ", acum am ramas cei care suntem prieteni de atunci si totul a evoluat la un alt nivel.
Doar ca unii nu reusesc nicicum sa priceapa acest aspect! ideea ca intalniri de genul s-au facut si inca se mai fac in cateva orase in functie de posibilitati .... la nivel national singura intalnire de acest fel a fost cea de la academie si si-a meritat denumirea de intalnire nationala oltcit ... gratarele facute intre prieteni ar putea foarte bine sa se numeasca intalnirea nationala a membrilor forumului oltcit ... atata timp cat nu exista si o alta activitate desfasurata intr-un loc public ci numai activitati in padure

stiu ca discutii de genul asta au avut loc ori inainte ori dupa fiecare nationala ... si asta pentru ca fiecare crede ca numai el are dreptate ... ca idee acuma oare de ce nu ati numit gratarele intalnirea nationala a forumului Oltcit si terminati odata cu discutiile aiurea care tot au loc de 4-5 ani ? sau poate va plac discutiile in van si inutile Asteptam Craioveni fosti/ascutali ,posesori/pasionati la editia XI a intalnirea nationala a membrilor forumului oltcit . Nu pot sa inteleg care e problema ca au facut oamenii gratare.
Erati mai multumiti daca se intalneau si beau doar o cafea?

Si inteleg sa fi fost discutii daca erau doua intalniri si sareati ca a voastra e mai Oltcit si mai nationala decat a lor. Dar asa, nu intelg de unde atata carcoteala contra intalnirii.

A observat cineva ca am intrebat de intalnirea de anul acesta de la Paltinu?
stonebone a scris:A observat cineva ca am intrebat de intalnirea de anul acesta de la Paltinu?

Da, eu . Ma gandeam ca daca n-am ajuns la nationala mare, macar la cea mica poate-poate. care e topicul in final cu urmatoarea intalnire ??? E la ''Cafenea''
Alex.Pap a scris:Asteptam Craioveni fosti/ascutali ,posesori/pasionati la editia XI a intalnirea nationala a membrilor forumului oltcit .

din 10 editii participam la una si incepem sa ridicam pretentii?? poate eu vreau sa particip la 7 editii din 20 ... la ultimele 7 adica. e vreo problema???
MadWolf a scris:
stonebone a scris:A observat cineva ca am intrebat de intalnirea de anul acesta de la Paltinu?

Da, eu . Ma gandeam ca daca n-am ajuns la nationala mare, macar la cea mica poate-poate.

Eu ma bag, ca de obicei dar sa vi cu un oltcit.....eu nu vin ca oltcitul este stricat iar loganul nu mai vrea sa mearga la intalniri oltcit Te iau eu bogdane, ca oltcitul meu merge.
Doar vitezometrul nu merge, dar nu cred ca trec de 120 la ora.

Deci respectam traditia cu ultimul weekend din septembrie la Paltinu? La asta o sa spun "pas".
Mai am putin pana la cartela roz asa ca nevoie de berzunt.
Acum poate spune si Plumber ca a mai taiat de pe lista un Oltcit-ar fara permis. tonim tu? ceva planuri?
edy99 a scris:uite asa vad eu o intalnire,

s-au intalnit oamenii frumos, si-au expus masinile, s-au felicitat, au facut poze, undeva intr-un loc insemnat, si probabil fiecare a plecat la casa lui. subiectul ce i-a unit? modelul cu pricina

3 BMW-uri
Ce mare intalnire un citat din semnatura unuia dintre noi spune asa: "Niciodata nu te certa cu un idiot.Te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta!"

daca ar durea idiotenia si prostia, ar fii arhi pline spitalele
7thRaven a scris:
edy99 a scris:uite asa vad eu o intalnire,

s-au intalnit oamenii frumos, si-au expus masinile, s-au felicitat, au facut poze, undeva intr-un loc insemnat, si probabil fiecare a plecat la casa lui. subiectul ce i-a unit? modelul cu pricina

3 BMW-uri
Ce mare intalnire

in ditai orasul Constanta de mare....doar 3 BMW-uri exista???

macar noi suntem putini ca numar..pe fiecare an ce trece...dar restul ??? mihai ... asta e viata stai sa inceapa facultatile sa vina si bobocu in craiova ... si cand facem cate o intalnire ii depasim ca numar ... anul trecut cel mai putin am fost 3 masini ... anul asta bag de seama ca vom fi 4 ... ...deci mare intalnire din poza aia o sa fie mai mica ca a noastra era un exemplu de intalnire. hai va rog sa nu mai fim chitibusari. pacat ca am incercat sa imi spun punctul de vedere, ca nu s-a inteles nimic. toate cele bune! edy nu o lua asa ... ca idee de intalnire oltcit da e buna ideea cu parada si expunerea, doar ca ai ales cel mai prost exemplu in materie ... ai ales un exemplu cu 3 bMW-uri ... daca dadeai un ochi pe la la sectiunile oraselor ai fi vazut ca asemenea intalniri se mai fac inca la nivel local ... ca doar in cateva orase e adevarat ...dar daca te uiti vei vedea ca in ploiesti se strang regulat 4-5 oltcituri o data pe saptamana sau in functie de posibilitati ... in craiova dupa bunul obicei saptamanal din toamna ne-am intalnit si am fost impreuna la tuning sumer fest in coloana vreo 4 oltcituri ... iar aici noi vorbim de o intalnire nationala ... si aici deja ar trebui sa fie un alt nivel ... unul s-a atins acele gratare ... e si asta un punct de plecare ... mai departe trebuie doar finalizat cu o parada si o expunere Din cite inteleg, cam asta se doreste de la organizatori:
Clubul moto North Gang Riders Suceava invita toti pasionatii de motociclism in perioada 29 iunie- 1 iulie, la a 2a editie a festivalului Motorfest.

Va asteptam la baza partiei Soimul din Complexul Arinis, Gura Humorului pentru a incinge o petrecere de 3 zile si 3 nopti cum numai intre motociclisti se poate face. Totul va incepe cu o parada de 80 km pe traseul Gura Humorului - Suceava si retur. Apoi ne vom indrepta spre locatie unde va incepe voia buna.

Pe scena vor urca trupele 99Degrees, Crosside, Odyssey, Pegas si de asemenea se va sustine si un scurt program artistic. Nici concursurile si jocurile haioase nu vor lipsi, premiile constand in produse moto si nu numai. Pentru cei ce doresc sa viziteze obiectivele din zona, am organizat un tur al acestora.

Ce va mai asteapta? Stunt moto sambata in parcare la Iulius Mall, complex cu piscina acoperita si deschisa, parapanta de pe varful partiei, drum ca in palma si curbe stranse la 4 benzi pe Mestecanis, Rarau, Palma (cunoscatorii stiu de ce ).

Unde dormiti? Puteti alege intre cort (avem spatiu suficient pentru sute de corturi ) sau Hotelul Best Western Gura Humorului ce prezinta tarife preferentiale pentru participantii la Motorfest. De asemenea exista si o varietate de pensiuni prin zona.

Muzica buna, berea rece, distractia si North Gang Riders va asteapta cu drag!
http://www.romanialibera.ro/timpul-liber/evenimente/motorfest-2012-clubul-moto-north-gang-riders-suceava-ii-invita-pe-toti-pasionatii-de-motociclism-in-perioada-29-iunie-1-iulie-la-gura-humorului-268436.html
insa se ajunge din nou la discutia de BANI sau hai sa le zic FONDURI. In ziua de azi, NIMIC nu se face fara bani. Motocilistii sint multi si in nici un caz pe cale de disparitie. Picatura cu picatura se formeaza oceanul. In cazul nostru, sintem cam la polul opus lor asa ca, cu 3-4 oltcituri nu se va ajunge nici macar la nivel de parada ci la o intilnire intre prieteni si astea dupa posibilitatile financiare ale fiecaruia.

Zeph, am vazut ca ti-ai pregatit o "capra" asa ca poti participa la o intilnire asa cum iti doresti si demna de toata lauda:

Avand in vedere ca am fost nevoiti sa schimbam data anuntata initial a Festialului MOTORFEST si ulterior am tot cautat date libere in calendarul intrunirilor moto de anul acesta, am deschis acest topic nou pt anunturi si comentarii la acest eveniment!
Va anuntam ca am ales ca Festivalul MOTORFEST sa aibe loc in perioada 31 august-2 septembrie!!!!

Echipele ce se ocupa de organizarea si desfasurarea festivalului se intrunesc zilnic la Casa Studentilor in cursul pranzului, iar cei ce doresc sa se implice in actiitatile ce se vor desfasura la MOTORFEST sunt oricand bineveniti!!!
Va pregatim multe surprize placute pentru MOTORFESTUL anului acesta si va asteptam si va multumim de sprijin si intelegere!!!

http://www.motociclism.ro/forum/index.php?/topic/680012-motorfest-iasi-31august-2-septembrie-2012/
mhmmm....

@Administrator va rog frumos sa inchideti topicul...

Eu intalnirea asta o vad asa:
- am avut vreo 6 (sase...) oltcituri, cum aveam nevoie sa plec undeva cumparam un oltcit, la care mai mesteream, mai stricam, mai taiam, mai schimbam un motor, mai faceam un accident si tot asa... la intalnirea nationala oltcit am gasit niste oameni alaturi de care m-am simtit bine.

- la prima intalnire (a mea) am ajuns cu Kyp (care avea AX) pe care nu il cunosteam, si am continuat sa bem cu baietii de la NE-ON, si sa facem misto atat de zeph care avea un parau prin cort, cat si de Drinkeru care avea un lac sub cort. A doua zi schimbam un motor, multumesc Lascone pentru tractare ... Calinu Mic pentru motor si Banditu pentru transport...

SI tot asa, am mers la curse de viteza in coasta, am mers la nunti, am mers la chefuri, am cunoscut oameni de calitate, si am legat prietenii din cauza unui cazan notoriu care acum nu face nici doi bani.

Mi se pare josnic din partea unora sa arunce cu noroi in necunostinta de cauza.

Voi vreti intalnire Oltcit dar nu faceti nimic pe tema asta! Noi facem si o sa continuam, atat cat se poate, si cat ne va mai face placere !

Eu consider inchis subectul Intalnire Nationala Oltcit 2012, m-am bucurat sa vad oameni cu care nu m-am intalnit de multa vreme, si m-am bucurat ca inca am avut cel putin 1 (un) Oltcit la intalnire !

p.s. Acum cativa ani inainte de o plecare la nationala se desfasura o convorbire telefonica:
" - Luam si cheia de planetara cu noi ?
- Luam ca vine Iwa, cine stie ce dracu strica..."

Dupa cateva ore:
" - Nu mai luam cheia de planetare...
- De ce ?
- A calat motorul, tre sa ii ducem altul...
- $^&%&^%&%$##"

Asta inseamna pentru mine intalnirea Oltcit...
iwa a scris:.....Acum cativa ani inainte de o plecare la nationala se desfasura o convorbire telefonica:
" - Luam si cheia de planetara cu noi ?
- Luam ca vine Iwa, cine stie ce dracu strica..."

Dupa cateva ore:
" - Nu mai luam cheia de planetare...
- De ce ?
- A calat motorul, tre sa ii ducem altul...
- $^&%&^%&%$##"......

http://www.youtube.com/watch?v=f0_bPJJ9TR8
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Pagina 9 din 9
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum