Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Cumpar piese oltcit

Crează un topic nou, separat de acest topic   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

-Far fata stanga SEIMA
-Stop spate dreapta SEIMA
-Bara parasoc spate pentru Club clasic,doar metalul

Vreau piese in stare buna,chiar daca sunt murdare sau prafuite,se curata, dar sa nu fie sparte ,ciobite, strambe sau reparate gen silicon la sticla farului,astept oferte si eventual poze
Bara spate mi-a promis-o un domn onorabil de pe acest forum dar intentiona sa mi-o dea de pe masina lui si sa-si monteze una de plastic specifica TRS,ii multumesc pentru asta dar nu vreau sa-si dezmembreze Oltcitul pentru mine oricat de bine as vrea sa-mi fac eu masina. Pentru un eventual plan B, cred că am geam pentru far. Stop stanga Seima am sigur, dreapta nu garantez. Mai sap in mormanul de piese, dar dupa sarbatori. Sa stapanesti sanatos fieru'. Trebuie sa verific si eu podul,s-ar putea sa am stop si far seima

Poti sa-mi spui te rog unde ai rezolvat contraaripa dreapta fata?oltcitul meu e in curs de RK si e cam varza a mea.... Merci Cristi!!! Aripa am rezolvat-o la un mester tinichigiu care s-a mai ocupat de restaurari si are un atelier specializat de tinichigerie, a venit si mi-a vazut masina. Cat de curand se apuca de ea, mai are cateva lucrari mari de terminat.

In ce priveste piesele de care am nevoie astept sa-mi dati vesti, multumesc tuturor! mane cum am vb pe internet...ramane sa vad ce piese am prin beci ...ca momentan sunt ocupat full ca fac revelionul acasa, pregatiri, cumparaturi si toate cele.

sarbatori fericite si un an nou cat mai buuun alaturi de oxid Salutari tuturor forumistilor , sanatate ,anul viitor sa fie pentru toti prosper, de piese ne ocupam dupa.

LA MULTI ANI!!!! Am gasit un set de stopuri aproape noi dar le dau doar pereche...
Far din pacate nu am, am si eu un set de geamuri daca te ajuta cu ceva...
Pretul pentru stopuri nu stiu care sa fie ofera-mi un pret corect pentru ele si sunt ale tale, nu-mi place sa ma targuiesc...
http://s19.postimg.org/b3ftjtccz/image.jpg
http://s19.postimg.org/4ogsn55n7/image.jpg
http://s19.postimg.org/y2cj2q8cz/image.jpg Am gasit bara spate, stopurile Seima, ramane sa gasesc si farul de stanga Seima.

Multumesc celor care mi-au furnizat piesele necesare restaurarii !!

Asadar , caut far stanga Seima, in perfecta stare !! Far stg ,scrie citroen pe el ,este din 86 de când am cumpărat Oltcitul Am gasit si farul, dar mai am nevoie de maruntisuri, ornamentele streasina amandoua,in stare perfecta,preferabil recuperate de pe masini fabricate pana in 88, 89 cele mai recente sunt casante, capacele rotunde de plastic negru din centrul jantelor de tabla, tavita de plastic a bateriei. Rezolvat, se poate inchide!!!!!!!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum