Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

caut vopsitor ieftin si bun.

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
trebuie sa-mi vopsesc unul dintre oltcit-uri (visiniu metalizat-rosso) si precum scrie si in titlu caut un vopsitor priceput (nu petarde ca am aproape 1,90 si 130kg si il fac sa bubuie) si nici sa se arunce la scoruri din alea astronomice, ca nu am ferrari! nu am neaparat pretentia sa fie vopsit in cuptor, atit timp cit nu are vre-o curte plina de praf, iar daca mai stie sa o si polisheze dupa ce se intareste vopseaua, atunci putem fi chiar prieteni. de retinut ca am 5 oltcituri si nu intentionez sa ma opresc aici, deci poate minca o piine frumoasa de la mine!

in concluzie astept orice sugestie de la oricine, multumesc anticipat! vopsitorii bune cu preturi bune sunt si la motru, dar cu drumu e belea iar daca vrei al saselea oltcit care cred ca arata mai bine decat ale tale, asta e
http://olx.ro/oferta/ocazie-dezmembrez-olcit-cu-23000-km-la-bord-ID2e7hz.html#a3bc11e44d
beleau dracului este ca a ajuns pe mana unui tigan care are fier vechi dar inca e inscrisa
incearca totusi sa-l convingi si sa scapi o asa bijuterie de fier vechi ca eu nu am reusit adevar graiesti! mare pacat de oltcitul ala! cit ar fi un vopsit total la tine? merci......................

am sunat, e un idiot si pe linga toate celelalte. nu se exprima prea clar, dar tot ce am inteles este ca are el o manevra cu proprietara si o va vinde tot el dar pe bucati, si nu vrea sa o vinda intreaga. oricum piesele le vinde la preturi exorbitante, nu are rost sa ma incurc cu el! mare pacat de masina asta, intradevar o gramada de oltcituri bune au incaput pe mina tiganilor! Octaviane ieftin si bun nu exista decat la pachet cu rapid
adica ieftin si bun si rapid
Sfatul meu e sa iei legatura cu bogdan lascu si are el o cunostinta care vopseste,are si cuptor si nu te cheleste basca stie sa polisheze )
Octavian a scris:adevar graiesti! mare pacat de oltcitul ala! cit ar fi un vopsit total la tine? merci......................

am sunat, e un idiot si pe linga toate celelalte. nu se exprima prea clar, dar tot ce am inteles este ca are el o manevra cu proprietara si o va vinde tot el dar pe bucati, si nu vrea sa o vinda intreaga. oricum piesele le vinde la preturi exorbitante, nu are rost sa ma incurc cu el! mare pacat de masina asta, intradevar o gramada de oltcituri bune au incaput pe mina tiganilor!

Corect!
Asta este din pacate, si mie mi s-a rupt sufletul cand l-am sunat fiindca eu initial m-am gandit ca este a unui batranel care vrea sa renunte la ea si gandindu-se ca poate nu se mai cauta oltcituri, sa o dea pe bucati dar tiganu vrea avere din dezmembrarea unui oltcit.
Referitor la vopsit, am intrebat si o vopsire totala adica interior + exterior + compartimentul motor si tratare a caroseriei daca este goala goala = 1000 lei.
Omul are cabina speciala si are si cuptor.
Eu zic ca nu e mult.
Deci atat costa manopera, celelalte materiale alti bani.
Cristii a scris:
Octavian a scris:adevar graiesti! mare pacat de oltcitul ala! cit ar fi un vopsit total la tine? merci......................

am sunat, e un idiot si pe linga toate celelalte. nu se exprima prea clar, dar tot ce am inteles este ca are el o manevra cu proprietara si o va vinde tot el dar pe bucati, si nu vrea sa o vinda intreaga. oricum piesele le vinde la preturi exorbitante, nu are rost sa ma incurc cu el! mare pacat de masina asta, intradevar o gramada de oltcituri bune au incaput pe mina tiganilor!

Corect!
Asta este din pacate, si mie mi s-a rupt sufletul cand l-am sunat fiindca eu initial m-am gandit ca este a unui batranel care vrea sa renunte la ea si gandindu-se ca poate nu se mai cauta oltcituri, sa o dea pe bucati dar tiganu vrea avere din dezmembrarea unui oltcit.
Referitor la vopsit, am intrebat si o vopsire totala adica interior + exterior + compartimentul motor si tratare a caroseriei daca este goala goala = 1000 lei.
Omul are cabina speciala si are si cuptor.
Eu zic ca nu e mult.
Deci atat costa manopera, celelalte materiale alti bani.

intradevar este un pret super, mai ramine sa caut totusi in bucuresti, fiindca transportul ma costa enorm, dar pretul este ideal.

cit despre dl lascu, nu am discutat niciodata cu el dar voi incerca sa-l contactez sa vad ce rezolv.

va multumesc si astept propuneri in continuare! Cunosc eu un baiat care vopseste bine de tot. Are cuptor/cabina de vopsit.
iulicuta2000 a scris:Octaviane ieftin si bun nu exista decat la pachet cu rapid
adica ieftin si bun si rapid
Sfatul meu e sa iei legatura cu bogdan lascu si are el o cunostinta care vopseste,are si cuptor si nu te cheleste basca stie sa polisheze )

Iulica merci de reclama.ieftin si bine nu stiu sa fac.la mine nu contează ca repar un Mercedes sau un Oltcit atata timp cat munca la masina este la fel
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum