Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

AG - 11-CTP

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Astazi, vineri (20 iun) ma declar fericitul posesor al celui de-al 5-lea oltcit, un club 11 r. tot aici vreau sa multumesc lui cromatech si lui alin pentru tot ajutorul.
http://olx.ro/oferta/oltcit-original-stare-excelenta-ID1HHfZ.html#0507e4502b[url][/url] Felicitari pentru achizitie! E superb Oltcitul asta merci mult! practic acum am 2 oltcituri in aceeasi stare aproape noi. Al doilea care e? Un club rosu!
Bravo Octavian multumesc mult pt urari!
in ordinea celor ramase "in viata", primul este oltena trs gri met, al doi-lea oltena 11 rl bleu magnetic (met), al treilea oltcit trs visiniu met, al patru-lea oltcit trs rosu, al cinci-lea oltcit 11 r maon met(bej sfinx). Felicitari Octavian , ma bucur ca ai luat masina asta, sunt si eu partas la bucuria ta mai ales ca eu ti-am recomandat-o acum mai bine de un an, ma bucur ca in sfarsit s-a potrivit si ai luat-o !!!! multumesc cromatech, mai exact au trecut aproape 3 ani de atunci! sper sa facem o iesire amindoi cind iti termini si tu masina! succes si tie! duminica ce tocmai a trecut am dus masina intr-un garaj la Comarnic, unde va sta mult si bine la pastrare. tot ce am apucat sa fac la ea a fost sa-i schimb uleiul, fisele, platina, condensatorul, sa-i reglez bujiile si avansul apoi am introdus pe circuitul de aprindere acel "amplificator de scintee" facut la Tirgu Mures de catre Gotronic srl (practic este o aprindere electronica, mult mai performanta decit cea de oltcit, realizind o scinteie de cca 5-7 cm, in liber si care se monteaza foarte usor intre ruptor si bobina fara alta modificare si foarte important pt mine fata a-mi afecta originalitatea masinii prea mult. nu in ultimul rind, am schimbat si sigla de pe spate cu indicativul modelului, ce din fabrica era pusa gresit, adica 11 RL il loc de 11 R asa cum este dotata masina si asa cum figureaza in cartea de identitate. dupa o scurta cosmetizare interior si exterior, inainte de a pleca am facut niste foto. p.s. Alin (cel de la care am cumparat-o) se pare ca avea dreptate, masina a fost pt export si anume pt Germania, asta am constatat si eu dupa ce am observat ca toate sticker-ele cu indicatii din compartimentul motor erau scrise in germana.

Click pentru a vedea imaginea 

Click pentru a vedea imaginea  arata foarte bine masina, insa daca ai putea sa schimbi bordul ala superior, ar fi excelent!
felicitari! merci! un bord identic am cumparat la plesneala acum citiva ani in urma si culmea este fix aceeasi culoare si nuanta ce il voi schimba la momentul oportun. acest lucru nu exclude faptul ca as dori sa cumpar in continuare borduri si de alte culori, daca voi gasi. oltcitul ala dintre cei 2 pomi ce e cu el?
este cumva un trs bleu magnetic fabricatie 95? este tot un oltcit de al meu, anume un 11 RL din 95 sau 96 si intradevar este bleu-magnewtic. si daca tot ai pomenit de el fac si eu apel pe calea asta pt p portiera stinga pt el, daca o gasesc si la culoare cu atit mai bine. deci in atentia celor care poseda o portiera de stinga noua sau la culoarea masinii, doresc sa o cumpar. multumesc. Salut.
Oltcitul asta cum este trecut in cartea de identitate?, cumva bej sfinx/tabac?
am luat un oltcit care e trecut asa in cartea de identitate si nu stiu ce vopsea la spray sa caut daca vrei vopsea identica cu cea de pe masina, atunci te duci la un centru policolor sau oricare altul de vopsele, si iti prepara vopseaua pe loc, identica cu masina, cu proba pe loc, si ti-o pune la spray.

restul e can-can.... e bun atunci, am mai auzit asta, multumesc oricum, dar problema e ca vopseaua e decolorata grav si nici la motor nu pot lua o mostra sa le-o arat alora sau sa o vada ei fiindca si acolo e prajita de soare si atunci ce vrei de fapt?
degeaba iti cumperi vopsea dupa cod....ca nu o sa se potriveasca cu ce ai pe masina

trebuie polishata masina, si dupa aia iti vopsea.... gama Klar de la Policolor ,este deficitara la retete,foarte rar se potrivesc nuantele ,nu recomand decat pentru vopsirea totala. maine o sa va spun codul vopselei si il rog sau ii rog pe cei ce au oltcit sau oltcit-uri cu codul asta sa-mi arate o poza cu oltcitul ca sa imi dau seama cam ce vopsea era cea originala sau maine cand vad codul poate sa-mi spuna octavian daca are acelasi cod pe masina asta de arges ca eu mai mult am intrebat pe topicul asta fiindca al meu e cam auriu la exterior si pe stalpi e un fel de cafea cu lapte ceva de genu ca a lui octavian scuze de intirzierea easpunsului! in talon este trecuta MARON. in carte este BEJ SFINX. pe caroserie nu stiu ce cod este deoarece masina nu este la mine, cum am mai spus masina se afla in conservare intr-un garaj la comarnic iar eu sint in bucuresti. E beleaua dracului cu certificatele astea de inmatriculare, dracu le mai intelege.
Asa este trecut si la mine in cartea de identitate bej sfinx cu precizare ca mai are si o paranteza si scrie tabac adica bej sfinx/tabac.
La tine nu scrie tot la fel?, sau e doar bej sfinx? doar bej sfinx, dar asta nu exclude ca nu ar fi aceeasi culoare ba din contra sint in proportie de 90% ca este aceeasi. mai difera si in functie de rar-ul la care a fost facuta omologarea! cind voi ajunge la comarnic iti voi spune exact, dar asta nu stiu cind se va intimpla! si nu ai idee cu ce vopsea la spray a-si putea sa o retusez?
ca s-a intamplat exact ce ti s-a intamplat si tie la oltcitul de vrei sa-l vopsesti cautind pentru mine un visiniu metalizat am dat peste spray culoasrea asta. l-am gasit la auchan titan si este din gama sinto, nu mai stiu exact ce nume purta. vezi ca inteligenti aia din magazin au scos capacele tuturor spray-urilor si nu mai poti identifica noanta decit dupa cadul din fundul recipientului, dar totusi mai este o speranta, si anume tot acolo au si marcare corectoare cu vopsea, gasesti unul cu noanta dorita si te uiti le cod apoi cauti spray-ul. Am recitit topicul.Se prezinta foarte bine masina.S-o stapanesti sanatos in continuare.
Ai rezolvat problema cu vopseaua? da, am gasit vopseaua la nuanta gata facuta la Policolor. este si foarte ieftina! Sa-mi trimiti si mie pe PM datele de identificare ale masinii.Tin o evidenta a Oltciturilor existente.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum