Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Buzau
Pagina Anterioară  1, 2

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Chiar ati disparut toti? Chiar daca nu mai aveti masinutele puteti sa mai dati
cate un semn de viata! Au plecat cu totii in vestul europei sa culeaga capsuni,de frica primarului
Tu ce faci Nicule,mai ai Oltcitul ? Si eu sint de origine Buzoian,am copilarit jucind fotbal in curtea scolii nr.1 si-n curtea casei pionierilor,locuind in apropiere,pe bdul.Balcescu la 50 m de centrul orasului,pina-n 1969 cind am plecat la Buc.cu familia.In fiecare an trec prin Buzau,pe la rude si-apoi la cabana de la Berca unde-mi incarc bateriile.Din an in an vad tot mai putine Oltcituri in Buzau,anul trecut am mai vazut doar patru,cinci pe unde am mersin Buzau sau imprejurimi ( dn 10), etc.S-auzim numai de bine. Ce nebun! Raspunde la un mesaj din 2011. Georgica, putin respect n-ar strica...domnu' are cu mult peste varsta ta.
Trec relativ saptamanal prin Buzau si ma plimb ceva pe acolo...Oltcituri?! Maxim 2-3..daca sunt atent mai mult la masinile parcate decat la drum...si alea pe jumatate abandonate. In Berca nici vorba de vreun Oltcit Asa e Dane,dar...mai sint prin curti sau garaje citeva si pe care le scot mai rar.Unul este in lunca Jaristei,altul in cartierul primaverii din Berca,dar mai mult este plecat la Brasov,altul este in Plesesti,mai mult in garaj,inca unul la Niscov,acesta este alergat aproape zilnic, si mai stiu de unul care este in Buzau,in cring.La trei propietari de Oltcit din cele mentionate le-am dat piese,pe doi ii cunosc din copilarie,oamenii nu-si mai permit la virsta lor sa schimbe masinile,se folosesc de Oltcituri doar in cazuri urgente. Mai stiu pe unul care locuieste intr-o comuna in apropiere de Rimnic si anul trecut ma rugat sa-i gasesc un client,vroia sa-l vinda,arata f.b.masina.Mai sint si cele parcate despre care ai mentionat.Inca mai sint Oltcituri si nu toti propietarii lor stiu de acest site,unii nu au treaba cu calculatorul,i-si mai cauta piese prin tirguri sau cunostinte,etc.S-auzim numai de bine,se apropie culesul catinei la vulcanii noroiosi,apoi...o plimbare de vis, pe la Bisoca.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum