Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

O mica problema...

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Motor, Consum, Circuitul de benzina
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
am si eu o intrebare ... cum se schimba garnitura de la chiuloasa ??? ce tre sa demontez ... ce trebuia sa dau la o parte??? E o operatiune destul de complicata. Mai bine mergi la service. vezi ca trebuie sa dai drumul intai la antigel ai ridicat vreodata capota la Oltcit? sau mai bine zis .. ai Oltcit? Omul a postat la sectiunea Dacia asa ca e clar ce masina are.
Mai este cineva pe aici care a intrebat unde este busonul de golire al uleiului sau de unde se aprind luminile de ceata; asa ca nu trebuie sa ne miram. nu e clar ce masina are, pentru ca multi incepatori incurca sectiunile din neatentie.
Nu un singur anunt de vanzare/cumparare cu tema oltcit e sau era pe sectiunea Dacia. da am deschis capota la oltcit da ce treaba are cu dacia??? esti pe sectiunea Dacia...
sectiunea Oltcit e mai sus putin....

(oltcitul nu are garnitura de chiulasa. Ca urmare, mai bine descrie ce probleme ai...) vreau sa schimb o garnitura de la chiuloasa de Dacie nu de oltcit ca stiu ca oltcitu nu are garnitura la chiuloasa Salut Am si eu o mica problema mi-a cazut ceva in spatele scrumierei adica capacul de la scrumiera din fata era ridicat eu am pus ceva acolo si a cazut cum as putea sa il recuperez ? Multumesc anticipat Ce-ai pus acolo?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Motor, Consum, Circuitul de benzina Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Poți crea un topic nou în acest forum
Poți răspunde la mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum