Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

informatie oltcit

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Postez aici pentru ca am impresia ca sectiunea asta a forumului e mai vizitata. Stie cineva mai multe despre masina asta : http://olx.ro/oferta/vand-oltcit-ID4AWAy.html .
Sau daca ma poate ajuta cineva din craiova sa mearga s-o vada contracost bineinteles, sa nu bat eu 600 de km si sa gasesc un harb. la 900ron cat cere pe ea, nu stiu ce pretentii poti sa ai....

Cu siguranta e coapta de rugina peste tot...
Cu siguranta nu functioneaza bine...
Cu siguranta bate una alta pe ea.... de ce la 900 lei? sunt cumva preturi mai mari si nu stiu eu? sa revenim cu picioarele pe pamant, astea sunt preturile. eu am dat-o pe a mea cu 800 de lei , cu asigurare si itp, si am bagat benzina de 50 de lei, si nici aia nu mi-am recuperat-o decat la jumătate. si a plecat pe roti cu ea pana la bucuresti
lucescuciprian a scris:Postez aici pentru ca am impresia ca sectiunea asta a forumului e mai vizitata. Stie cineva mai multe despre masina asta : http://olx.ro/oferta/vand-oltcit-ID4AWAy.html .
Sau daca ma poate ajuta cineva din craiova sa mearga s-o vada contracost bineinteles, sa nu bat eu 600 de km si sa gasesc un harb.

daca imi dai banii de benzina, ma deplasez eu s-o vad si iti fac si poze peste tot la dansa M.am lamurit. Am vbcu proprietarul si pe langa CA arata cum arata,are cutie cu 4 trepte.
Asta e,mai caut trs.uri. Cipriane,...daca vrei intradevar sa iei o masina buna,un Oltcit,trebuie sa iei in calcul urmatoarele: caroseria sa nu aibe probleme majore cu rugina,sa nu fi fost lovita grav si revopsita,interiorul sa arate cit de cit ingrijit,curat,motorul sa nu aibe multi km si sa functioneze bine,sa nu scoata fum,sa nu aibe improvizatii electrice,c.v. sa functioneze fara zgomote,sa intre usor in viteze (asta o vezi la drum in proba), articulatia fata-spate sa nu prezinte zgomote la mers pe drum pietruit,frinele sa functioneze bine si cam atit. Acestea sint problemele mari de care trebuie sa tii cont iar restul t-i le rezolvi pe parcurs,asta avind in vedere ca masina nu este noua.Problema cu c.v. cu 5 trepte sa stii ca multi au avut necazuri cu acestea,fac zgomot in vit.4, sirenaj,se pare ca nu sint reusite si le-au schimbat cu c.v.cu 4 trepte,......mai vinde unul din Craiova un Oltcit,zice ca are doar 6500 km,e pe OLX,Ion-tel.0764455145, ....masina arata bine si pretul nu este mare......daca masina este fara problemele prezentate de mine,probleme pe care cumpatatorul trebuie sa le ia in calcul. Eu unul as opta ptr.una putin mai scumpa,dar fara probleme grave.......in rest...fiecare face ce vrea cu banii lui,vorba aia: te bucuri la inceput ca ai luat-o ieftina,apoi t-i se face parul maciuca cind constati ca ai de bagat o groaza de bani,timp,munca......in ea,ptr. a o face asa cum ti-o doresti sa fie.

P.s.nu trebuie sa tii cont neaparat de sfaturile mele.....ti-am prezentat doar felul in care as proceda eu,personal,......bafta Cam putine poze , eu cred ca sant ceva probleme pe partea dreapta a masini , sau nu a putut sa o scoata din locul ei ,frane blocate sau e ingropata deja in pamant , e ceva dubios ! Da Alexandru,stii cum este cind discutam despre vrabia de pe gard,....cind vrei sa cumperi o masina,intii discuti cu propietarul la tel. despre problemele tehnice,apoi,...daca i-ti convine te deplasezi la fata locului,ii faci probele de rigoare,apoi...daca masina i-ti place cum se prezinta si cum se comporta,discuti,negociezi pretul .....etc.etc. s.a.m.d.
Si inca ceva....daca esti de meserie te prezinti singur,daca nu...i-ti iei un mecanic cu tine cind te duci la propietar,una-i cind cumperi lucruri marunte ( piese,etc) si mergi pe incredere si alta-i cind cumperi o masina......
Apropo...despre Oltcitul alb 13, de la Rimnicul Sarat,pe care la luat de curind Cromatech,eu v-am anuntat in pag.4 a topicului meu in data de 7 oct. 2013,fiindca il cunosc pe fostul propietar ( il cheama Brinza ),care la acel moment inca nu-l pusese la vinzare si m-a rugat sa-i gasesc un client,cerea in jur de 1000 lei pe ea,discutabil,o masina buna zic eu,bineinteles daca-i aia pe care o stiu eu.
S-auzim numai de bine
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum