Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Cumpar Oltcit

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Cumpar Oltcit cu instalatie gpl in stare de functionare. Nu ma intereseaza in ce stare e caroseria. am eu unul, are acte, seriile in regula, are si itp valabil
proprietar nu sunt eu asa ca fara impozite si amenzi
in schimb, n-are gpl Pune niste poze. Daca nu are gpl, as mai fi interesat de un Oltcit fabricat pana in '86 sau de un TRS verde metalizat Salut!
Il vand eu pe cel pe care l-am cumparat acu trei ani de la Robertino. Cauta in postarile lui ca sa vezi ce avea pe el, si dupa aceea daca esti interesat, iti voi spune ce i-am mai facut eu. Si.....da are si GPL si functioneaza super. Am luat un Oltcit de curand. La ce pret il dai? Si eu caut un trs, dar numai apare nimic pe olx. Masina vine impreuna cu un motor de schimb, putin rulat, cu doua seturi de jante "AMIL",incaltate dupa caz(4vara,4 iarna) si cu "doua tone"de piese de schimb, majoritatea noi, dar si cu un bord nout necrapat pe langa cel de pe masina, care e si el in aceeasi stare. Consumul e undeva in jurul a 20 lei/100km, in functie de costul GPL-ului, dar si de marimea la pantof a soferului.
Pretul este fix 1000euro, si nu sunt dispus sa negociez, pt ca nu ma arde ff tare s-o vand, mai ales ca as vrea sa ajunga la un alt iubitor al marcii si nu la Remat . Mai am o masina care sta pe bara pt ca nu ma dau jos din asta.("OLD HABITS DIE HARD") Doar Oltcitul nu se vinde? Pai piesele sunt bonus!
Daca esti interesat serios fa-mi o oferta si mai vedem.
Si-apoi ce-as mai putea face cu un parbriz cu parasolar?
sau cu jantele 'Amil'?
sau cu bordul superior nout, necrapat?
sau cu......
Astea-s piese doar pentru un pasionat a marcii, si parca n-as mai sta sa le vand bucata cu bucata. Eram doar curios. Daca stiam ca e de vanzare inainte sa iau ultimul Oltcit ma gandeam la o oferta, dar momentan nu e de unde. Pune cateva poze cu masina, interior, exterior, motor.... Parca n-ai cunoaste-o! E aceeasi pe care ai vrut s-o cumperi acu trei ani. pffff, nu intelegi ce vreau sa spun, in 3 ani se pot intampla multe si ai spus ca i-ai mai facut cate ceva
oare asa greu e sa ii faci cateva poze amarate? Robertino nu apucase sa-i faca revizia puntii spate, asa ca am facut-o eu cu bucsi de Franta noi.Geamurile pe spate erau fixe, acum nu mai sunt. Masina nu avea ceas de plafon, deloc. Acum are(jaeger). Acum are centuri retractabile si pe spate. A mai primit faruri (cu becuri Philips d-alea galbene)si stopuri noi(Franta). Toate astea nu se vad in poza si da, tre sa recunosc, calculatoru' meu d'acas merge de kk si imi e ffff greu sa ma loghez, darmite sa mai pun poze. Oricum cand o fi cineva interesat, omu va primi poze pe wapp sau alte alea. Eu am scris ca poate nu suntem doi care suntem interesati, ci mai multi, chiar in posturile de mai sus scria cineva ca tot la fel, cauta un trs asa ca daca chiar vrei sa-l vinzi, fa-i un anunt decent cum face toata lumea. Salut. Stie cineva mai multe despre masina asta https://lajumate.ro/olcit-clubstare-foarte-buna-merita-vazut-512705.html ? exista oltcit club cu aprindere electronica din fabrica ?
Am gasitmasina in alt anunt si scrie ca ar avea10000 km.
lucescuciprian a scris:...exista oltcit club cu aprindere electronica din fabrica ?...

Auzi întrebare!!!
Pai ma gandeam ca fiind din 1995, poate are aprindere electronica.
Cristii a scris:Eu am scris ca poate nu suntem doi care suntem interesati, ci mai multi, chiar in posturile de mai sus scria cineva ca tot la fel, cauta un trs asa ca daca chiar vrei sa-l vinzi, fa-i un anunt decent cum face toata lumea.

Asa cum am spus, anuntul se adresa conoscatorilor, recte, pasionatilor, fapt motivat si de pret asa ca i-am exclus din start pe cei "interesati", ca sa evit discutiile de genul "Da' cat consuma in cadere libera, e adevarat ca mai mult de 10%". M -am adresat exclusiv cunoscatorilor si drept dovada s-a si gasit cineva care citind anuntul sa-si dea seama ca e o alegere buna, si astfel sa cumpere masina chiar fara un anunt "decent". Da, a fost platita arvuna si urmeaza restul asa ca deocamdata e scoasa de la vanzare.
Va multumesc dragi coforumisti, a fost o experienta placuta sa fac parte din aceasta comunitate. Doar oltcitul trs a avut aprindere electronica si oltcitul special avea aprindere electronica integrala atat, restul de modele aveau pe platini adica club, club 11, club 11r, club 11 rt, club 11 rm, club 11 rl........ Șiiiii cretinel lovește din nou! Da. Dar a nimerit-o de data asta.
Am nimerit-o cum ai nimerit tu cu oltcitul fix in parapetul de pe autostrada.
Iti dai seama Prostime, repetați după mine:

Oltcit CLUB 11 R
Oltcit CLUB 11 RL
Oltcit CLUB 11 RM
Oltcit CLUB 11 RT
Oltcit CLUB 12 TRS

Și de la capăt
Oltcit.... CLUB!
Oltcit... CLUB!

Și poate veți fi recuperabili. Dacă învățați bine lecția asta, vă este permis să folosiți hîrtia igienică. Dar doar azi. mda... tre sa-mi caut si eu un furtun de pompier ca si asa n-am ce face sau sa ma uit pe net Sa ti-l vari in cur? nu mha, sa fiu si eu in ton cu lumea
apropo, te-ai infratit cu kaftitu si meduza? Sunteti de comedie
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum