Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Distanta suruburi maner Oltcit

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Cine stie distanta dintre suruburi la manerele interioare de usi de Oltcit?Vreau sa stiu daca ar potrivi la Lastun.
La Lastun sunt exact 15,9 cm de la un capat de gaura la altul.In poze nu se vede prea bine deoarece nu am putut si sa tin aparatul si sa tensionez exact metrul
Click pentru a vedea imaginea 
Click pentru a vedea imaginea  Click pentru a vedea imaginea  Click pentru a vedea imaginea  Iti spun sigur ca la Oltcit distanta e mult mai mare. Ok,dar totusi nu ati putea sa-mi spuneti distanta?Din cate am verificat,cele de Golf 1 ar potrivi,dar as pune ceva romanesc,din aceeasi perioada cu Lastunul Cel mai devreme in weekend va pot da un raspuns. Oltcit-ul il tin la tara. Ok,nu e nici o graba.Mersi mult! De regula se masoara distanta intre centrele gaurilor,la minerele usilor de Oltcit distanta intre centrele gaurilor este de 227 mm. Daca masori din marginile gaurilor,s-ar putea sa-ti dea diferente in functie de grosimea suruburilor folosite. Am citit de dimineață și nu-mi venea a crede. Bre, ăștia, habar n-au de treburi elementare, dar după asta se apucă de ”recondiționat”. Începe să dea cu tratamente anti rugină. Și să facă experimente cu uleiuri și altele.
Și îîîîîîncă un Oltcit dus la Remat......
pruna a scris:Daca masori din marginile gaurilor,s-ar putea sa-ti dea diferente in functie de grosimea suruburilor folosite.
Nu si daca masuratoarea se face de la inceputurile (stinga SAU dreapta) ambelor gauri.
Zephirus a scris:Am citit de dimineață și nu-mi venea a crede. Bre, ăștia, habar n-au de treburi elementare, dar după asta se apucă de ”recondiționat”. Începe să dea cu tratamente anti rugină. Și să facă experimente cu uleiuri și altele.
Și îîîîîîncă un Oltcit dus la Remat......

Si ce legatura are asta cu manerele?
Mersi pentru ajutor cei care mi-au scris.
Pentru Lastunul asta vroiam sa pun manerele de oltcit,ca alea originale parca-s de la un tomberon,sau de la tractor.
Click pentru a vedea imaginea  Bă, dacă erai băiet deștept, întrebai: donează cineva mînere interioare de Oltcit? Iar curierul era 20 lei. Și dacă se potriveau, bine, dacă nu, pierdeai 20 lei. Breee,...nimeni nu sa nascut invatat...... Precum spune colegul Zephirus:

,,Bă, dacă erai băiet deștept, întrebai: donează cineva mînere interioare de Oltcit? Iar curierul era 20 lei. Și dacă se potriveau, bine, dacă nu, pierdeai 20 lei.''

Care imi doneaza si mie 2 manere interioare de usa de oltcit? Așa bădie.
Dă-mi adresa pe privat. Trimit cu Fan Curieri și îți plătești transportul. Combinația internet mobil de la erdecur + server cacat.oltcit.ro = omor curat.

Dar au plecat pîn la urmă... sper să fie nr de telefon corect. Dacă răspundeai, te întrebam.
Ai pe privat AWB-ul. Și zi bre, le-ai montat ?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum