Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

BV 01 RVK

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Nu am vrut sa postez nr. de masina , dar pana la urma m-am hotarat . Prima inmatriculare 01 06 1986 este un Oltcit Club 11R TA . ca modificari la motor ar fi , carburatoru , care este de Ford 1300cm2 intrucat 28CIC 4 nu poate sa-mi asigure un consum mic de benzina , respectiv 6,5in afara si 9 in oras , stiu ca am pierdut un pic din demaraj , dar nu trbuie sa plec de la semafor cu zgomat la cauciucuri . De pe partea cealanta ca prezentare , sta asa . Pe data de 09 10 ac. i-am facut ITP , la revenire de o saptamana , cand mi-a verificat din nou franele , pe stand cu diagrama , de retinut acest fapt , i sa parut ca as fi masluit ceva la frane , prea erau asa stas ( aici ma refer la diferenta ,stanga-dreapta, fata-spate , si frana de mina ) Cel care a verificato era un cunoscator in ale Olcitului . RVKa sta afara , nu am garaj si nu ma ocup de ia pra mult , intru-cat sint mai mult timp plecat din tara cu lunile chiar si peste un an. Cind ma intorc in tara ReVeKa este masina mea de lux , si asta de peste 5 an , nu mi-a facut nici o date necazuri , Nu vrea sa ajunga la remat. Poze nu stiu cum sa le pun , dar George Hermeneanu ia facut una si a puso , nu o mai gasesc , au trecut ceva ani , vreo 2 parca . Are saraca 27 ani de la inmatriculare , si a stat afara ,in ploaie ,vint si ger , mai vra sa traiasca si ca umble , poate nu sa saturat pe unde a umblat, saraca . In concluzie , hai sa vorbim despre OLCIT, cum se repare si cum se intretine ???????????????? Imi cer scuze, nu le am cu PC , sant si eu ca masina mai sus expusa, mai vechi. http://imgbox.com/acrMwfvL asta e poza pe care o am, e de un an
De cati ani il aveti? Sa suparat RVK mea si sa infipt intr-n Peugeot 105 in coltu din spate stinga de ai strinbat si suportu de la spoiler . se mira si bucatarul Antonio ( cel de la tv) cit de tare e Olcitu si dupa 27 de ani , ca-ci nu am gasit pe altu sa-l lovesc. E om de treaba italianu nu a facut deloc galagie cu toate ca eu eram de vina ,am fost la asigurare i-o repara RCA pe a lui si pe amea mi-o fac eu . Va trebui sa caut o aripa fata dreapta , scutul de sub bara de protectie si alta bara din fata , nusi are rost sa le indrept , vor arata naspa , a , am uitat , am crapat faru dreapta, nu conteaza am altu . Asta e se intimpla si la case mai mari , au trecut circa 15-20 ani de cind nu am mai lovit nici o masina. In cei 37 de ani de permis nu cred ca am avut 5 evenimente . De vineri cred ca voi incepe sa fac iara tara ca sofer profesionist , ma-m plictisit acasa . Nu stiu sa pun poza cu RVK sa vedeti ce daune mici are fata de Peugeot la care a trebuit sa-i facem loc sa se poata invirti roata spate stinga . Poate v-am plictisit cu povestea mea dar am vrut sa scot in evidenta OLCITU E TARE IN BOT !! armatura face diferenta , ca este curbata dupa bot , la astea noi e mai scurt si nu acopera din colt Mie dor de Reveca mea , nu am mai vazuto de 1an si 2 luni , ei nu io fi dor de o tura prin Brasov ? Bv 01 RVK Olcit Club 11R TA fabricat in1986 A plecat la George Hermeneanu , Sia trait traiul , si-a mancat malaiul , a fost o masina cuminte , nu a ramas pe brumuri , nu a servit stanga , si a plecat pe rotitele ei cu motor bun, cutie buna , directie buna , unpic cam batrana la tablarie , Asa e, a ajuns la mine. Daca era in stare mai buna la tabla ii ofeream o a doua sansa si il luam cu acte. Dar sa o mai duca o perioada, vreau sa-l fac decapotabil
Niste poze:
Click pentru a vedea imaginea in marime naturala Click pentru a vedea imaginea in marime naturala Click pentru a vedea imaginea in marime naturala 

Click pentru a vedea imaginea in marime naturala Click pentru a vedea imaginea in marime naturala Click pentru a vedea imaginea in marime naturala 

Click pentru a vedea imaginea in marime naturala Click pentru a vedea imaginea in marime naturala  Inseamna ca inca nu moare Se mai invarte asa ca o pensionara , prin curte !
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum