Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Oltcit Club 1982 NR.2

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Ieri a intrat in posesia mea un al doilea Oltcit, l-am adus din Ramnicu Sarat , are seria de caroserie QB0383 , deci mai veche decat cea pe care o cunoasteti deja, este fabricata tot in 1982, 67000 km. Are urmatoarele probleme, usile, aripile fata si fusta fata sunt ruginite sau atinse, la motor nu cred ca exista macar un culbutor care sa nu fie uzat, chiar si asa masina trage bine, din fericire am toate piesele necesare noi, anul asta fac motorul, anul viitor restul . Aveti cateva poze de inceput

Click pentru a vedea imaginea in marime naturala 

Click pentru a vedea imaginea in marime naturala  Bravo!
Inca un oltcit salvat.
Eu stiam ca e 83 fabricatie dar poate a gresit sau n-a stiut respectivul.
Dar, ce s-a intamplat cu masina, ca stiam de ala din anglia ca o achizitionase?
Oricum, pervers tipul, a incercat si cu mine ca am vrut sa-i vand un club de franta, rosu, la 36.000 km reali, impecabil, dar nu i-a mers cu mine Bravo! Respect!
Tot înainte! Tot respectul . Asteptam cu nerandre continuarea Tot respectul . Asteptam cu nerandre continuarea Multumesc tuturor !!!! Azi am mai mesterit cate ceva, am montat stopuri spate noi noute Seima, am curatat interiorul, nu foarte amanuntit, dar deja arata binisor M-am uitat cu atentie pe sub masina, nu are rugina , lucru care ma linisteste, problemele sunt doar la componentele demontabile enumerate mai sus.

Stiu ca domnul din Anglia a vrut s-o cumpere, a trimis si un avans de 50 eur pentru care proprietarul mi-a aratat si documentul, dupa care nu a mai fost de gasit, nici la telefon, nici pe mail si nici macar telepatic , asa ca m-a sunat pentru ca stia ca vreau masina, discutasem cu el la telefon , noroc ca mi-a gasit numarul in lista de apeluri.

Ceva poze de azi

Click pentru a vedea imaginea in marime naturala  Bravo Chromy,ai facut o achizitie excelenta,sa o stapinesti sanatos.Arata f.b. si aceasta culoare prinde f.b.la Oltcit,asa a fost si primul meu Oltcit la care i-am cromat barile si arata extraordinar,am vindut-o peste trei ani fiindca aveam nevoie de bani ca sa-mi iau o casa la munte,altfel nu o vindeam,asta-i viata.
Intrebare: pe cel de la care ai cumparat-o il cheama cumva Brinza,sta undeva linga intrarea in Rimnic? Ieri am golit motorul de anexe, demaror, alternator , carburator si galerii,delcou, pompa de benzina. Saptamana viitoare il dau jos si schimb axele cu came si toti culbutorii, distributia si simeringurile

Are cineva lamelele din tabla pentru geamurile spate, ca cele din poza alaturata? Am nevoie de toate 4

Click pentru a vedea imaginea in marime naturala  Ultima mestereala pentru sezonul asta, masina are un bord complet nou, partea superioara si inferioara si bineanteles indicatoarele instrumentelor de bord care erau decolorate si strambe. Saptamana trecuta am terminat revizia la motor, acum merge silentios, asa cum trebuie

Click pentru a vedea imaginea in marime naturala  Felicitari!
Poate, poti sa-l salvezi si pe asta
http://olx.ro/oferta/olcit-club-ID4N0CV.html#4199cc094a
Din ce vad, tot CLUB de franta e, dar nu-mi dau seama daca e inainte de 83 sau dupa 83 din cauza stalpului, nu sunt clare pozele.
Din cate observ, interiorul pare sa fie albastru Stiu masina Cristi, e cam varza, omul cerea pe ea 600 lei, m-am dus sa o vad si m-am luat cu mainile de cap, e plina de chit , nituri, hartie si banda adeziva, se pare ca refuzul meu de a lua masina l-a incurajat pe om si a crescut pretul , Interiorul este verde dar incomplet, scaunele fata sunt gri, bordul este crapat rau, cred ca e in 83 fabricata , geamurile spate sunt Luna Securit dar fixe, nu mobile. In poze pare perfecta dar daca spui ca ai vazut-o......
inseamna ca a facut-o praf, deci nici ca mecanica nu cred ca mai e ceva de capul ei O poza cu fratii

Click pentru a vedea imaginea in marime naturala  Frumos Cand va fi gata si cel bej o sa fac un album de familie Felicitari Chromatech! Imi incanta ochii ceea ce vad! Imi place nespus!!!
As dori sa-mi spui in particular, cat te-a dus ca bani reconditionarea totala a oltcitului alb, te rog frumos! Stiu ca suma difera de la o masina la alta. Evoluam, masina are atestatul de vehicul istoric;

Click pentru a vedea imaginea in marime naturala  Bravo domnu'!!!!!!!!!!!!!!!!! Felicitari! Niste poze? Felicitari!!! La cat mai multe poze la primavara , urmeaza Foarte frumos Oltcitul!
Masina s-a vandut.A ajuns la Carei.
Felicitari noului proprietar. Asa este, noul proprietar va avea grija de masina, sper ! La mine ramane definitiv cel alb
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum