Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Oltcit Club 1982
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Daca nu se simt denivelari unde se vad petele, consider ca nu e o problema. E de 1.1? Da ,este de 1129, am pus piesele acestui set langa piesele setului romanesc, am si unul din acesta nou nout, este mare diferenta de prelucrare, in zonele de etansare cu blocul si cu chiulasele, e mult mai fin si mai exact prelucrat, sunt convins ca si structura metalului este infinit superioara. merge sa-l pui fara probleme parerea mea,oricum fanta aia asa mica rar o gasesti Asa m-am gandit si eu, mi-ar fi placut sa am tot setul de segmenti complet Pentru a-ti completa acel set de segmenti, in opinia mea ai putea incerca la FIPA Brasov, poate tii vor face dupa modelul tau si cu acest prilej poate iti vor incea sa-ti rectifice acele denivelari.Mult succes! Multumesc pentru informatie, e bine de stiut. Din pacate acel segment de foc patat este si deformat, stramb, l-am trimis la verificat, deci nu e bun Segmenti de 1.1 iti pot da eu, ca am un set descompletat.
jgr1001 a scris:Nu mai sunt magazine de piese Oltcit in Bucuresti, inca din 2012. Le-am verificat eu pe toate 3 (care le stiam), mergand pana acolo personal

jgr1001 a scris:Cel de pe Brancusi, cel de pe Breaza, cel de pe Nitu Vasile.
Astea nu mai sunt/nu mai au nimic de oltcit

Am vazut acum ceva timp un magazinas mic pe Bulevardul Ferdinand I, in apropiere de liceul Iulia Hasdeu, in loc de oltcit scria olcit!Poate mai are noroc cineva si gaseste ceva! Scuze pentru off topic
https://www.instantstreetview.com/@44.444975,26.13204,186.95h,-1.54p,1z Ala nu mai are piese de oltcit de ani buni (cel putin 10). Mai era cel de la intersectie de la dimitrov...la 100-200 de metri de cel din poza pe partea dreapta spre intersectie...dar la fel, nici ala nu mai are nimic..poate vreun surub ceva uitat prin depozit. Sambata trecuta am facut o scurta vizita in Craiova, lipseste ceva din imaginea alaturata

Click pentru a vedea imaginea in marime naturala 

Azi am primit aceste jante de Visa, deocamdata urmeaza a fi curatate, arata foarte bine pentru varsta lor. Probabil cand voi incepe urmatorul proiect vor fi albe sau culoarea bronzului, voi ce parere aveti, cu o caroserie rosie vopsita impecabil ce culoare s-ar potrivi ?

Sambata viitoare cred ca iau si masina pentru noul proiect Merg pe oltcit? Da , merg perfect pe Oltcit, sunt de Citroen Visa Chromatech Felicitari pentru masina superba pe care ai readus-o la viata.
Sentimentul e unic de fiecare data cand o vad in poze.
Sper sa ne intalnim odata sa o vad live.
Succes in viitoarele proiecte. Frumoasa masina!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Pagina 7 din 7
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum