Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Cumpar Oltcit pana in 15.000 km

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Va salut ! doresc sa cumpar un Oltcit dar sa fie (ca nou) ma intereseaza sa fie vopsea originala si neimplicat in accidente.
un oltcit care sa fi fost uitat de cineva prin vreun garaj si sa nu aiba mai mult de 15.000 km .
daca stiti de un astfel de exemplar fac cinste serioasa !

Multumesc. Sa dea domnul sa gasesti asa ceva , Dar dupa atatia ani de cand nu se mai fabrica Chiar daca-l gasesti vei avea de munca mult la el sa-l pui din nou infuntiune .
stiu ce inseamna munca la o masina !

eu totusi sper sa mai existe undeva asa ceva ..
eu sunt sigur ca exista ! doar ca nu am gasit-o inca. cat ai fi dispus sa oferi pe asa ceva? pai depinde cum arata ... cati km are ....spre exemplu daca ar fi cel pe care il stiu eu de vanzare, care are 57 de km ...si a stat numai in garaj incalzit..as oferi pe el maxim 2000 de euro.(din pacate nu se vinde ) 57 km!!!
Ce a făcut frate, a ținut-o bibelou pe televizor!? Daca 2000 ti se pare mult pentru un oltcit nou,mult succes in a gasi altul cu kilometrii aia! Daca 2000 ti se pare mult pentru un oltcit nou,mult succes in a gasi altul cu kilometrii aia!

Nu mi se pare mult... atat pot sa ofer atat am sa ofer pt un oltcit ''nou'' ca el nu mai este nou ... cel mai nou are 21 de ani totusi..

de curiozitate ca ai facut aceasta remarca ... tu cat ai fi dispus sa platesti pentru un oltcit relativ nou? Daca 2000 ti se pare mult pentru un oltcit nou,mult succes in a gasi altul cu kilometrii aia!

Nu mi se pare mult... atat pot sa ofer atat am sa ofer pt un oltcit ''nou'' ca el nu mai este nou ... cel mai nou are 21 de ani totusi..

de curiozitate ca ai facut aceasta remarca ... tu cat ai fi dispus sa platesti pentru un oltcit relativ nou? Nu te supara , dar sub 10 000 de euro pentu masini noi si care nu se mai fabrica , aceasta suma este mica Fratilor, sa fim seriosi, 10.000 de euro pentru un oltcit?, pai ce dracu stie ala sa faca?
totusi, nu ajung mertane si bmw-uri de colectie de 20-30 de ani la suma asta daramite un oltcit plus de asta cel care a deschis topicul este cel cu oltcitul DJ 02 JJS asa ca stie si omul care e treaba...... De obicei când vinzi ceva trebuie să ții cont nu numai de valoarea obiectului ci și de piață. O fi el obiectul valoros dar dacă nu există piață pentru ceea ce vinzi nu vei vinde în veci. Iar piața Oltcit este foarte limitată și va fi și mai limitată. Chiar si asa plumbere,cu o piata foarte limitata,pretul masinii poate fi unul mai mare.Eu sunt de acord ca nu e vreun mer"g"edes insa si dintre masinile de serie se ridica modele care valoreaza ceva mai mult decat pretul pietei dintr-o anumita perioada!

Sasha,dupa ce am muncit la tinichigerie,pregatit motor,supensii si tot ce mai trebuie ca sa scot un oltcit tipla(lucru care inca nu s-a implinit fiindca mai am destule de facut pana sa fie gata masina) doar manopera facuta la masina pana acum s-ar traduce in bani la 2000 de euro,daca mai pui si piesele de tabla noi,materialele,ca sa faci un oltcit ca nou,sau cat de cat intr-o stare ca atunci cand a iesit din fabrica,trebuie un minim de 3500-4000 de euro investiti,si nu bat campii!
Cu alte cuvinte,in momentul de fata pe un oltcit cu 57 de km stat in garaj incalzit,si daca au dansat soarecii pe scaune dar tabla si restul chestiilor sunt tot ca noi,fara sa clipesc as da minim 3000 de euro si as urca suma chiar si pana la 4000 daca masina arata tipla.
Asta pentru ca,valoarea masinii vechi e data de toate elementele care au ramas neatinse de vreme,vopsea,cauciucaraie etc...
Chiar il felicit pe acel proprietar care nu vrea sa il vanda pe 2000 de euro,si nu pentru ca vreau eu sa intri in faliment cand il cumperi,ci pentru ca stie sa aprecieze valoarea masinii,pentru ca in ultima vreme am vazut ca incepe lumea ca caute oltcituri cu km putini la bani si mai putini ca sa-si ia si ei masina de colectie ieftina si de efect si care o dau din colt in colt cu fel de fel de argumente ca masina nu valoreaza prea mult si de asta ei nu pot oferi mai mult de nu stiu cati euto(nu e cazul tau neaparat). Se poate inchide ! am gasit ce trebuia .

Multumesc.

https://www.facebook.com/groups/157765687616830/1042872555772801/?notif_t=like Adevărul e că, probabil, era singurul loc unde ai fi putut găsi ceea ce căutai.
Ca idee, cât a costat? Am platit 800 de euro plus 440 eur transportul Sa-l stapanesti sanatos si sa ni-l prezinti si noua!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum