Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Disc ambreiaj / kit ambreiaj - compatibilitate / upgrade

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Transmisie, Suspensie, Directie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Prin magazine am gasit doar disc de ambreiaj schneider sau unix.
Le-am incercat pe ambele...si la ambele imi tremura la plecarea de pe loc, atunci cand motorul e incins.
Am pus si placa de presiune noua, atat de dacie, cat si unix. Cu ambele face la fel.

Ideea e ca nu se gasesc alte variante de disc, daca caut dupa oltcit / citroen axel / citroen gs / citroen gsa.
Stie cineva mai multe decat mine? Incearca cu placa de presiune Sachs.

La mine e urmatoarea combinatie de piese noi: rulment de presiune Ro+placa Sachs+ disc no name frantuzesc+ cablu de ambreiaj aftermarket romanesc.

La mine e perfect. nu se mai gaseste placa sachs, luk, valeo...

doar schneider sau unix, sau probabil placa de dacie....

ce ambreiaj sport si-a pus pupa pe masina? stie cineva?
zicea ceva de disc de ambreiaj sport....
(am rasfoit topicul lui, dar nu am gasit raspuns) era un disc ca asta
http://www.bavauto.com/assets/product_images/hardpart/881864_943.jpg
nu stiu ce firma l-a produs,insa nu e varianta pentru o masina de zi cu zi...
La tine s-ar putea sa fie si volanta de vina,sau pur si simplu sa fi nimerit numai ambreiaje proaste,de obicei trepidatiile alea apar de la o placa al carui "soare" nu o mentine paralela cu volanta,insa la fel de bine poate ai pus discul de ambreiaj invers si nu mai absoarbe socul cand cuplezi
daca ai un schelet bun de disc de ambreiaj,putem rezolva un ambreiaj cu placute de frictiune din kevlar... Merge disc de Talbot Samba Rallye /Peugeot 104. 200€ la OMP. http://www.ebay.co.uk/itm/OMP-180mm-PADDLE-CLUTCH-PLATE-TALBOT-SIMCA-1300-RALLY-/321917152704?hash=item4af3c1edc0:m:mD8KLJfX8-bF5KP0udSYagA
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Transmisie, Suspensie, Directie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum