Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

vand tot

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Gata,a venit momentul sa pun capat aventurii mele cu oltciturile aflate in proprietate ca sa zic asa,asadar vand:
una bucata caroserie de oltcit,actele sunt pe numele meu,itp expirat la fel si rca
tragger(ochelar faruri) nou
armatura trs sau bara de club fata noua
traversa spate de care se agata toba finala noua
aripi fata noi
aripi spate noi
contraaripi fata noi
contraaripi spate noi
praguri noi(unul de fabrica unul facut de producator ceva)
capota aproape noua
haion la fel aproape nou,in sensul ca nu a stat pe masina prea mult,si are locasul de numar astupat(shaved)
haionul de pe oltcitul verde
aripile fata cu buza modificata de pe oltcitul verde
rama de parbriz noua
doua cutii 5 trepte franta(la un trebuie schimbat simeringul la priza si il am nou)
motor cu set de 1.222+3 cilindri(camasa+piston+segmenti) de rezerva , motorul e in mintile lui,doar ca are un tacanit care poate fi de piston sau doar de culbutori,nu am apucat sa verific cat a fost pe masina
motor de 1.3 alergat dar care merge brici
motorul cu pistoane de supra
bare de cs
doua randuri de butuci modificati pentru 4 prezoane
doua seturi de lamen de flexiune duble
spoiler fata trs nou
spoiler spate trs folosit cca 2 ani cu gaura de camera pe mijloc
bord superior negru imbracat,dar ok ca aspect
bord inferior gri,vopsit negru
bord inferior cognac de special
fete de usi de special
trapa electrica ce se potriveste pe oltcit
geamuri custode ionizate si simple(cu deschidere si inchidere
)
parbriz bun
lunete cu dezaburire,plus una simpla fata dezaburire
macarale pentru geamuri electrice
scaunele sport
banchetele imbracate de mine in catifea
tapiteria de plafon gaurita pentru trapa
ceasurile de bord modificate
farurile cu lupa bifaza,xenon de 55w reglabil in 5 trepte
doua instalatii electrice
caseta directie noua
conducte recuperate dar si cateva noi,

plus multe alte maruntisuri noi si recuperate,in total absolut tot ce trebuie sa iasa un oltcit aproape cam nou si sa mai si ramana piese de schimb cativa ani dupa

pe bucati inca nu sunt hotarat de dau,decat daca se anunta in timp scurt suficienti cumparatori sa ma scape de chestiile voluminoase(tablaraie,caroserie etc) , iar ca bani nu m-am gandit cat sa cer,probabil fac o mica avere daca le vand toate la jumatate din pretul cu care le-am luat Ce-ți veni bre așa de-odată? Tot ce e tablarie noua in afara de aripi vreau eu, te sun maine. In timpul zilei sunt mai greu de gasit la telefon deci sunt sanse sa nu raspund,dupa orele 18 e mai sigur
Ce-mi veni?nu mai am timp liber de nici o culoare si ma enerveaza sa stau cu masina desfacuta de atatia ani
mai am si diverse piese noi
amortizoare
un far
ceva chedere
bucsi,pivoti,rulmenti,o droaie de garnituri ,simeringuri,cuzineti,pistoane de 1.1 noi noute,axe cu scame,culbutori,si multe altele
S-a mai anuntat cineva care vrea sa o ia toata la pachet,momentan oricum nu dau un surub pana nu am o oferta concreta,fiindca daca nu scap de ea cat mai repede e posibil sa ma razgandesc Pacat, dar cam asta sa intampla cand o masina sta desfacuta mai mult de doi ani.
Daca vinzi separat as dori un pret pentru o cutie 5 fr si bordul tapitat. Asta se intampla cand nu mai ai timp de nimic...
Momentan nu dau maruntisurile separat fiindca vreau sa am certitudinea ca scap de toate piesele repede.... si tu Iulicuta?
de departe printre cei mai impatimiti "tuneri" ai forumului..
cred ca ai cam dus la indeplinire idealurile olcitarilor: lowrider, turbo, gaz, trapa, geamuri electrice, modificari la motor, interior, etc, etc .
pacat...atatia ani de munca, nu stiu ce sa zic, eu as pastra unul pentru sufletul meu.
tot respectul ! Nu ma simt dator nimanui,insa tot ce am facut am facut pentru mine,daca ma opresc tot pentru mine ma opresc,inca nu am dat nici macar un surub,si daca nu scap de toate troacele dintr-o bucata sau din bucati mai mari,sunt sanse sa mai sacrific o bucata din viata si sa asamblez eu tot ce am adunat in cei 10 ani de cand am oltcit...insa la cum imi vad eu timpul liber,mai devreme de sfantul asteapta nu prea am timp... Un prieten care nu are cont vrea sa stie pretul macaralelor electrice ptr. geamuri,de pe ce masina sunt si pretul.Eventual iti dau nr. lui de telefon. macaralele sunt de oltcit si sunt modificate pentru a intra pe ele motorase de geamuri electrice de citroen bx momentan nu-i da numarul fiindca nu dau inca pe bucati in jurul a ce pret dai tot? Absolut toate piesele cam in jurul a 2000 de euro,adica 3 motoare,2 cutii,garnituri,pivoti,rulmenti ,ca sa scap de orice urma de oltcit din curte
daca cineva vrea caroseria si toate piesele pe care le am sa faca un oltcit in mare pare nou pretul e cam 6000lei Uau, foarte bun pretul. Din pacate de-abia prin noiembrie as putea misca ceva. Succes cu vanzarea!
iulicuta2000 a scris:Gata,a venit momentul sa pun capat aventurii mele cu oltciturile aflate in proprietate ca sa zic asa,asadar vand:
una bucata caroserie de oltcit,actele sunt pe numele meu,itp expirat la fel si rca
tragger(ochelar faruri) nou 100
armatura trs sau bara de club fata noua 80
traversa spate de care se agata toba finala noua 100
aripi fata noi 100 bucata
aripi spate noi 160 bucata
contraaripi fata noi 100 bucata
contraaripi spate noi 80 bucata
praguri noi(unul de fabrica unul facut de producator ceva) 150 si 120
capota aproape noua 100
haion la fel aproape nou,in sensul ca nu a stat pe masina prea mult,si are locasul de numar astupat(shaved) 100
haionul de pe oltcitul verde 80
aripile fata cu buza modificata de pe oltcitul verde 180 ambele
rama de parbriz noua 120
doua cutii 5 trepte franta(la un trebuie schimbat simeringul la priza si il am nou) 350 bucata
motor cu set de 1.222+3 cilindri(camasa+piston+segmenti) de rezerva , motorul e in mintile lui,doar ca are un tacanit care poate fi de piston sau doar de culbutori,nu am apucat sa verific cat a fost pe masina 450
motor de 1.3 alergat dar care merge brici 400
motorul cu pistoane de supra 800
bare de cs 250
doua randuri de butuci modificati pentru 4 prezoane 200 setul
doua seturi de lamen de flexiune duble(setul include lamele,tampoanele de cauciuc,barele de torsiune,practic doar de pus pe masina) 150 setul
spoiler fata trs nou 200
spoiler spate trs folosit cca 2 ani cu gaura de camera pe mijloc 90
bord superior negru imbracat,dar ok ca aspect 100
bord inferior gri,vopsit negru 70
bord inferior cognac de special 100
fete de usi de special
trapa electrica ce se potriveste pe oltcit 350
geamuri custode ionizate si simple(cu deschidere si inchidere
)
parbriz bun
lunete cu dezaburire,plus una simpla fata dezaburire
macarale pentru geamuri electrice
scaunele sport 350
banchetele imbracate de mine in catifea
tapiteria de plafon gaurita pentru trapa
ceasurile de bord modificate
farurile cu lupa bifaza,xenon de 55w reglabil in 5 trepte 350
doua instalatii electrice
caseta directie noua 200
conducte recuperate dar si cateva noi,

plus multe alte maruntisuri noi si recuperate,in total absolut tot ce trebuie sa iasa un oltcit aproape cam nou si sa mai si ramana piese de schimb cativa ani dupa

pe bucati inca nu sunt hotarat de dau,decat daca se anunta in timp scurt suficienti cumparatori sa ma scape de chestiile voluminoase(tablaraie,caroserie etc) , iar ca bani nu m-am gandit cat sa cer,probabil fac o mica avere daca le vand toate la jumatate din pretul cu care le-am luat

cateva preturi,pe langa ce e scris aici am si o gramada de simeringuri,garnituri,oringuri,pivoti,rulemnti,bucsi,capete de bara,biele de directie etc...
iulicuta2000 a scris:
armatura trs sau bara de club fata noua 80
traversa spate de care se agata toba finala noua 100

contraaripi fata noi 100 bucata
contraaripi spate noi 80 bucata
praguri noi(unul de fabrica unul facut de producator ceva) 150 si 120
rama de parbriz noua 120

Clar si cu siguranta ti le iau pe astea. ca o mica recapitulare
tablele sunt rezervate lui cristian dumitru
cromatech spoiler de trs si fete de usi de special si daca se intelege cu cristi ar vrea si o aripa stanga spate
george hermenean cutie si bord superior
edy99 trapa?

am uitat sa pun in lista si doua usi noi noute,una de club una de trs(are moatele pentru clemele bandourilor)
200 de lei bucata

Si ceva poze cu piese pe care le mai am
http://postimg.org/gallery/2cl490c7k/
o parte din ele sunt rezervate,si o sa incerc sa adaug o lista completa cu ce am si preturi pentru ele,asa in mare am
2 paliere pentru brate inferioare cu 4 rulmeni fiecare
4 cabluri acceleratie
3 bucati cabluri ambreiaj
2 furtune intre reniflard si filtru de aer(cele lungi )
1 furtun cotit pentru reniflardul de 1.1
1 furtun retur benzina intre gura de umplere si rezervor
4 capace delco 1.1 ro
palier ax cu came delcou nou
ceva burdufe de planetare
3 capacte delco 1.3 nou
cheder portbagaj nou
1 radiator ulei subutech sh
1 radiator ulei chausson sh
10 pivoti inferiori
15 pivoti superiori
bucsi amortizoare fata superioare 14
bucsi amortizoare spate superioare 5
bucsi simple-rotule 29
-rotule de skoda dar trebuiesc scurtate 12
-amortizoare fata superioare 7
-amortizoare spate superioare 2
-amortizoare fata/spate inferioare 15
18 rotule din teflon
12 rotule cu bucsi dub cauciuc
3 bielete directie scurte
4 bielete directie lungi
5 capete de bara lungi
3 amortizoare spate(noi,cred)
10 rulmenti cu ace pentru bratele inferioare
5 suruburi pentru amortizoarele spate+distantier
1 surub brat superior fata
2 capete de planetara englezesti noi+piulite si sigurante
etrier fata
capace brate inferioare fata 9 bucati
3 seturi curele distributie
set supape 1.1
4 supape admisie 1.3
1 ax cu came 1.1
tampon cutie de viteze 4fr
sorb ulei motor
furca ambreiaj
2 capace superioare motor 1.1 partea dreapta
cuzineti glyco un set
cuzineti std sh foarte putin folositi
18 culbutori 1.1
pompa de benzina noua
set pistoane 1.1
set ambreiaj luk disc+placa
9 seturi placute frana fata
3 seturi placute frana spate
8 seturi placute frana de mana
6 role distributie
epurator 1.1 nou
3 placute de avans care se prind pe motor
3 sonde marcheariere
4 lulele distribuitor delco cu platini
1 set cuzineti facuti la brasov
3 rulmenti de presiune
6 suruburi volanta noi
8 membrane pompa benzina
3 simeringuri priza cutie(nu mai stiu daca sunt franta sau ro)
15 simeringuri axe cu came
6simeringuri delco
7 simeringuri ax pompa ulei
oringuri tuburi retur ulei
5 garnituri reniflard
1 oring pompa ulei
4 electrovalve noi pentru carburator
2 seturi jicloare 1.1 si 1.3
garnituri admisie 4
garnituri evacuare 16
14 garnituri capace superioare culbutori
12 garnituri capace inferioare culbutori
8 bucati simeringuri distributie
12 bucati simeringuri volanta
1 pompa de frana noua
3 seturi garnituri pompa de frana
2 furtune flexibile frana
6 pistonase teflonate fata
2 pistonase teflonate spate
4 pistonase simple pentru spate
8 garnituri rezervor lichid frana

preturi nu stiu sa le pun in momentul de fata...dar o sa incerc sa-mi fac timp sa actualizez lista Iau si usile
chromatec, poti lua ambele aripi spate, ne auzim daca e dupa ce le iau! cel mai bine si convenabil pentru mine in momentul de fata ar fi sa le ia dumitru cristian pe taoate tablele,cu promisiunea ca le da cel putin dublu la pret altcuiva glumesc! insa din lipsa acuta de timp o sa-mi fie foarte greu sa fac colete,pachete,sa ajung la curieri etc...dar daca trebuie o sa vedem cum facem. Bine Cristian, eu am aripa pe dreapta, deci doar pe stanga o vreau http://postimg.org/gallery/2zqqky98w/
am mai urcat niste poze,cromatech sunt acolo si poze cu fetele de usi si spoilerul de trs

intra lista si o tabla de la stopul stang la pretul de 50 de lei
mai am trapa manuala care a fost montata pe un oltcit candva,din cate stiu nu intra apa pe langa cheder
eleron facut dintr-o rama de fibra de sticla pentru haion
oglinzi electrice de bmw cu buton cu tot

Imi rezerv dreptul de a retrage anumite repere de la vanzare pentru a fi montate pe masina lui Romeo. Motorul "suprat" a plecat.
De luni ma apuc de tinichigerie,deci momentan o mare parte din piese cade de pe lista de vanzari,o sa mai iau legatura cu cei care doreau piese la care pot renunta,dar intai sa-mi fac un plan de bataie cu masina. ...ai jante, te doare la banana!

https://www.youtube.com/watch?v=ZmEs6YhCEO8 bre culbutori de 1300 ? gasesc pe la tine ? cutie 5tr franta 350 ron
motor de 1.3 alergat dar care merge 350 ron
trapa electrica ce se potriveste pe oltcit 400 ron
anunt valabil cateva zile pana fac rost de bani din alta parte cutia a plecat Scot la vanzare:
Ambielaj care a mers doar un rodaj al motorului,cca 4-5000km,se vede pe el ca nu are uzura!este romanesc,dar este nou,nu este rectificat!
set cuzineti glyco
set motor 1.1
set supape 1.1 noi+simeringuri supape
culbutori 1.1 noi
axe cu came 1.1 sh dar fara uzura notabila
Simeringuri volanta,distributie,axe cu came,delco,pompa de ulei,oringuri tuburi retur ulei,cred ca am si oringuri axe culbutori
corp+ax pompa de ulei noi
axe de culbutori in stare buna
cred ca gasesc si pinioane de pompa de ulei cu joc sub 0.25mm
curele distributie hutchkinson(nu stiu daca am scris corect numele)

Deci cam totoate bunataturile ca sa iasa un motor ca nou!
Pret 1500 ron

Momentan se doar ca pachet! Nu mai vrea nimeni sa-si faca un motor ca nou? Culbutori de 1300 ai?
M-ar interesa pe mine... doar unii sh Separat nu vinzi?Vreau eu cuzinetii GLYCO. Salut. Caroseria mai este de vanzare ? Momentan caroseria nu mai este de vanzare,este aproape terminata tinichigeria la ea si cu putin noroc anul asta si plimb cu ea

deceneu,din pacate separat nu-i dau,fiindca daca nu vrea nimeni toate piesele pentru motor,o sa-l fac eu motorul mai la toamna cand o sa am mai mult timp dau si separat :
set motor 1.222+4 cilindri si 3 pistoane cu tot cu segmenti de rezerva
supape 1,1
ambielaj romanesc folosit foarte putin Astea sunt tot ceea ce mai ai de vanzare? momentan,ori toate la pachet,ori doar ce am pus mai sus putin,pretul ca si pachet oricum este mic pentru niste piese rare,iar daca nu se vand asta e,raman cu ele )
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum