Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Recensamant! Cati pastreaza un Oltcit in garaj?!
Pagina Anterioară  1, 2

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
se aduna,se aduna,a inceput lumea sa le vada ca si "colectibile" ) Ma indoiesc sa fie 30 de oltcit-uri in Romania.

Poate sunt unii ce au doua,dar sunt judete intregi in care nu mai exista nici un exemplar.
In plus foarte multi ce scriau/scriu aici nu mai au oltcit demult.
"Colectibile" ...este cam mult spus."Pasionabile" mai corect.
Sunt mai mult de 30 Oltcit-uri in Romania. Vreo 10 cred ca sunt inscrise la retromobil. 13 Oltcituri am fost in vara la Craiova. Daca ma apuc sa numar Oltcituri care stiu ca mai exista, trec lejer de 100. Pe forum nu mai intra lumea, insa pe grupul Oltcit Romania de pe fb sunt destui posesori. Numai in Craiova am numarat 400 de Oltcit-uri, in Targu-Jiu mai stiu cel putin 25 de bucati si lista poate continua.
Treaba e ca daca esti pasionat, le vezi ca mai sunt, te uiti dupa ele, dar daca nu esti pasionat normal ca nu le vezi intrebarea e cate din alea 400, cate mai circula, sau mai are cineva grija de ele?, abandonate sunt multe inca, stiu si eu o gramada. Apropo de abandonate, am descoperit unul la 5m de oltcitul meu, intr-o curte de langa, vara nu se vede de vegetatie . De asemenea sunt inca multi care le folosesc ca masini de zi cu zi cat mai pot, e unul, singurul pe care il mai vad mergand la mine in cartier, cu gauri imense de rugina care merge aproape zilnic, dar probabil va ajunge la remat cu prima ocazie. Am vorbit despre Oltcit-urile din circulatie,nu epavele abandonate din curti sau de prin remat-turi. Zilele trecute am vorbit cu deceneu32.Dupa cum stiti el este din Craiova.Mi-a spus :"Parca nici n-au existat oltcit-uri vreodata in Craiova".
Cristii cand ai avut timp sa faci recensamantul a 400 de oltcit-uri in Craiova ?Nici in 1998 nu erau 400 de oltcit-uri in Craiova.
Lasa aburelile,sau crezi ca noi nu stim unde este Craiova,numai tu ai mers acolo.O fi Craiova "The Secret Town" ?
Am petrecut o saptamana de vacanta in Craiova la un bun prieten,(in luna decembrie)nu am vazut in trafic decat un Oltcit.
Tu esti pasionat ?Umbli dupa toate rablele prin judet,lasi biletele in geamuri oferind preturi de mizerie pe masini dupa care le dezmembrezi,vinzi piesele pe OLX ,iti "selectezi clientii"te numesti pasionat ?
Vrei sa-ti dau exemplu de un pasionat ?
Am platit in ultima luna aprox. 3000 ron pe piese noi,set motor chiulase,carburator nou,etc.,etc. Ai platit vreodata acesti bani sa faci un motor nou de oltcit ? Aaa esti pasionat de dezmembrari,.............am inteles !
Mai mult sa vezi un pasionat in Gorj(probabil printre cei foarte putini de aici) ,cand la vara voi prezenta masina dupa o restaurare profi !Nu conteaza cati bani voi baga in acest proiect !Conteaza ce va iesi !

Iar cu Targu jiu ,orasul cu 25 de oltcit-uri,las-o moarta ! Unde ai vazut tu in trafic 25 de oltcit-uri ?
George 10+13=23.Unde mai sunt alea 17 ?
Sunt din ce in ce mai putini ce le folosesc ca masini de zi cu zi ! Ce sa spun, trist, e pacat sa bag in seama un om ca tine dar o sa-ti mai raspund pentru ultima oara
E un proverb care spune asa, cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.....
Observ faptul ca iti manifesti invidia fata de mine, nu poti fi un om normal, ai inceput si tu ca ceilalti invidiosi sa arunci cu noroi in mine la fiecare postare dar Dumnezeu nu doarme, vezi ca ai copii iar blestemul tatalui cade pe umerii copiilor deci ai mare grija cum faci, ce faci!!!
Pe de alta parte consider ca n-am ajuns la ciorba ta ci mai degraba tu te-ai milogit de mine sa-ti dau tetiere, motor, chiulase si luneta ionizata cat despre faptul ca ma faci samsar si nu pasionat aduti aminte ce ai facut tu in trecut si mai lasa totusi bautura, betivani sunt multi dar daca vrei sa fii unicat da totusi dovada de om normal nu te crede zeul suprem in ale oltciturilor ca esti ca un caine care latra si nu musca.
Treaba cu plata pe piese sta cam asa, nu e prost cine cere ci e prost cine da iar daca tu ai bani garla cum te lauzi si ii arunci automat ca banii aia sunt facuti pe naspa.
Cat despre masinile mele, pot sa-ti spun ca in prezent DETIN 12 OLTCIT-URI si numarul lor este in crestere iar ca istoric despre dansele am oltcit in colectie cu 34.000 reali, vopsea originala fara gram de rugina adus personal din caracal, altul dintre ele are 11.000 reali si este la vopsea originala, iar cel mai important este faptul ca DETIN PRIMA OLTENA CUMPARATA DE NOUA, SERIE DE CAROSERIE 000001 deci pot sa spun ca am motive sa ma dau mare si sa-i si inving pe toti, e cel mai mare as care il am in maneca.
INCA O DATA ITI REPET, CAINELE MOARE DE DRUM LUNG SI PROSTUL DE GRIJA ALTUIA!!!!!!!!
Acestea fiind spuse, e ultima oara cand ma mai pun la mintea ta.
http://www.99poze.ro/PRIMA_OLTENA_/ Cristii ti-au raspuns mai multi pe forum vis a vis de comportamentul tau,de educatia ta,de atitudinea ta fata de noi,nu sunt si nu voi fi ultimul.
Evident inca o data vorbesti fara sa ai habar,fara sa ma cunosti.
Invidia mea fata de tine ?Ma faci sa rad ! Cristii eu la varsta mea sunt un om realizat.Am firma,nu sunt sluga nimanui am flota de masini ,am masina personala ,masina la care tu poti doar visa,am angajati,am locuinte,am familie.
Tu te bagi in seama exact ca musca.Pe unde scrie cate unul,ai grija sa-i atragi atentia si sa-l contrazici,asa o sa facem si noi,sa-ti fie ciuda !
Poti sa ai si 50 de oltcit-uri ,asta nu te face om.Ai numai deseuri,numai rable,ce arunca altii ,aduni toate epavele abandonate de prin parcari.Vocabularul tau lasa de dorit,pe acolo pe unde intentionezi sa scrii ceva,toata lumea rade de tine.Probabil parintii tai s-au straduit sa-ti ofere o educatie,pacat ca nu ai asimilat-o.
Eu te-am intrebat de piese in masura in care dezmembrezi si vinzi ,nu s-a milogit nimeni de tine.La banii mei nu ma milogesc de cei ca tine ,nu iau nimic degeaba!Daca vinzi bine,daca nu tine-le pana vei face depozit cum era odata la Ciopeia !Ti se pare ca am avut bani sa-mi iau mercedes nou,am avut bani sa-mi iau case,numai masini noi pentru firma/ angajati,nu am bani sa-mi iau piese sau un cazan de oltcit ?Mai gandeste-te !
Legat de bautura si apelativul de betivan,da-mi voie sa-ti spun sa mergi din nou la scoala,poate inveti mai mult,decat sa jignesti un om pe care nu il cunosti.La tara la Motru nu ai invatat aceste lucuri .Desi am inca o data varsta ta,nu am pus picatura de alcool in gura,sunt total antialcool.Dar vezi nu ai de unde sa stii,pentru ca nu ma cunosti. Si daca as fi betivan,nu ar trebui sa ma justific in fata nimanui.Vorbesti de blesteme ? Amicii tai si colegii de forum vorbesc pe forumuri,pe facebook sau personal,rad de tine in spate pentru ca te-au prins cand furai emblemele de pe masini la diverse intalniri,mai exact intalnirea Oltcit de la Craiova.Vezi alea sunt blesteme !
Asta asa sa te fac de ras,esti un hot dovedit !Sunt mandru ca m-a denumit "betivan" unul de care rade toata lumea,catalogat drept infractor,hot ! El face recensamantu' ca sa stie in caz ca ramane fara piese..pe unde se poate abona. Se stie doar ca domnu' cu d'astea se ocupa Ai dreptate.
Cand am cumparat eu si altii de pe aici primul Oltcit , el nu era proiectat.Acum ne da lectii! Crede ca toti suntem "trasi" dupa calapodul lui !
Unii dintre noi avem ani grei de scoala,facultati pe vremea cand facultatea nu insemna taxe si bani,timpuri cand am invatat ceva.
Sunt convins ca "face to face" la o discutie pertinenta , se moaie rapid !
Dar asta este "omu' " !
DETIN 12 OLTCIT-URI si numarul lor este in crestere iar ca istoric despre dansele am oltcit in colectie cu 34.000 reali, vopsea originala fara gram de rugina adus personal din caracal, altul dintre ele are 11.000 reali si este la vopsea originala, iar cel mai important este faptul ca DETIN PRIMA OLTENA CUMPARATA DE NOUA, SERIE DE CAROSERIE 000001 deci pot sa spun ca am motive sa ma dau mare si sa-i si inving pe toti, e cel mai mare as care il am in maneca.

Jos palaria! de pus in rama! Ar trebui sa faci un filmulet cum era ala cu audi "aseiz", dar cu oltciturile, in care sa faci misto de noi, astia cu kilometrii ireali, vopsea neoriginala si serie supraunitara, "niste saraci" care isi permit un singur oltcit, auzi si tu... noi astia care dam bani ca prostii pe piese, pt ca nu avem 2 vagoane de piese furate... Oltena aia a fost cumparata, de noua, de tine? cati ani aveai atunci? eu din ce tin minte acu 2-3 ani nici permis nu aveai.

apropo, pe care il am in maneca. La subiect :
1 buc - Eu
1 buc - Geanina

Si mai sunt vreo 3 funcionale in bacau ....unul din ele un R cred, il vad aproape in fiecare zi ... Sunteti tari la Bacau !
De aceea aveti si rezerve de piese ! Oltcituri cu atestat istoric sunt vreo 6-7....si ar mai fi cateva care merita atestatul, dar din varii motive nu au aplicat

Eu zic ca in toata tara sunt maxim 100 de oltcituri functionale cat de cat. Epave pe dupa blocuri, da, mai gasim. Da, mai am un Oltcit in garaj si mi-e atat de drag de el! Super masina fiabila pentru cine nu stie.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum