Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Arad
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 18, 19, 20

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
@Maniak22: Foarte fain! Daca il scoti anunta-ma si pe mine; m-o cuprins nostaligia .
Oltcitul l-am dus la Jan (nu stiu daca se mai ocupa de Oltcituri) si la ing. Livada pentru reglat carburator (el sigur nu se mai ocupa).
Cu piesele in ultima vreme a fost destul de nasol, mai gaseam la Verbita pe strada Constantin Brancoveanu si la un magazin mic de piese de pe strada Marasesti colt Octavian Goga. Am mai mers si la Ciclop in Timisoara dupa piese. Din pacate asta se intampla pana in 2011, dupa aia nu mai stiu nimic de piese de Oltcit pt ca l-am dat. Eu stau doar vreo 2-3 luni in Arad pe an si ideea mea era sa gasesc un Oltcit in zona si sa trimit un prieten sa il cumpere ca sa il am cand vin. Am abandonat acest gand de multi ani ca nu am mai vazut la noi in judet un Oltcit de vanzare nicaieri nici chiar in stare rea si pe acesta pot sa spun ca l-am gasit din greseala cand am si uitat de marca asta. Momentan mai am o Dacie 1300 si un Aro.Deci iubesc automobilele romanesti.
In fine cautam sa inchiriez un garaj langa mine si vorbind cu nepotul batranicii a cui e garajul spunea ca trebuie sa duca masina la remat. Fiind curios totusi ce rabla contine inauntru era un Oltcit din 1990 bleu mamaia, culmea culmilor culoarea si anul identic cu ce au luat ai mei in 1990 de nou si pe urma in vara aia am mers cu ei la Mamaia cu cortul .Super incantat fiind am zis ca o iau fie ce o fii.
A facut nepotul succesiunea si toate actele intre noi si masina e trecuta pe mine acum. Acum urmeaza partea cea mai interesanta. Nu am vazut masina si nu stiu nimic de starea ei decat din ce mi-a povestit nepotul. Cica ar fi in stare buna dar cred ca e gata bateria si recent expirat Itp-u.Ce e stare buna la ei nu stiu dar cert e ca pretul a fost atat de mic incat nici nu a mai contat sa o vad si masina sta tot acolo in garaj. Cand ajung la Arad voi merge sa o vad si sa fac poze si eventual sa o iau. Nu ma pricep la Oltcitu-uri si chiar caut pe cineva macar sa imi regleze bine carburatorul pe viitor si sa il verifice cap coada.
P.S. daca oricare din voi mai aveti ceva piese uitate pe undeva sunt dispus sa le cumpar Salut!
Mi-or mai ramas o gramada de piese, dar o sa te rog sa ma cauti, ca nu am timp sa merg sa le inventariez. Oltcitul l-am dat anul trecut la fer vechi.
Gabi @Deathman cum sa nu te anunt cu cea mai mare placere. Sunt si eu bucuros cand dau macar de un fost proprietar de Oltcit.
@Gabii am sa te caut cu siguranta
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
Pagina 20 din 20
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum