Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Pac - Trosc la viraj maxim

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Transmisie, Suspensie, Directie, Sistemul de franare
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Acum pacaie si trosneste cand iau maxim stanga... Adica stanga maxim, plec de pe loc, pacaie de 2 ori apoi nu mai pacaie... apoi indrept volanul si iar pac-pac si apoi nici un zgomot.
Pacaiala aia vine de undeva din partea din fata... m-am uitat pe sub ea, da nu vad nimic suspect.
Trebuie sa mai mentionez ca am tractiune spate, deci nu am planetare !

Ce naiba poate fi??? ia verifica capetele de bara, cred ca sunt duse Eu am patit asa cu un pivot inferior.. verifica-le si alea daca tot te uiti la capetele de bara. Am schimbat pivotii inferiori, nu mai troncane in mers, da tot paraie cand iau viraj MAXIm pe loc.

Si la mine a facut asa ceva, Deschisesem si un topic pe tema asta, da pina la urma pocniturile au disparut la fel cum au aparut. Nu am gasit nici o problema la pivoti sau capete de bara. La brat nu am umblat, probabil ca ala trosnea. Acea pocnitura care o auzi in momentul in care virezi este de la bratul care sustine capul de bara, are o " nuca " care are joc, in momentul in care virezi sare in acea nuca deoarece are joc.
Din pacate nu exista numai bratul de cumparat, asa ca trebue achizitionata cu tot cu cap de bara. Poate pocnitura să parvină de la caseta de directie,de la cremalieră,(bucșa de casetă e ok?)sau de la crucea volan de sub bord. Salutare? Ai rezolvat ceva cu problema de mai sus? Si eu ma confrunt cu o problema asemantoare in sensul ca la viraj maxim stanga se aude de la roata stanga un sunet ca si cum s-ar freca anvelopa de contraaripa sau in orice caz ceva cauciuc freaca si nu reusesc sa identific problema...in rest nu este bataie nu este joc nu inteleg de la ce ar putea fi...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Transmisie, Suspensie, Directie, Sistemul de franare Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Poți crea un topic nou în acest forum
Poți răspunde la mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum