Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Cumpar toba finala

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Poate fi si SH, cu conditia sa fie cat de cat utilizabila, adica sa nu fie sparta. Rog dati-mi solutii.
Multumesc ! Cauta pe E-bay. Gasesti sigur!! Multumesc !
Am gasit ceva plecand de la site-ul sugerat ! Dar chiar pe E-bay (E-buy) NU !
Poate nu am fost suficient de abil/norocos. Un link ? https://www.ebay.com/itm/Marmitta-Silenziatore-posteriore-CITROEN-AXEL-11-84-91-20601/291630571918?hash=item43e689618e:g:87sAAOSwc-tY77e8

https://www.ebay.com/itm/215207-MARMITTA-TERMINALE-MUFFLER-AUSPUFF-CITROEN-AXEL-11R-12TRS-84-90/171338409423?hash=item27e490a5cf:g:MrYAAMXQ3kNTfbHY puomana curata ,eu cand am cerut pe una din inox putin mai mult de atat au inceput comentariile ) GREU DE TOT CU TOBA ASTA FINALA ! Nu ma asteptam sa nu gasesc nicaieri ! Poate totusi...
Multumesc ! E asa greu sa sudezi pe ea 2-3 table sa te tina o viata?
Vad ca se vaita toti de piese dar aia din Argentina care au o tona de oltcit-uri ce fac?, cum se descurca cu piesele acolo?
Improvizeaza ca sunt oameni inteligenti... E greu, ca nu mai am pe ce suda. S-a mancat aproape toata, mai are doar tevile de intrare si iesire si o bucata de tabla lata de cam 15-20 cm intre ele. Cred ca trebuie vazut ce toba moderna (am auzit ca aia de Logan se preteaza) intra in locasul prevazut si sa sudez pe aia intrarea si iesirea. Eu am vazut pe net, pe mai multe oltcituri montate tobe de tractor u445. Nu stiu cum se aude motorul cu ele. Am avut eu montata pe un 11R toba de tractoras de vie, de la 2000 de ture in sus se auzea fain
Am si acum acea toba, trebuie doar sa o montez
George Hermenean a scris:Eu am vazut pe net, pe mai multe oltcituri montate tobe de tractor u445. Nu stiu cum se aude motorul cu ele.

Se mai gaseste pe undeva toba d-asta ? Esti ciudat, omule!!!
Piesa noua la 70 euro, adica 350 lei. E pomana curata! Vorba lui Iulica! Sari pe ea! De ce sunt ciudat ?
Firma aferenta primului link nu livreaza in RO iar cea aferenta celui de-al doilea pretinde 72 euro plus cheltuieeli de transport. Nu merita o amarata de toba banii astia.
Caut o toba de la alta masina care sa intre acolo si sudez pe ea intrarea, iesirea si elementele de montaj/sustinere.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Vanzari, Cumparari Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum