Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Unde se repara Oltcitul in Bucuresti ?

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Am gasit un site de la unii care repara Otcituri
http://www.service-master.go.ro De reparat, "repara" multi!Eu am mecanicul meu care repara DOAR Oltcit!Mai poti vorbi cu Lascu!Nu te baga aiurea cu masina asta ca ti-o brodeste unu' de o arunci la fier vechi! Pai astia se lauda ca in afara de ei si un service din Pantelimon, nu mai e nimeni cu stand de reglat carburatie la Oltcit, plus ca mesterii lucreaza acolo de pe vremea lui Ceasca.
M-am orientat dupa pagina asta...
http://www.service-master.go.ro/carburatie.htm Asta primavara am curatat carburatorul la Carbotest in Pantelimon!Acum 4 zile, mecanicul meu a mai suflat jicloarele ca luase un gunoi...cu ocazia asta am constatat aman2 ca aproape toate suruburile nu erau stranse cum trebuie!Cum am mers cu masina atat timp sa nu ma intrebi ca nici eu nu stiu!...asa ca m-am lamurit si de aia din Pantelimon!..si plus ca acum masina merge MULT mai bine decat inainte! Lucrez la un tip care are contract de reparatii auto cu cei de la master,cand am intrebat pe omul care le face chiulasele daca sa ma duc la un carbotest la ei , mi-a raspuns ca ma pot duce doar daca sunt nebun.
Dupa ceva vreme , am vb cu unul dintre oamenii de la master si din discutii am ajuns la concluzia ca sunt nemeseriasi.Noroc ca au standul ala de carburatoare ca altfel ar muri de tot.Ei nu fac reparatii propriuzis ,ci colaboreaza cu terte persoane si ei doar iau banii.Va dati seama ca o reparatie costa mai mult datorita intermedierii. Eu le sudez in mediu de argon diverse piese si peste pretul meu ei baga si adaosul lor.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum