Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

radiere autoturism

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Cum se poate radia un autoturism fara sa fie predat la remat? Cineva a zis ca imi da un oltcit pentru piese gratis dar cu conditia sa ma ocup de radiere. Asa am facut am facut actele de radiere numai ca la politie trebuie sa duc si o adeverinta ca a predat-o la remat. Ce pot sa fac in conditiile astea?
Multumesc! Din cate stiu eu trebuie sa faci dovada ca detii un loc proprietate personala unde sa tii masina si se rezolva. Cand spun loc proprietate personala ma refer in primul rand la o curte or something si sa fie a proprietarului din talon. ...pai are casa si curte. Si, cum se face astfel de dovada? la politie? Asta nu mai stiu... eu ti-am zis doar ce am auzit. Intrebi si tu la politie.. pp ca se face dovada cu contractul de casa... sau ceva de genul asta. o sa intreb...oricum maine am drum pe la politie!merci! In 2004, dupa ce am avut accidentul cu primul oltcit si m-am decis sa iau alta caroserie, am mers cu proprietarul la politie si am radiat-o fara probleme. Lui i-au dat numerele masinii si mie cartea si jumate de talon, pe care le mai am si acum. Nu m-a intrebat nimeni ce fac cu masina, daca o duc la Remat sau nu.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum