Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Jante Al pentru papuc in 5 prezoane

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Daca cumva stie cineva de la ce s-ar potrivi ceva as fi recunoscator daca m-ar informa si pe mine. Alea de tabla parca-s de gelatina, asa se indoaie.

Multumesc! Iar alea de Al o sa se fisureze. de ce s-ar fisura? Pe oltcit nu am avut prob cu ele! Pai da, dar Oltcitul e autoturism, pe cand papucul e autotutilitara, masa totala maxima e mult mai mare. Presiunea din pneuri e mult mai mare, pneul e mult mai rigid. Pana acum n-am vazut autotutilitare de marfa cu jante de Al. Mai degraba as cauta jante similare de tabla de pe vreo duba de marfa. Nu iti recomand sa pui de Al ... sunt bani arucati aiurea ... alea nu sunt facut pentru autoutilitare ... cum a zis si cristi_s ... le-ai forta prea mult ... Adica jentile de la un mertzan sau un A4/A6 nu ar rezista pe o amarita de dacie papuc?
Sigur nu ai vazut Peugeot Partner sau Citroen Berlingo, sau Fiat Doblo?

eu cred ca pe papuc merg fara prob niste jante de 16-17. Man, la Berlingo (prsoane sau marfa) nu apar jante de aliaj nici macar ca optionale. Si atunci de ce si-au pus alti pe masina ,de timpiti? Si daca nu crezi arunca un ochi pe mobile .de sau cind vei avea drum prin arad sa te uiti atent prin jurul tau.

Si oricum intrebarea mea se refera la ce jante potrivesc pe papuc si nu daca ar fi bine sau nu de pus...va rog fiti on-topic ....daca nu va rog sa va abtinetzi

multzumesc
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Poți crea un topic nou în acest forum
Poți răspunde la mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum