Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Medusa... lauda de sine

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
La insistentele catorva membrii (se stiu ei care) am facut poze la noua masina.

PS. In ultima poza este un proiector, pe care, impreuna cu fratele lui geaman sper sa il montez in curand pe masina Sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri de el. Arata super bine masinuta, faine husele de scaune (de unde le-ai procurat?). O curiozitate: Amedeo nu e prea gelos cu asa un "vecin"? Ms Amedeo nu e gelos ca se circula si cu el .. alternativ. Husele sunt luate de aici, din targ de la vitan... proiectoarele la fel.
Cyclops a scris: Husele sunt luate de aici, din targ de la vitan... proiectoarele la fel.

la ce pret sunt si pe unde anume prin targ in vitan
mersi mult...
sslazio a scris:la ce pret sunt si pe unde anume prin targ in vitan
mersi mult...

130-140 RON, aleea 2 de la dreapta spre stanga, la "dughene" ok..mersi mult.. SALUTARE

Sa te bucuri de ea si sa ai grija ...sa nu o lasi in paragina... spune-mi te rog si niste detalii despre proiectoare ca de mult timp vreau si eu sa-mi pun.
Si poate pui si niste poze cu modul in care le-ai montat, ca nu prea ma pricep singur sa le pun. ciclop, sa iti traiasca medusa!!!
la mai mare breeeeee!!! multzam de urari...

@ stonebone: pe cutia de proiectoare scrie ca bat la 160m si ca au o "deschidere" de 10 grade pe verticala si 130 grade pe orizontala. De montat nu le-am montat inca, dar vor veni montate prin gaurile din spoilerul original de plastic, si fixate pe bara de metal de dedesupt. Pt partea electrica exista schema pe cutie... multumesc Cycloape. E bine daca e ce srie pe cutie. Dupa ce le montezi sa spui si tu daca sunt bune, adica daca bat bine. Pe mine ma intereseaza in special sa bata pe dreapta de mai departe ca pe drumurile noastre sunt tot felul de oameni beti si carute, cam asta e ideea.
Daca nu e secret, spune-mi si mie te rog cat au costat si ce firma le face ca se le depistez in comert.
Presupun ca tot din Vitan sunt, ca husele
stonebone a scris:...E bine daca e ce srie pe cutie. ...Daca nu e secret, spune-mi si mie te rog cat au costat si ce firma le face ca se le depistez in comert.
Presupun ca tot din Vitan sunt, ca husele

Dap.. tot din vitan, iar firma este vaporeanca.. aveau zeci de modele acolo.. pe toate gusturile si buzunarele... astea au costat ~ 60 lei...

Normal ca o sa zic pareri dupa ce le montez...dar momentan sunt alte "urgente" la masina Ai voie sa pui proiectoare suplimentare si sa circuli cu ele
Misto masinuta, am cam aceeasi culoare dora ca mai imbatranita timpul asta...
Cum deschizi portbagajul ?
AdyAero a scris:Ai voie sa pui proiectoare suplimentare si sa circuli cu ele

Dupa legislatia romaneasca, orice modificate la sistemul de iluminare semnalizare trebuie omologata individual de RAR. Ceea ce in esenta nu ar fi rau, ca sunt multi care pun becuri de te chiorasc noaptea si proiectoare care bat dupa avioane. Ca sa nu mai vorbim de becurile rosii in faruri, ceea ce e complet interzis. Dar cruda realitate...
AdyAero a scris:....Cum deschizi portbagajul ?

Am 2 variante... telecomanda si buton in bord
AdyAero a scris:Ai voie sa pui proiectoare suplimentare si sa circuli cu ele
DA, atit timp cit sint SUB bara de protectie.

Cycloape, s-o stapinesti, s-o folosesti si sa te bucuri cit mai mult timp de ambele amindoua . S-o stapanesti sanatos si sa ai parte de ea cat mai mult.
Arata foarte bine si imi plac si husele.
Dupa ce iti pui proiectoarele sa zici daca e vreo diferenta. nu vreau sa zic nimic special cu chestia asta, dar chiar am citit in Canta saptamana trecuta ceva de genul "se recomanda conducatorilor instalarea de proiectoare pentru vreme nefavorabila". Era alt termen, nu proiectoare.
Nu cred ca recomanda daca era ilegal.
Si a doua idee este ca becuri mai puternice nu gasesti la magazine decat foarte rar pentru ca daca vine controlul ii amendeaza ca e ilegal sa le vanda. Pe cand proiectoare gasesti la magazin. Unde-i CD-ul din geam ?

M-am tot uitat, m-am tot studiat cu imajinili, da nich ! Nica bre !?! Unde e CD-ul ?

Unde e bre Cyclops ? Iar vrei sa te ia radaru ? Nu stii ca cu ala nu te prindi radaru ? Ca care are masina mai tare ?!?! He?

Sa-i traiasca frantzozoaica conashule ! Da si matale zoomm... sau vroooouuummm ! ) Apai sa-mi traiasca.. dar asta e olteanca.. nu e frantzuzoaica S-o stapanesti sanatos! Super frumoasa, sa o stapanesti sanatos si sa-ti mearga fara probleme. Arata chiar bine hayonul fara "maner".
Cu tot respectul. Maaaaaaaaaa ! Imi este dor de ea frate , cand oi ajunge la bukale poate mai fac si io cu ea o tura , arata belea cu husele alea , in nadejdea aia pune nijte jante de aliaj cum aveam eu de gand ca tare mijto o sa arate , in rest sper ca esti multumit de frumuseata !
kingpin a scris: Dupa ce iti pui proiectoarele sa zici daca e vreo diferenta.

Diferenta e! Ai lumina mai puternica, deci... vezi mai bine Bre nene... ce sa zic.. s-o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea !
Arata bine... Huse de alea, pe gri sau albastru nu se gasesc ?
Numai bine si la mai multi kilometri !
Zephirus a scris: ....sa ai grija de ea !

O sa ma straduiesc... . Pana acuma pe langa costul initial a mai costat o carutza de bani...

- Schimbat pompa benzina
- Schimbat releu incarcare si punde de diode
- Schimbat ulei motor (ARAL Blue Tronic 10W40)
- Schimbat ulei cutie (Mobil HD 80W90)
- Schimbat curele distributie
- Schimbat simeringuri axe came si simering distributie
- Schimbat pinioane si oring pompa ulei
- Schimbat cui pontou, capsula dash-pot, electrovalva
- Schimbat manocontact ulei
- Schimbat platina si capac delcou
- si lista mai poate continua

Zephirus a scris: Huse de alea, pe gri sau albastru nu se gasesc ?

Eu nu am vazut decat pe galben si pe rosu.. alte modele insa se gasesc si pe gri si pe albastru SI medusa a devenit bucureshteanca... Numere de inmatriculare B 19 CYC CYC auz ... fără nici o legătură cu celebrul CIC ? CYC vine de la CYCLOP cel MARE Ba nu!

De la CYCLOP cel VITEAZ! Iata ce a promit azi cadou Medusa Arata foarte interesant.. nu?

interesant...ca nu stiu ce e
CE E AIA?
valib a scris:interesant...ca nu stiu ce e
CE E AIA?

Separator de gaze ,facut din alama asa e ? de dragul conversatiei .. sa spunem ca e un separator de ulei original

Later edit: Ady se pare ca am raspuns in acelasi timp...
Da, este un separator de ulei din alama, din 2 parti prinse prin filet si etanshate cu oring... Elementul filtrant sunt aceleasi site ca la celalat separator, doar ca are (puse de mine) patru site suplimentare.. adeca 13 in loc de 9 Unde ai gasit asa ceva? Ti-a placut visiniul Cezarei? Am vazut ca seamana la culoare Medusa si Cezara. Vii maine la Palat?
Cyclops a scris:de dragul conversatiei .. sa spunem ca e un separator de ulei original

Later edit: Ady se pare ca am raspuns in acelasi timp...
Da, este un separator de ulei din alama, din 2 parti prinse prin filet si etanshate cu oring... Elementul filtrant sunt aceleasi site ca la celalat separator, doar ca are (puse de mine) patru site suplimentare.. adeca 13 in loc de 9

Se mai intampla .
De unde ai luat asa ceva ?Ar trebui sa fie mult mai bun ca si cel de plastic.Sunt curios de rezultate.Cu cel de plastic ti se aduna ulei in carcasa filtrului de aer? Hai bre Cyclop, nu te zgarci la scris! Zi-ne cum e cu proiectoarele?! Bat ok? Ti s-o incins firu' rosu?
P.S. ... sa nu rasp cu "marpha de cashto!" Pai ce sa zic... Pacat ca nu-mi pot vedea masina din fatza in timp ce merg . In rest.. nimic spectaculos la capitolul vizibilitate.. important e ca ma vad altii... Inca n-am vazut sa se incinga firul.. dar o sa testez periodic (la un drum mai lung)

Later edit:
Asa arata cu proiectoare puse
Cycloapeee. vrem o poza cu capota ! Da de aproape bre!
....si cu proiectoarele stinse ca sa nu ne orbeasca .
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum