Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

am avut accident

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Un dobitoc nu mi-a acordat prioritate. m-a luat din dreapta si a strambat : usa, stalp un pic, aripa spate.
Se gasesc aripi de fibra de sticla pe spate?
Si la praguri ce recomandati? Sa pun si de alea false? Se gasesc?
Stalpu se poate schimba? Sau se indreapta?
Maine pun si poza. se poate rezolva...
acuma...la faza cu praguri...depinde de sursa de finantare...
daca ai ceva bani in plus...si vrei sa arate mai bine masina...iti pui praguri false(da...vezi sa fie facute k-lumea....ca daca nu...o sa ai de furca cu rugina)
stalpu...se indreapta la un tinichigiu...care dispune de o pompa pneumatica+dimensiunile exacte ale masinii
muntean_dragos a scris:Un dobitoc nu mi-a acordat prioritate. m-a luat din dreapta si a strambat : usa, stalp un pic, aripa spate.
Se gasesc aripi de fibra de sticla pe spate?
Si la praguri ce recomandati? Sa pun si de alea false? Se gasesc?
Stalpu se poate schimba? Sau se indreapta?
Maine pun si poza.

sal

Contactează-l pe stefan din arad ca are o caroserie f bună iar dacă te întelegi cu el vii într-o zi pînă la arad cu flexu și îți iei ce ai nevoie de pe ea.(bagă și tu niște bere ,vin roșu ) Mersi de sfat , dar luni ma duc la astia la asigurari sa vad care e treaba. Poate o repar cu ei cu atelierul lor. Sa vad ce zic maine aia. M-am interesat in Timisoara de piesele care am nevoie:
1.usa dreapta: 2 900 000 lei
2.aripa dreapta spate 1 700 000 lei
3.prag dreapta 1 650 000 lei
Astia sunt nebuni? Ce sunt cu scorurile astea? Sa-mi confirme cineva ca nu sunt siguru care crede ca sunt cam scumpe. Bună,
Păi nu plătește asigurarea ce te interesează?
Cu stimă, La magazinele ACSA preturile sunt asa:

1.usa dreapta: 1965000 lei
2.aripa dreapta spate 1165000 lei
3.prag dreapta 1095000 lei

Deci se pare ca preturile date de tine sunt destul de mari. Incearca eventual la dezmembrari.

Ady Ba plateste asigurarea , dar daca costu trece peste o anumita limita, nu mai platesc. La masinile romanesti de peste 10 ani , e o limita parca de aprox 300 euro pt dacii, mi-a zis agentul de la asigurare. Daca trece de aia restu trebe sa platesc eu, sau sa-l aburesc pe ala care m-a lovit sa dea el, sau sa-l dau in judecata. De aia ma interesam de preturi. Bună,
Chiar așa să fie? Eu nu cred! pe foaia care mi-au dat-o când am plătit RCA-ul nu scria așa ceva! Trebuie să-ți repare mașina! Ce dacă e românească sau de 10 ani! Poate ne mai spun și alții!
Cu stimă, Ameninti asigurarea ca dai in judecata vinovatul si ca ala o sa-l dea pe el in judecata pentru neacoperirea daunelor conform contractului. Fratele meu e in aceeasi situatie acum. Cu gura mare pe ei! eu am avut tamponare la fel ca tine da pe fata far+capota+aripa fata in octombrie 2004. Fiecare cam un milion (bine, capota ceva mai mult ca aripa), toate trei fix fix trei milioane, ca m-am si mirat ca la preturi erau pana la sute de lei. Cred ca sunt calculate pe tipuri de accidente, sa dea fix.

vopsea cam 2mil, manopera 2 milioane.
Deci, total 7 milioane. Si 800.000 spaga la service sa fie atenti, nerecuperabili.

Tipul avea RCA de la asirom, care mi-a decontat toate facturile fara discutii (7 milioane).

Vreau sa iti atrag atentia asupra faptului ca trebuie sa intrebi la service ce vopsea folosesc. La mine voiau sa foloseasca o vopsea de 4,5 milioane litrul (singura cu care lucra service-ul), pe care cred ca nu mi-o decontau asigurarile. Noroc ca am intrebat, nici nu stiu ce mi-a venit. Asa ca m-am dus la un magazin de vopsele si am luat alta amestecata la aparat. Tot setul (Lac+etc) a fost cam 2mil pentru 750ml. Cea mai ieftina era 600.000 litrul pentru ca era direct la cutie, dar nu se potrivea culoarea.

Asa ca nu cred ca depasesti 300EUR

PS treaba se intampla in Bucuresti.
Service-ul avea manopera 150.000/ora Numa eu sunt singurul care o vrut sa impinga un jeep mai in fata?? Mi s-o dus bara de protectie fata, suportu de faruri, spoiler, masca si imi este indoita capota chiar in fata unde e dublata, si cel mai nasol lucru ii vopsea metalizata. De unde as putea face rost de aceste piese?? Si cam la ce pret as iesi cu tot?? eeeeee... eu mam suparat pe dacii si am impins una in alta ma rog, detalii

pagube: bara, aripa stanga, faruri, suport faruri, elice, tabla de pe langa elice un pik indoita, si normal, capota....

tin sa mentionez k dacia de la mijloc a fost destul de "avariata" .... cu ce sa incep?! faruri si stopuri sparte, spoilerele duse, capota, o aripa, t oba de esapament rupta , plafon indoit, nu i se mai deschideau usile din spate si capota, portbagaju nu se mai inchidea.... o nova din 99.... distrusa de o masina ku 11 ani mai veche ....

akum intreb si eu... asigurat la asirom, iar asta ku nova nush la ce masa era .... dk e adevarata faza cu 300 euro, suma ce cred k nu acopera daunele daciei , de ce masa sa mai platesc eu?! nu daia mam asigurat?! Bine mai da tu ai intrat in dacie (hai sa mai zic dacie oltcit mica concurenta) da eu ce zici in ditamai Nissan Patrol cu un carlig ce avea acolo ca mio intrat pana in motor pe cuvant ca asa ceva si motoru imi era ridicat cu totu ca nu se mai putea inchide capota Deci care stie ceva piese din cele specificate mai ieftine ca mai am un oltcit oleaca tunat si astalalt vreau sa-l dau la tata pai se stie ca oltcitu` e mai rezistent ca dacia....
si cam toate masinile mai vechi...care au fost facute bine....nu de mantuiala(ca dacia)....sunt foarte rezistente la impact(ex. skoda alea vechi, moskvici, lada)
piese pt oltcit... cred ca sunt acolo la dezmembrari...in nojorid...cum iesi din oradea...e pusa o masina galbena sport sus...cam la 2m;) (Asta pt The Black) treaba cu 300 de EUR nu este adevarata. Stiu ca acu un an sau doi era limita 500 de milioane lei.

Pentru piese poti sa mai te uiti si la forum la vanzari-cumparari. Tocmai sunt cativa care dezmembreaza niste Oltcituri si vand piese
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum