Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

ce filme ati mai vazut
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
are vre-o 45 de giga, asa ca mai astept pana ajung acasa duminica , ca prea l-am asteptat . Am văzut mușchetarii din 93. Față de cei din 73 e o glumă.
Sau poate e dezavantajul generației care a mai citit ceva din clasicii literaturii. Să-i steie pe gheb lu' Gheorghe Iuda... m-o pus dracul de m-am uitat și eu la ăla, (taaaare amuzant cînd îi pune țîțele pe geam, ce să zic....) și tot filmul aaa pardon, toată pierderea de timp m-am uitat cu o grimasă.
Nu știam ce să cred. Nu era nici pe bune, nu era nici o comedie.
O pierdere de timp. Săptămâna asta a fost a lui Morgan Freeman(Wanted, Invinctus, Gone baby gone) și Ben Afflek(The town)
În materie de serile am rămas la Anatomia lu Gray.
Voi ce seriale mai urmăriți? Supernatural...

Cat despre filme cu Morgan Freeman mai recomand si RED - greu de pensionat Salut! Incearca sa iei toate sezoanele de la Breaking Bad. Crede-ma,este ceva deosebit;)!! person of interest . actiune , foarte fain Cloud Atlas . superb
mai trebuie vazut macar de 2-3 ori Am descărcat 3 variante de Revolta de pe Bounty: 1935, 1962 și 1984.
Am (re)văzut versiunea 1935, urmează celelate. Tot bat ăștia toba cu nominalizările la Oscar și decernările Globul de Aur....
Mă cum dracu.... adică.... la categoria comedie/muzical Mizerabilii!?!?

Abia aștept să-l văd, dar prevăd că nu o să rezist așa cum nu am rezistat să văd porcîria din 98 cu Liam Neeson. Django Unchained, de Quentin Tarantino, cu Jamie Foxx, Christoph Walz (genial actor), Leonardo di Caprio si multi alti actori meseriasi. Super film
Hitchcock, cu Anthony Hopkins. Super film biografic. Cred că am devenit masochist; m-am chinuit două zile să văd primele două sezoane de Prison break.
Ce telenovelă de căcat!
cristi_s a scris:Django Unchained, de Quentin Tarantino, cu Jamie Foxx, Christoph Walz (genial actor), Leonardo di Caprio si multi alti actori meseriasi. Super film
Hitchcock, cu Anthony Hopkins. Super film biografic.

misto rau filmul.

cat despre seriale...sa va uitati la x-files ....le-am vazut pe toate in timp record vb aia:))..bagam cate 7-8 pe zi (ca si greys anatomy si game of thrones) Am vizionat seria Asterix et Obelix cu Gerard Depardieu in rolul lui Obelix din anii 1999, 2002, si 2008. Pe cel din 2012 n-am apucat sa-l vad.

Am mai vizionat si filmele James Bond in interpretarile lui Pierce Brosnan si ale lui Timothy Dalton cel care a dat viata lui Caesar in filmul Cleopatra din 1999. Flight 2012
http://www.imdb.com/title/tt1907668/?ref_=sr_1
interesant! Company.Of.Heroes.2013
frumos mad max. dar am adormit ! Hitchcock . superb ! m-a tinut treaz un alt must see : Lincoln Ce film vom mai vedea? Star Wars Episode VII, in 2015 http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Wars_sequel_trilogy . Se pare ca actorii care au dat viata personajelor Luke, Leia si Han Solo sunt in faza finala a negocierilor privind rolurile pe care le vor juca in noul film. Sa vedem ce se va mai intampla si sa speram ca glumetul George Lucas ne va dezvalui firul narativ al primului episod din noua trilogie cat de curand. cand pui un link mai si citeste ... se vrea a fi reprodurerea in desene animate intregii serii ..in mare eu asta am vazut acolo dar incepand in ordinea fireasca a desfasurarii evenimentelor adica episoadele 4,5,6 si apoi 1,2,3 Draga Lancer, citeste tu cu atentie. Uite, iti dau si un citat de pe Wiki.:

,, It has been confirmed by both companies that Episode VII will be an original story and not directly based on the various novels, graphic novels, or other materials in the Star Wars Expanded Universe that take place during the post-Return of the Jedi time period. This includes, most notably, Timothy Zahn's 1991 novel Heir to the Empire, the first installment in Zahn's Thrawn Trilogy, which was originally considered by some fans to be Episode VII." 693 filme documentare de la A la Z, pe categorii: http://www.filmedocumentare.com/filme-a-z/ Am vazut ieri Imaginaerum:
http://www.cinemagia.ro/trailer/imaginaerum-7637/ yupiii
a aparut hd-ul de la the abyss
ma bag la vazut il astept de ani buni unde bre, unde? pe filelist ba misto filmul asta ultimul cu tom cruise....oblivion.

cam prea sf pt gusturile mele....daca exagerau mai mult puteam sa o dau lejer in teorii conspirationiste privind guvernul Cum se mărește subtitrarea la vlc media player? tools/prefereces/subtitles/font Am găsit! a aparut azi blurayul de la primul din seria monty python Fast&Furious 6

La fel ca si celelalte...criminal criminal ...adica mi-a ucis inteligenta

... sincer singurul bun cu adevarat a fost primul ... restul seriei au fost din rau in mai rau ... numai SF-uri Man...pana si doctoru recomanda sa te uiti la SF-uri pentru dezvoltarea imaginatiei sincer imi plac SF-urile care sunt SF-uri si catalogate ca atare ... pe cand fast &fourious nu a fost niciodata catalogat ca atare Ce-i drept s-a schimbat mult filmu'...de la inceput cand faceau numai curse de strada pana la a dobora un avion cu masinile...sau sa zbori cu masina tot din avion, sa te arunci peste un pod sa prinzi o persoana si multe alte faze desprinse din SF. Per-total mie unu' mi-a placut... dane e un film usor ... care a degenerat de la ceea ce a fost ... nu uita primul a fost si putin documentat tehnic pe langa cursele stardale ... acuma s-a ajuns doar la faze imposibile ... am vazut zilele trecute un film mai vechi ce-i drept...prometheus...bestial

asta SF Care este titlul filmului cu Robert de Niro și Brad Pitt în care de Niro era preot și a depus mărturie mincinoasă ca să demaște niște gardieni nenorociți care terorizaseră grupul de copii internat la școala de corecție. Sleepers Mulțumesc!
Niciodată nu l-am văzut de la început și nu reușeam să dau de el. Nicolas Cage-Numere fatale, bestial
Cristii a scris:Nicolas Cage-Numere fatale, bestial

Knowing... Starbuck . o comedie super Misto filmul Tonime , l-am vazut aseara. the eagle has landed.
din 76 . super , un deliciu sa vezi actori mari in floarea varstei Tocmai l-am vazut si eu saptamana trecuta. ))) Super fain. Frost / Nixon .
un film care arunca o pata de lumina asupra unui om in interpretarea unor actori de exceptie Now you see me
The best offer

Mi-au plăcut amândouă.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Următoare
Pagina 22 din 23
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum