Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Propuneri de stickere!!!!
Pagina 1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Am sa postez aici o propunere de stickere pe care sa le punem pe oltean...ce ziceti!?
Le pot confectiona eu fff usor si le pot face in multe culori...iar pretul este in jur de vreo 5 ron !! Sa vad cum o sa iasa...daca imi plac ma ai client sa iti spun ce probleme am la masina ca sa le faci de mai multe dimensiuni sa le acopar? S-a mai discutat, s-a facut si diverse modele ... folositi si voi functia de "search" inainte sa deschideti un topic inutil! Si totusi... lasa sa fie topic nou, daca si intentia e noua.
Haidi bre, astept sa vaz ce modele propui. Doar sa ai grija cu grafica... Sa nu fie prea multe chestii inghesuite, sau prea multe culori. Simplu si de bun gust
Oricum, pune-ma pe lista pentru cateva bucati de sticăr.
Cam asa ar arata pe masina..am pus unul pe haion si unul pe luneta....astept propuneri.

si cam asa arata doar logo-ul...sper ca va place .Daca aveti alte propunerii eu le respect. Eu cred ca e simplu , nu e inghesuit si e un mod eficient de a ne recunoaste.. Acum cat de bun este stickerul? Se ia la o spalare?

Daca se poate face cu lipici pe fata, sa se puna pe interior pe geam la haion. OK... hai sa mai facem un topic ... cel mai bine ar fii ca stickerul sa fie de interior, asta ca sa nu se duca la spalare, iar cand vine iarna si iti ingheata geamul si il cureti cu racleta, sa cureti si stickerul. Daca se face stiker cu ORACAL 650 nu are nici o greatza.. se pune pe esterior si se ofera garantie 3 ani. Dar nu e mai simplu sa faci imaginea in oglinda si se lipeste pe interior? Stiti voi ,sunt de cumparat litere,numere ,cromate in jur de 5lei bucata.Cum ar arata BOXER 1.1 sau 1.3 pe spate ? A incercat cineva ?Astept o poza daca are cineva pus asa:D Mmm... multumesc, nu. S-a facut destul misto de o poza cu unu' care-si lipise pe spatele masinii niste litere de-astea care scriau marca masinii. Culmea e ca nu scria alta marca decat cea a masinii. Si era o marca destul de prestigioasa.

Principiul e simplu: nu te apuca sa trambitezi in gura mare si sa scrii cu litere de-o schioapa, ca n-are rost. De ce, ca sa te ocupi de cultura generala a altora pe banii tai? Atunci mai bine-ti faci un ONG si ii inveti carte pe copiii din Africa centrala. cristi_s are dreptate ...se poate taia in oglinda si se poate pune pe interior . eu in 10 min ma duc sa-mi fac unul sa vad cum iese. e ok?
si am sa fac si poze sa vedeti cum a iesit .
si inca ceva ...nu am sa-l fac cu oracal ci cu 3m si garatia este de 3 ani:D
deci sa inteleg ca e ok modelul ? Imi place daca vii la inalnire adu cateva o sa ai clienti ,sincer vreau si eu dar cum facem cu livrarea poti sa pui la posta cu plata ramburs. deci sa aud....Comenzi!?
Vrea cineva acest sticker?
eu cred ca ar fii dragutz sa ne putem recunoaste in trafic.
nu!? pai ce? oltcitul nu e un semn distinctiv in sine? ca bine spuui cyc...de la o vreme masina e un semn de ajuns
incepem iar discutiile cu ce culoare trebuie sa aiba ca sa arate bine pe toate culorile care le au masinile din club...marime,transparenta etc etc In plus .... majoritatea ne stim si ne recunoastem din priviri. Salut! Daca tot te ocupi cu chestii de genul asta...nu ar fi mai fain sa faci cateva modele... dupa care sa ne orientam si cu timpul sa il perfectionam...
Mooc_txc a scris:Cam asa ar arata...
Nu a fi mai fain ca scrisul si sigla sa fie rosii pe fond galbem Alb pe fond rosu, ca sa pastram "adevarul istoric"
cristi_s a scris:Alb pe fond rosu, ca sa pastram "adevarul istoric"
e OK Votez pentru alb si rosu! niste poze cu ele pe masina? Alooo ! nu mai misca nimeni pe acest topic ? nope! na si de la mine unu care vrea sa isi faca

simpatic modelul asta. ai psd-ul ceva?
as incerca fara c.o.r. (ca mai citeste vreunu` "cur" ) si eventual cercul facut ca aureola l-am facut la misto nu am salvat .psd-ul...
dar nu mi-e greu sa il fac iar daca il vrei neaparat...
dar pt ce vrei sa ii faci e ok si poza, slectezi cor-ul in ps si ii dai un fill de alb peste, iar aureola poti sa o faci separat

e misto asta , numai ca in loc de club oltcit romania sa scrie http://forum.oltcit.ro toni eu cred ca nu este nevoie sa scriem acelas lucru de 2 ori....scrie jos o data www.oltcit.ro si cred ca nu este necesar sa mai scrie si adresa forumului.nu!? Am mai schitzat astazi un model ...sa-mi sp[uneti c parere aveti!
A....si mai pot face si cu multe branduri de tuning gen momo, remus si altele.
Arata bine dar, tot mai fain e primul . Ăsta ultimu e mai bun.
Dacă faci ultima linie mai mare, cât linia de sus (dar la înălțimea mai mică). Baieti am sa pun aici toate cele 3 modele si o sa le supunem la vot...ok!?
Simplu spuneti ce numar are stickerul care va place cel mai mult ...si in urma votului il alegem pe cel mai "aratos"

Stickerul nr. 1:
[img=http://img233.imageshack.us/img233/1307/oltcit1fq8.th.png]
Stickerul nr. 2:
[img=http://img233.imageshack.us/img233/2686/oltcit2xi4.th.png]
Stickeru; nr. 3
[img=http://img78.imageshack.us/img78/6905/oltcit3ug9.th.png] Votez pt 3. Votez nr.3 .sunt gata pana la intalnire ?vii cu ele sau le trimiti prin posta ? grabestete mai e un pic. 3 si eu.
poate o culoare de fundal mai vesela
tonim a scris:poate o culoare de fundal mai vesela
In culorile CITROENULUI (alb si rosu) . Si eu sunt tot pt nr 3.
Da vor fii gata pana la intalnire.
Mai asteptam ceva voturi pana maine ....sa vedem daca ramane nr.3 si apoi trecem la treaba...
P.S Acest sticker nu are fond...fondul va fii culoare masinii vostre.Adica stickerul se va vedea doar ce este negru...ia fondul va fii trasparent dupa preferintele mele ar fi:3,1,2 Da, și mie îmi place tot 3.
Bagă niște culori mai vesele, ideea lui Laur e bună. baieti si fete,
s-au mai facut stickere si mai demult, s-au facut voturi, s-a votat un sticker castigator...dar pana la urma fiecare si-a facut cum a dorit

parerea mea:
1. nu va fi sticker comun, pentru ca nu poate sa placa tuturor
2. pentru ce sticker? e vre-un club? oricum toata lumea isi bate joc de noi
3. isi va face fiecare cum il taie capu`, pentru ca asa suntem noi
4. e inutil sa iti bati capul pentru sticker...atata timp cat masina ta e varza (sper sa nu se supere nimeni). Crezi ca datorita unui sticker, oltcitul va fi mai bine vazut? Crezi ca cineva va remarca in trafic stickerul tau? Slabe sanse...pentru lume e tot OLCIT....e tot rabla...

e parerea mea, si cu asta basta nu vreau raspunsuri, comentarii, pentru ca aici e vorba strict de sticker. De apreciat initiativa titularului de topic Ok...Hai sa inchidem acest topic cu toate ca eu mai lucrasem si mai am 3 modele...masina mea arata bine si am sa-mi fac un sticker ....
Eu chiar credeam ca ar fi fost ca lumea sa ne vedem in trafic prin sighetul marmatiei si sa vedem ca avem sticker pe spate cu clubul...acum nu stiu c sa spun...spuneti si voi daca credeti ca suntem in stare sa cadem de comun acord cu un singur model de sticker pe care sa-l luam cu totii...Daca se ajunge la o intelegere o sa mai adaug si cele 3 modele facute astazi....
Mooc_txc a scris:
(...........)
Eu chiar credeam ca ar fi fost ca lumea sa ne vedem in trafic prin sighetul marmatiei si sa vedem ca avem sticker pe spate cu clubul...acum nu stiu c sa spun...spuneti si voi daca credeti ca suntem in stare sa cadem de comun acord cu un singur model de sticker pe care sa-l luam cu totii...Daca se ajunge la o intelegere o sa mai adaug si cele 3 modele facute astazi....

Daca va hotarati la un anumit model ar fi suuuper sa avem si noi o emblema a clubului!! Și eu cred că ar fi o idee bună o emblemă a clublui. Adică, un pic de marketing nu strică nimănui Vali Si eu sunt pentru stickerul Nr 3 . Arata foarte ok, micut si transparent
Masina asta nu este pentru orice doghitoci/dacioti, ci pentru noi,Clubul Nostru/Forumul Nostru.
Si pana la urma ce conteaza asa de mult parerea celorlalti despre Oltcit ? just Dupa cate se vede ar cam ramane numarul 3! Ziceti ceva si de comanda, cat, cum.... OK...s-a decis !Ramane nr. 3
Eu am decis ca dimensiunile stickerului sa fie de 12/7.5 cm.Cred ca nu e nici prea mare nici prea mic.
Acum hai sa ne decidem asupra culorii...am atasat o imagine mai sugestiva cu forma aplicata a acestui sticker.

Iar despre livrare nu stiu ce sa va spun...nu stiu daca am sa ajung la intalnirea nationala...si daca nu am sa ajung o sa le trimit prin posta...insa ma gandeam ca e mai eficient sa trimit mai multe de odata in acelas oras in care s-au facut comenzi...vedem noi...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 1 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum