Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Propuneri de stickere!!!!
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Vreau si eu unu. Pana acum avem 10stickere.
Cine mai vrea sa se inscrie pana maine seara pe lista. Pacat ca modelul ales e unul simplist si uratzel (rosu nu arata bine pe toate masinile, oltcit club romania de fapt nu exista) Ne dam si noi mari. Care e problema?! Si daca nu existam totusi de ce mai exista forumul acesta?De ce pe uni de aici ii leaga prietenie si nu numai masinile care le detin.Pentru ce intalnire nationala ?
Daca nu exista o asociatie non-profit infiintata si nu ne dam peste tot mari si tari pentru ca nici oameni nu prezinta prea mare pasiune-interes asta nu inseamna ca nu exista.
Acest forum si oameni care sunt pe aici fac parte din "CEA MAI MARE COMUNITATE ON-LINE DESPRE OLTCIT"
Nu suntem nici primi ,nici singuri!
Eu nu am prins ani respectivi ,dar cand cantecele,ziarele,emisiunile si ce se mai gasea pe vremuri erau cu despre si numai legat de: Ceausesc
Atunci sunt sigur care nu era deacord cu acest lucru suporta conseciintele.
Dar revenind in zilel noastre....atata timp cat faci partea dintr-o comunitate incerci sa te adaptezi si dupa alti nu numai dupa bunul plac altfel mai pe fata sau pe ascuns esti invitat sa pleci. e cam singura comunitate oltcit ... ce exista pe alte site-uri nu pot zice ca sunt o comunitate exclusiva oltcit ...

oricum in alta ordine de idei din lipsa de ocupatie azi am facut un model de sticker ... cui ii place si poate sa il si scoata ca sticher ..enjoy ...

super modelul
tare fain ar fi daca s-ar scoate Lista celor care vor stickere:
Alex.pap +2buc
Plumber +2buc
Barutzu +2buc
free3rider +1buc
lae_gabriel +1buc
rabbitdani +3buc

Pana acum 11stickere. Sa dat astazi comanda in lucru.
Pe sambata va fi gata deci posibil ca luni-marti sa plece catre voi.
O sa am nevoie de :nume si prenume.oras.str.nr.scara.etaj.apartament in cazul in care stati la bloc .
Merg pe increderi va las un nr de cont unde sa imi puteti depune bani pentru stickere-transport asta dupa eu le trimit. nu poti sa le trimiti prin posta cu plata ramburs? ar fi mai simplu primesti hartiuta te prezinti la ghiseu cu banii si buletinul si primesti plicul si banii ajung sigur la tine . pai5-6 stickere se pot trimite pe post de scrisoare fara sa mai platesti taxele de transport decat timbru ... asa colet cu ramburs costa 9 lei transportul deja maresti considerabil valoarea stickerelor Pentru voi este mai ieftin ca sa le trimit in plic si sa trimit bani intr-un cont altfel este mai scump transportu decat toata treaba. ok . al;ege varianta cea mai ieftina . cand sunt gata suna adunarea si noi o sa postam adresa ,tu numar de cont si o sa traim fericiti . Gata am intrat in posesia stickerelor.
Astept adresa fiecarora si odata cu adresa veti primi replay pe Mp cu un cont bancar unde sa depuneti bani de stickere 6lei/buc +3lei transportul. Plumber +2buc adresa primita
Barutzu +2buc adresa primita
free3rider +1buc astept adresa ta sa iti trimit stickerele
lae_gabriel +1buc astept adresa ta sa iti trimit stickerele
rabbitdani +3buc astept adresa ta sa iti trimit stickerele
Alex.Pap a scris:free3rider +1buc astept adresa ta sa iti trimit stickerele

Am trimis-o ieri dar imi ramane la "mesaje in curs de treimitere"...
Ati primit-o? Primit adresa de la toti.
va retrimit tuturor titularul contului si nr de cont unde trebuiesc depusi bani asta in cazul incare am gresit vreo cifra/ceva. am trimis banii astept pachetelul poate ajunge pana sambata. vreau sa le lipesc . Plicurile cu stickere au plecat catre fiecare ca sa raspunde la intrebare de pe privat.
Am primit bani de la rabbitdani-barutzu-plumber.
lae_gabriel stickeru tau a ramas la mine ,ramane sa ne intalnim sa il ridici.
fr33rider astept un semn de la tine.
Seara placuta si sper sa ajunga stickerele cu bine in cazul in care nu au ajuns deja.
Alex.Pap a scris:free3rider astept un semn de la tine.

Aveti mp. Poti sa ma iei cum vrei ,dar fara aveti si dumneavoastra ca altfel ne suparam
Sa rezolvat. Ceva vesti?
Au ajuns scrisorile sau inca stau la clocitoare la posta?
Daca are cineva dimensiunile si pentru stickerul alb de mai si are binevointa ,as avea si eu nevoie de ele. am primit ,multumesc ,nu stiam cum se pun interior sau exterior dar cred ca pe interior acum sa vad si cum se procedeaza . Am primit si eu. Sunt OK.
gata am descifrat enigma ..se inlatura folia de deasupra se lipeste pe geam dupa care se ia si hartia. Am uitata sa afisez instructiunile de montaj sau o brosura.
Eu am montat stickeru pe partea cu soferu geam spate lateral. A ajuns si la mine! Multumesc mult! eu deja le-am lipit ,se pun pe exterior . Eu am incercat sa le lipesc si cand am dat folia jos sigla si cateva litere au stat lipite de ea iar restul pe acea hartie de pe spate. Asa ca m-am ales doar cu o sigla rosie pe hayon! trebuia sa apesi folia cu litere cu o cartela ca totul sa se lipeasca bine pe geam.Din cauza asta au ramas pe folie literele. Au ramas asa cand am incercat sa dezlipesc folia de pe hartie! Lasami adresa ta si iti trimit altul ce sa zic. Aaa nu-i bai lasa! Poate se mai face o tura de comenzi si mai iau atunci! Dezlipesti cu grija folia de pe foaie de pe spatele foliei.Lipesti pe geam stickeru cu folie cu tot.Iei buletinu si apesi pe tot stickeru sa se lipeasca bine pe geam peurma scoti folia incet cu grija.Daca vezi ca se ridica si raman litere pe folie lipesti portiunea de folie inapoi si mai dau cu buletinu si intr-un final trebuie sa ramana tot pe geam.
Sper sa nu mai fie probleme si sa reusesti sa aplici cel de-al doilea sticker pe geam,asta daca a ajuns deja sau nu. Inainte sa dezlipiti folia de transfer de pe folia suport, se face aceeasi procedura ca la lipirea pe geam: se trece cu cardul, permis, Carte de identitate, etc. peste folia de transfer. Suprafata geamului trebuie degresata cu alcool. cristi_s exact asa cum ai spus si tu ,dar in cazul lui fr33rider am facut deja eu acest lucru. L-am primit ieri si am inceput sa dezlipesc folia transparenta. Imediat au inceout literele sa se dezlipeasca o data cu ea. Asa ca am luat fain frumos o scobitoare si le-am tinut pe hartie pana am dezlipit folia! Asa am reusit sa-l lipesc intreg pe geam! De-mi traznea mai devereme prin cap nu mai stricam unul... Dar cred ca alcoolul e de vina!! Aseara aveam vreo 2 pahare de vin la bord cand am liptit stickerul dar atunci cand am vrut sa-l pun pe primul nu bausem nimic!

@ Alex.Pap aveti MP! Vorbeste la per tu ce naiba!
E cadou de craciun/revelion sfantu betivan dastea.
Bem o vodka daca nea-om lovi unu de altu vreodata. Almeu arata cam asa : http://www.99poze.ro/p/091e8c788cbe32e01e34bf0c1e558a15.jpg
l-am lipit pe un geam spate lateral alatur de care v-or mai veni alte stickere. Atrag atentia doritorilor pentru o noua comanda de stickere!
Pret: 5lei/buc si 2lei transportul
comanda minima 10bucati
culoari disponibile rosu si negru. 1 alb pentru mine ... si eu unu alb daca se poate ,daca nu , negru Am dat comanda
Dani adresa ta o am nu e problema.
Awm astept adresa ta pe Mp.Saptamana viitoare cand le primesc .le si trimit. incercati sa le lipiti pe interior ,eu le am lipit pe exterior si pe spate sa dus rama aia de contur dar nu -i bai am sa mai comand doua cand so face mai cald sa le pun pe interior ,deocamdata imi sufla vantul prin buzunare ce modele poti sa mai faci in afara de cel cu www.oltcit.ro? imi place si acela dar as mai vrea si alttele
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum