Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Propuneri de stickere!!!!
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Eu de exemplu vreau doar partea cu galben, dar în loc de galben să fie cu roșu, pe un fond transparent. De ce? pentru că mi-ar place să-l lipesc undeva în colțul stânga jos pe lunetă. E realizabil? mi-ai luat vorba din ..tasta moshule:D. Subscriu: scrisul si sigla+chenar =Rosu iar fundalul transparent. De acord! Transparent + rosu! Da este realizabil...insa am sa va rog sa-mi spuneti cum il vreti, Asa ....

......sau asa in oglinda petru cazul in care vreti sa-l puneti in pe luneta in interior.

Astept comenzi cu modalitatea realizarii stickerului pe mp. Păi, presupun că varianta doi, din moment ce vrei să lipești stickerul pe dinăuntru lunetei, și să se vadă de afară

Dimensiunile care vor fi?
Mooc_txc a scris:

asa parca e mai bine sa nu traga toti taranii de el
format carte postala ar fi numai bine Arata bine ... fundalul poate ramane si transparent, daca nu se doreste in culoarea masinii asa dreamere. uitasem sa zic eu. Fundalul transparent, am mai zis odată transparent, litere rosii, pentru a fi lipit pe interior este just perfect. o sa vreau si eu vreo 3 bucati. Oameni buni...acel fond in care am scris culoarea masinii nu este decat un mod de a va explica cum se vede ...acel fond NU VA EXISTA!!...Stickerul propiu-zis este doar ce se vede in dreptunghiul rosu.!!
Iar dimensiunea eate de 12cm /7.5 cm
alf 08 a scris:transparent, litere rosii, pentru a fi lipit pe interior este just perfect. o sa vreau si eu vreo 3 bucati.

sunt deacord ,2 vreau si eu. Mi se pare mie sau sigla nu e chiar centrata? . Oricum , vreau si eu 2 bucati @mv11b1...este foarte centrat creda-ma pe cuvant! Și eu două bucăți, pentru mine și Andrei. Cum facem, trimit adresa pe MP sau cum...?
Mooc_txc a scris:@mv11b1...este foarte centrat creda-ma pe cuvant!

ia numara patratelele din stanga si din dreapta siglei sa vezi ca e centrata
daca il centrezi vreau si eu doi bucati si eu unul Vreau si eu 3 bucati! Cum procedam? Am centrat logo-ul si acum arata ok!Cam asa arata :

Nu stiu cum se face cu rambus...adica cum e sistemul...?!
Eu il pun la posta si voi cand il primiti il si platiti si eu ma duc la posta si iau banii?
sa-mi spuneti cum sa procedam, inca nu am aflat pretul final pentru stickere dar mi-a spus ca pretul scade cu cat cantitatea creste...so...mai astept comenzi:D

Si acum lista cu comenzi :

Alf08 - 2 buc.
Barutzu - 2 buc
mv11b1 - 2 buc
Iulius_je - 2 buc
Suirammarius - 3 buc
Tonim - 1 buc
Plumber - 2 buc
Vali-tgm - 1 buc FATA!!
Acc3l3ratoR - 1buc
Iulicuta2000 - 3 Buc
7thraven - 2 buc.
recall - 1 buc. Grabiti-va mai e un pic .in wekend posta nu lucreaza Mooc_txc, o sa treci pe la Academie saptamana asta sau viitoare? ma gandeam ca daca ne intalnim, achit comanda.
Mooc_txc a scris:Nu stiu cum se face cu rambus...adica cum e sistemul...?!
Eu il pun la posta si voi cand il primiti il si platiti si eu ma duc la posta si iau banii?

Sistemul este cam asa:
Te duci la posta pui coletul cu ramburs si cand destinatarul primeste coletul plateste contravaloarea, care se intoarce la tine. Sistemul este cam greoi dar e sigur si eficient. Dar cred ca in cazul stickerelor ar fi exagerat. Mai bine iti punem banii pe un card si tu trimiti niste plicuri la adresele noastre.
12x7,5 cred ca intra intr-un plic obisnuit.
Trece-ma si pe mine pe lista cu doua. vreau si eu unul ....
dar cat costa ??? As vrea si eu 1 dar eu vreau de exterior pt ca am folie pusa. @acc3l3rator nu stiu cat costa exact , am sa aflu maine costul si am sa va zic...oricum nu e mare branza...pana in 10ron. Acum ca l-ai centrat, l-ai uitat pe iulica?
Si eu 2 bucati. deci... vreau si eu 1 (unu)... Fara multe comentarii, parerea mea este ca aceasta varianta este destul de buna, ca sa nu zic foarte buna. Am sa o pun pe masina, daca o sa am ocazia sa o cumpar. Inca ceva: nu am nimic impotriva caracterelor rosii, dar (parca cineva a scris asa) aceasta culoare nu este folosita de Citroen, ruda franceza a Oltcitului? Din acest punct de vedere, caracterele galbene (sau o alta culoare deschisa) ar fi mai potrivite.

Daca se poate, as comanda o varianta galbena. S-a stabilit sa se foloseasca culoarea rosie ca sa aiba toata lumea la fel.
Altfel fiecare isi face cum vrea ... iar discutia asta am mai avut-o ... Totusi mie imi place varianta galbena si ar fi bine ca raspunsul sa fie dat de cel care se ocupa cu realizarea materialului. Nu vad nicio dificultate in ceea ce priveste realizarea ambelor variante.

Oltcitul nu este Citroen, si in opinia mea nici culoarea care caracterizeaza eticheta in legatura cu Oltcit nu trebuie sa aiba culoarea Citroenului.
Szente Sandor a scris:Oltcitul nu este Citroen...
Dar .......... seamana (sint frati de singe) cu AXELul . Bineinteles, nu cred ca cineva dintre noi ar nega rudenia Oltcitului cu AXEL.

Prin folosirea unei culori de Citroen, unii (sau mai multi) ar fi tentati sa creada ca oltcitistii au tendinta sa devina citroenisti. Da voi chiar credeti ca atunci cand va vedea cineva sticker-u' pe o masina va spune "moaaama....culoarea Citroen"? Haideti sa fim seriosi. Prea putini stiu acest lucru
Szente Sandor a scris:Prin folosirea unei culori de Citroen, unii (sau mai multi) ar fi tentati sa creada ca oltcitistii au tendinta sa devina citroenisti.
Moldova (Republica), nu are steagul cu aceleasi culori cu a steagului nostru Stemele ( simbolurile) sint diferite. eu unul nici nu stiam care e culoarea oficiala a citroenului Multi sau putini cunosc culoarea de Citroen? Neesential. Important este ca noi (multi sau putini) cunoastem deja aceasta problema si in acest caz trebuie sau ar trebui sa tinem cont de acest lucru.

Exista culori nationale identice si pot fi utilizate si culori identice pentru definirea unor marci de autoturism. Totusi, in acest caz concret mie imi place mai mult varianta galbena, si cine stie, poate nu sunt singur cu aceasta optiune. Cred ca eticheta poate fi facuta cu usurinta in ambele variante, astfel fiecare dintre noi va putea alege varianta de eticheta preferata. Unii probabil ar cumpara ambele variante: una pentru iarna, una pentru vara .
Szente Sandor a scris:Unii probabil ar cumpara ambele variante: una pentru iarna, una pentru vara .
Exact ca si cind s-ar schimba aerul din cauciucuri. Deh, iarna nu-i ca vara .
tonim a scris:eu unul nici nu stiam care e culoarea oficiala a citroenului

Pana astazi nici eu nu stiam. Salutare!!!
Acum m-am intors de la mare din vama...(unde am vazut si masina Banditului:D) si am aflat pretul stickerului: stickerul se poate procura conta fabuloasei sume de 6.5 RON.
Livrarea se va face in felul acesta:
pentru bucuresti le voi preda personal iar plata se va face pe loc.
pentru cei din provincie , am sa ii rog sa imi trimita o scrisoare pe adresa mea ( o sa o primesca pe mp ) in care sa bage o coala de hartie si banutii pentru sticker , iar eu urmand sa fac acelas procedeu numai ca in loc de bani am sa bag stickerul. Am sa trimit stickerul la adresa de pe plicul trimis de voi!!!
Cred ca e ok si o sa ajunga in sigurantza:D
A.....inca mai astept comenzi...o zii sau doua
P.S @sandor....as putea sa o fac si cu galben, dar n-am sa o fac!Am cazut de accord ca modelul stickerului va fii la fel si aceasi culoare pentru toti. Cand apare noua versiune de sticker?

Apropo, in imaginile de mai sus emblema este cam asimetrica

Daca se adopta pe scara larga, imi pun si eu unul ok...vreau si eu unul pt luneta... cui ce scriu? (sorry dar e 3 noaptea...nu am rabdare sa citesc tot topicul)
Mooc_txc a scris:Salutare!!!
...

P.S @sandor....as putea sa o fac si cu galben, dar n-am sa o fac!Am cazut de accord ca modelul stickerului va fii la fel si aceasi culoare pentru toti.

Mi-am exprimat si eu parerea in legatura (si) cu versiunea galbena, dar daca nu sunt sustinut si de altii privind aceasta idee, atunci nu mai pierd energie in acest sens. Daca toti vor asa, atunci eu ce sa mai zic?

Cand voi trece prin Bucuresti (nu stiu cand), am sa va contactez.

Eticheta (in limba engleza: sticker) ar trebui sa fie inregistrata la OSIM (Oficiul de Stat pentru Inventii si Marci). Cu aceasta inregistrare as putea sa ma ocup si eu deoarece oficial, printre altele, ma ocup si cu asa ceva. In afara de inregistrarea nationala, se poate pune si problema inregistrarii internationale. Deci nimeni nu a observat ca sunt strambe? Sau asa e moda? @highvoltage...ai dreptate sunt putin stambe dar le-am indreptat acum 10 min. good job! trece-ma cu 3 bucati in lista aia ATENTIEEEEEEEEEEEE!!!!!!

Am intrat in linie dreapta cu comenzile...asa ca va rog foarte frumos sa face-ti comanda pana maine dimineata la ora 9:00.!!!!
Pana acum s-au strans numai 20 de stickere (aproximativ) iar eu sincer ma asteptam la mult mai multe...ma rog...voi alegeti daca vreti sau nu sa purtati acest sticker. eu o sa rectific comanda, renunt la unul, o sa raman cu 2 sticke-ere(nu te supara pe mine). Pana nu vad cum arata pe masina, nu imi iau
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 2 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum