Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Raketa
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Cristip1970, daca iti prezinti masina in topic, trebuie sa te astepti si la laude, si la critici. Tu ai primit mai multe critici decat laude, si parerea mea este ca au dreptate cu vopsirea in 3 culori si LEDurile bagate prin bord.
Iti respect munca depusa in masina, dar parerea mea cinstita, fara sa tin cont de ce au spus altii mai sus este ca te indrepti intr-o directie gresita cu asepcul masinii. Poti sa tii cont de parerea mea, poti sa nu tii cont, e hotararea ta, dar parerea mea am expus-o mai sus. E pur si muove! Totul a inceput de la spoiler-ul spate. Fratilor, linistiti-va! Si asa suntem putini, macar sa fim uniti. De aceea si suntem nimiciti. ,,Divide et impera!" zicea un mare om. Daca lui îi place cum a iesit, ce aveti voi!? E masina lui, sunt banii lui, e munca lui... Nici mie nu imi place combinatia gri inchis cu albastru, sau led-urile acelea cu care a exagerat, sau spoiler-ul spate; dar n-am ce face. Precum am spus, e masina lui, e munca lui, sunt banii lui.
O vorba inteligenta zice unul din fratii mei: ,, Oameni mari au incercat sa schimbe lumea, dar n-au reusit..." ; asa ca lasati omul in pace. Nu sunt de partea nimanui, desi simpatizez pe cativa, pe toti îi respect in schimb. Incerc sa fiu neutru in conflicte, dar incerc sa impaciui partile aflate in conflict.

Si totusi, am ramas putini, fratilor, lumea e impotriva masinilor noastre (Oltcit), si ,implicit, impotriva noastra. Incercati fratilor sa nu mai intrati in conflict, si proliferati fraternitatea in comunitatea pasionatilor autoturismelor Oltcit! Poate nu s-a inteles o treaba: fiecare isi face cazanu cum vrea, dupa propriile pasarele din mansarda. Ca lu' X nu-i place, sa nu se uite.
Si mie mi s-a zis "De ce ai vopsit masina ca la nebuni in 2 nuante? , Ce-ti trebuie lupe in far? De ce pui butoane, ce are cheia de contact?" etc.
CUI II PASA?? Fiecare cu gusturile lui!
Cristi, frumoasa, urata, daca functioneaza e bine. Spor la treaba! Da,d e acord cu tine, dar asa cum el are dreptul sa faca ce vrea la masina lui, tot asa lumea are dreptul la pareri. Iar atunci cand in loc sa combati ideea, sari la gatul omului care si-a spus-o si tuni si fulgeri ca are lumea ceva cu tine, ai o problema, nu ti se pare?
Cu asta am incheiat discutia, nu o sa mai imi dau cu parerea legat de ABSOLUT NIMIC. Pentru ca vad ca parerile deranjeaza si sunt catalogate drept altceva.
O zi buna sa aveti. pe forumu asta se doreste a se indruma in bine,a ajuta,pai cum sa-l ajuti pe om daca face o tiganie si tu ii spui ca a iesit o frumusete?il minti asa in fata???? Asa cum am mai scris mai sus pe acest topic scrie numai cine permit eu . Fiecare membru are aceasta libertate pe topicul masinii lui . Multumesc Administratorului ca este impartial la cei care creeaza conflicte impunand anumite standarde specifice unui anumit grup de prieteni . S-a observat cum scriu unul dupa altul ca sa-si apere opiniile grupului lor . Asa ceva nu le permit aici pe topicul meu .
Asa ca Pupa si iulicuta2000 sunt primii care nu vor mai putea sa-si impuna principiile aici .
Cand am sa scriu eu cuiva ceva obligatoriu asa cum vreau eu sa-i fie masina , traiul sau altele legat de viata accept Umilinta ...
Deci hotararea nu are nici o treaba cu spoilerul masinii mele . Am hotarat la nivelul ce au scris si modul in care au scris atat la adresa mea cat si ale altora care au scris aici . Nici macar nu-i cunosc pe unii dar si ei au fost luati peste picior . N-are rost sa citez caci e limpede deruland anumite mesaje .
Cristip1970 a scris:
Incepand de ieri elimin membrii care ma deranjeaza prin aroganta lor .[/color]

asta am facut si eu de mult. lasa..mai putin de la noi mai mult de la D-zeu. deja acest forum il folosesc doar pentru a mai scrie cate un mesaj la sectiunea "cluburi". si nu din cauza ca mi-am schimbat masina, ci din cauza muuuuuuuultor persoane de aici care obisnuiesc sa faca bascalie si caterinca din asta ieftina. acest forum a devenit un fel de "chat" unde fiecare isi etaleaza impresiile. Putini sunt cei care isi vad de treaba lor Bun ca am luat la cunostinta.Am sa va am in vedere.Cu prima ocazie cind va intilnesc am sa.......................va imbat,bineinteles ca voi veti sustine ca v-ati impotrivit,ati facut-o din toate puterile,dar eu,eu v-am dus in ispita.Hahahahahahahahahaha.
Paginilor.
In Raiul betivilor cu voi.Am zis. Cand inchid si eu topicul ?! Ca nu mai am timp de terminat zugraveala tablei Geaba am zis ca vara-i bine ca de fapt e bine numa la
pupa a scris:Bai, eu nu pot decat sa fiu de acord cu 7thraven si Cristi_s. Per total a iesit o mare tiganie in picatele, cu beculete bling-bling si 3 catralioane de culori fancy.
Degeaba te ataci, Cristip, dar mi-a placut intotdeauna sa cred ca forumul asta exista fix pentru a nu o lua pe drumul asta kitchos. Dar se pare ca m-am inselat...

Bai, nu pot decat sa te contrazic si sa te invit la Scoala de Moda, Feshion si Tiuning Giurgiu, si abia atunci o sa iti poti permite sa graiesti ceva. Pana atunci as vrea sa te anunt ca nu esti decat un snob fanatic si fara stiinta modei estivale mioritice. E 2010, in calendarul chinezesc am intrat in Anul Becului, si tot ce e sub zodia becului straluceste.
Pentru inscrieri la SMFTG (Scoala de Moda, Feshion si Tiuning Giurgiu) aveti un discaunt de 15% daca va inscrieti in luna iulie, plus bonus 2 sclipitoare de parbriz, parasolar Nike si un set de mileuri speciale pentru bord dat cu silicon. impresii
Iulius_je a scris:impresii

Da, stim ca ai! Va rog asa fara sa mai comentez . Nu va mai luati unul de celalalt aici ca atunci va pun in ecuatia castigului real .
Nu iese nimeni in castig oricat ar rade in fata unui monitor si ar tasta si l-ar aproba cativa "prieteni" ...
Nimeni nu este obligat sa accepte ca obligatie sau impunere ce i se zice .
tineti cont de asta . Chiar daca nu va placeti sau nu ve acceptati , nu puteti face mai mult caci nu oricine isi permite ca in alte state sa faca deplasari pt convingere si alte razbunari . Deci ceva asemanator ca rezbelurile de gashti cum inca exista ceva asemanator si va exista in anumite orase si de la noi dar in nici un caz pt masini .
Dar e culmea culmelor sa se ajunga la ceva rau doar pt o " tabla ambulanta " , adica masinile astea de au roti
Vorbesc si de fapt am scris din experienta mea proprie de cand eram pe vremea unora mai tineri de pe aici .
Certurile e una si amenintarile e alta . Va propun sa ascultati cand e nevoie de batrani indiferent de unde se trag de origine sau cine stie ce persoane importante in societate au ajuns . Nu stiu cine are mai multe impresii. Eu barem tac si fac. Altii se bat cu pumnu in piept ca fac si dreg dar sunt ca femeia la telefon. Dai apa la moara si nu-i mai tace melita. Si cu asta mi-am incheiat scurta si placuta experienta in cadrul acestei comunitati : topicuri cu si despre rable & proiectul rabla in general, fier vechi, epave, scoala jocuri, femei, somnambuli, filme, messenger, palavrageala, concursuri peste concursuri si voturi peste voturi, accidente... provocate de oltcit vazute din oltcit haha ce tare, cand vezi un accident din oltcit e ca si cum l-ai vedea pe mos craciun din avion; plantatii de cafea, UMILINTA, iarasi voturi, nationala oltcit impartita in doua pardon in patru cu si fara oltcit, una intr-o parte cealalta in alta, cluburi..oooooda : provincia sux vs bucuresti rulz, care mai vinde un opel, altu vinde un fiat, unu un citroen, oltcituri turbo altele tunate..
N-am mai vazut un topic DESPRE OLTCIT de muuult timp. Unu asa sa-mi incante privirea.
Sfapt prietenesc, schimbati si voi numele forumului. Ar trebui sa se numeasca "mica bascalie" sau.. "cu gastele la iarba"

Si cu asta mi-am incheiat doleantele; e ultimul mesaj scris pe acest forum. Deh....unii dintre noi suntem prea "mici" pentru a suporta "bășinile" altora
Cristip1970 a scris:
Certurile e una si amenintarile e alta .

Mare dreptate ai aici, totusi e bine ca nu e multe, e sub 50.
Iulius_je a scris:accidente... provocate de oltcit vazute din oltcit haha ce tare, cand vezi un accident din oltcit e ca si cum l-ai vedea pe mos craciun din avion

treaba cu accidentul vazut din oltcit, e cu totul alta poveste. topicul era accident provocat de oltcit, si a fost schimbat de administrator, pentru ca mi-au spus multi, ca ce legatura au cele scrise de mine cu forumul. eu ce am scris acolo am scris pentru ca mi-am dat seama ce fragila este viata. eu pe acel om il vazusem in viata cu cateva ore inainte, curata santul de buruieni, si apoi mort, strivit de o masina. imaginati-va voi o strada, lunga, iar pe marginea strazi, nu pe strada, pe margine, intr-un sant un om.
care sunt sansele ca pe dita mai strada, sa se produca un accident, chiar in dreptul acelui om?
acel accident s-a produs din cauza ca s-au luat 2 la intrecere, la un moment dat, cel ce a depasit, s-a bagat brusc in fata celui pe care l-a depasit, iar acesta din urma l-a lovit in spate, aruncandu-l in sant. deci omului ala chiar ii sunase ceasul, sunt sigur de asta.

am zis sa scriu acolo, sa nu fac un topic aiurea, pentru a reflecta fiecare, cine vrea desigur, asupra fragilitatii vietii. dar hai sa ne luam de absolut tot ce scriem Amin + semnatura din subsol.
Cristi, cum ie banourile ? mai am unele tot pt aripile spate. In curand fac rost si de celelalte si te anunt. Spor la creat. Cu toate ca strada este aceeasi , noi cei care avem masini o vedem diferit . Dar regulile sunt aceleasi pt toti .
Evita este prima regula si o consider cea mai de baza .
Anumite topicuri , cele care considera unii ca nu se merita citite , nu sunt obligatorii a fi citite si comentate .
Nu este deloc imbucurator sa ai accident , chiar si o mica tamponare .
Andrei , eu te caut pt bandouri ca e datoria mea
Si ceva ca tot sunt Roman , la mine in masina se asculta muzica romaneasca atat de petrecere cat si haiduceasca un soarece si-a gasit unde sa se ascunda in timpul ploilor care au fost si cred ca s-a si alimentat la 12 V dar unde si-a bagat coada pt a avea - daca + si-a luat de la firul galben ?!

Cam asa arata masca la mine . In spate am pus plasa de tzantzari metalica .
Tare mi-as pune placuta cu numarul de inmatriculare in alta parte dar unde ?! cam acolo unde este are buclierul degajare special pentru numar...ma gandesc ca nu degeaba...dar daca te tine...monteaza-l in portbagaj Nu te-am priceput Mariane ...
Unde la ce buclier ? Cum este la Alfa ? bara fata din plastic,parca asa ii mai spune
in lateral...e masina cam ingusta si arata cam ciudat... La modelul bara cu buclier te-ai referit ? Ca asta ce este pe masina nu este buclier . Doar bara tip spoiler .
As fi vrut sa ramana liber spatiul cu plasa si pe centru in mijlocul barei . el a zis sa il lasi acolo pe spoiler(buclier, cum i-a zis el), ca nu degeaba acolo l-au pus aia din fabrica Am priceput la ce se referea .
Idee cum desfac sa scot oglinda propriu-zisa fara sa se sparga caci vreau s-o pun inapoi !? asa arata ...
Asa arata acum

Si am beut bere la greu iar la cal i-am dat benzina numai in perioada de iarna a alergat zi de zi .
Poate o desfiintez pana la anul . Bineinteles ca-i va lua locul alta care sa fie identica .

Pana atunci se reface farul caci s-a schimbat si placa de presiune si discul de ambriaj cu ajutorul unui meserias "maniac" , galatean sadea Asa cum am anticipat , inca una din masinile care le-am avut va fi desfiintata de mine.
In nici un caz nu se vinde asa ceva pt. profit sau recuperarea banilor investiti .
Cu toate ca doar de esapament are nevoie in principal , nu se merita bani investiti prea multi .
Va circula pana in ultima zi valabila ITP .
Este necesara inchiderea topicului de catre cine este autorizat .
[/i]
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5
Pagina 5 din 5
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum