Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

citroen axel 12 trs(dj 86 mic)

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
sa prezint si ce-a de a doua bestie a mea: este un trs din 1986,motor comprimat,cutie 5 gsa,culoare alb perlat...
perlat muuult am vazut masina ieri,arata bine,suspensie tare in draci pe fata :d
eu astept sa vad ce iese din masina rosie
spor la treaba
iulicuta2000 a scris:perlat muuult am vazut masina ieri,arata bine,suspensie tare in draci pe fata :d
eu astept sa vad ce iese din masina rosie
spor la treaba

merci boss...si eu sper sa imi iasa frumos...
angel a scris:
Laure2fast a scris:sa prezint si ce-a de a doua bestie a mea: este un trs din 1886,

Se tine foarte bine pt o masina de 122 de ani, cred ca a fost tinuta in garaj.

mai greseste omu`...ca doar nu e robot
Laure2fast a scris:sa prezint si ce-a de a doua bestie a mea: este un trs din 1886,

Se tine foarte bine pt o masina de 122 de ani, cred ca a fost tinuta in garaj.
angel a scris:it was a joke
sper ca nu va-ti suparat
nu it was a joke
sper ca nu va-ti suparat sa mai pun cateva poze cu ce s-a mai facut la coropca.. maaaa...ce-i cu piatra la roata (sa nu-mi spui ca e decor ) Nu e decor. A trecut peste ea cand a parcat!! eu cred ca nu tine frana de mana,ca daca trecea peste ea cand dadea cu spatele nu statea asa aproape de cauciuc
iulicuta2000 a scris:eu cred ca nu tine frana de mana,ca daca trecea peste ea cand dadea cu spatele nu statea asa aproape de cauciuc
o saltasem pe cric inainte si am pus piatra la roata sa fiu sigur cateva poze mai recente
Ce joas Daca intr-un viraj mai strans iei "un hop" sau ceva de genu' asta, nu-ti atinge de aripa roata??

Cant despre masina..... frumoasa foooc! Felicitari merci
ba da atinge urmeaza sa ii umflu aripile si pe fata..
Laure2fast a scris:

Nu e pacat de vopseaua aia perlata?...
Razwan a scris:
Laure2fast a scris:

Nu e pacat de vopseaua aia perlata?...

se revopseste unde sare vopseaua a venit mosu mai devreme pt coaja

PS:spoilerul de fata va fi tot cel stock.. ce pisic frumos! si ce spoiler urat!!! ) pisicu e bonus la turometru Laure e pur si simplu superba masinuta ta. Jentile, garda la sol mica si vopseaua o fac incredibil de draguta! Sa o stapanesti sanatos!
Mare grija la gropi, mai bine ocolesti 1 km pe sosea curata decat sa faci 100 metri prin gropi. Ai grija de ea ca e scumpa tare!
Zalex a scris:Laure e pur si simplu superba masinuta ta. Jentile, garda la sol mica si vopseaua o fac incredibil de draguta! Sa o stapanesti sanatos!
Mare grija la gropi, mai bine ocolesti 1 km pe sosea curata decat sa faci 100 metri prin gropi. Ai grija de ea ca e scumpa tare!
merci... Ce amortizoare ai pus pe fata? Barile de torsiune sunt de oltcit?
Zalex a scris:Ce amortizoare ai pus pe fata? Barile de torsiune sunt de oltcit?
telescoape de spate intarite..barile sunt normale..nici macar de cs nu am Prin ce metoda le-ai intarit?? schimbat uleiul din ele
suirammarius a scris:Prin ce metoda le-ai intarit??

gaurit bagat ulei la maxim si sudat la loc de care ulei?
angel a scris:de care ulei?
de cutie de viteze .... ma laure,i-ar trebui o vopsea,vad ca are multe ciupituri vopseaua,pe muchii la usi,aripi...
p.s. vad sunt si oameni cu gust,pentru care literele chinezesti si prizele pe capota nu inseamna nimic
iulicuta2000 a scris:ma laure,i-ar trebui o vopsea,vad ca are multe ciupituri vopseaua,pe muchii la usi,aripi...
p.s. vad sunt si oameni cu gust,pentru care literele chinezesti si prizele pe capota nu inseamna nimic

i-ar cam trebui da nu cred ca o s-o vopsesc prea curand...prioritate are cealalalta..
Frumoasa, si se asorteaza cu pisica. Niste rugina pe ici pe colo, ca sa se vada ca e oltcit. Arata bine asa lasata si cu jantele "puma"
Giully4u a scris:Frumoasa, si se asorteaza cu pisica. Niste rugina pe ici pe colo, ca sa se vada ca e oltcit. Arata bine asa lasata si cu jantele "puma"

nu e obligatoriu sa aibe rugina daca e oltcit..
PS: iulica nu sunt adeptu tuningului prin stickere...imi place sa fie cat mai umflata si cat mai joasa... poze cu noul interior
arata chiar bine cu rotile alea, si imi place ca e 'clean'.
Ti-ar trebui totusi niste macarale electrice la geamuri da-mi de stire daca te pasioneaza Niste fete pentru boxele alea nu ai? Imi place combinatia alb-negru de la interior. Dar de ce nu ai turometrul numerotat? Frumos, cu gust. Felicitari.
dj01fad a scris:arata chiar bine cu rotile alea, si imi place ca e 'clean'.
Ti-ar trebui totusi niste macarale electrice la geamuri da-mi de stire daca te pasioneaza

da ma intereseaza:) da-mi un PM cu pretu frumos axel-ul
nu imi poti spune cum ai adaptat jantele de bmw?pe fata cum au mers date gaurile pentru 5 prezoane si pe spate ai facut butucii din nou?(am si eu un set identic) si daca a trebuit sa faci flanse sa nu atinga roata in interior dupa montare(spre exemplu sa atinga in bratul puntii spate, lonjeron sau pe fata in fuzeta) Jantele de BMW au fost adaptate cu ajutorul flanselor.
In momentul de fata 86MIC nu mai are acele jante.
Jantele au ajuns la 03 TZH.
Black project a scris:Jantele de BMW au fost adaptate cu ajutorul flanselor.
In momentul de fata 86MIC nu mai are acele jante.
Jantele au ajuns la 03 TZH.

eu ma refeream daca in afara de butuci modificati(fata gauriti+butuci facuti din nou pe spate) a mai necesitat si flanse(distantiere mai exact) cu "ajutorul" carora s-a mai pozitionat roata mai spre exterior marind ecartamentul pentru a nu freca roata in acele componente ale masinii,atat pe fata cat si pe spate
nu ma interesa unde sunt acum rotile...ma interesa modul de adaptare... Pe spate a fost latita aripa ca sa incapa jantele ca altfel nu ai cum.
mariankzd a scris:frumos axel-ul
nu imi poti spune cum ai adaptat jantele de bmw?pe fata cum au mers date gaurile pentru 5 prezoane si pe spate ai facut butucii din nou?(am si eu un set identic) si daca a trebuit sa faci flanse sa nu atinga roata in interior dupa montare(spre exemplu sa atinga in bratul puntii spate, lonjeron sau pe fata in fuzeta)

am folosit si distantiere de 1 cm si sa mai pun cateva poze cu coaja...si o filmare unde apare de 3 ori in actiune.. http://s289.photobucket.com/albums/ll233/Greedy91/?action=view&current=4tuning.flv
http://img196.imageshack.us/gal.php?g=dsc03388nuw.jpg
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum