Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Ecologic sau nu....

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
...da, dar incarcarea bateriilor se poate face si cu energie produsa de giganticele CENTRALE EOLIENE...in locul electrocentralelor sau a atomo-centralelor.....sa nu mai vb de energia produsa de panourile FOTOVOLTAICE, dar asta in alte tari, nu la Romanica.
Faptul ca "maciucile" care pun botul la sint de genul .... "cirnati si palinca" ne guverneaza, nu o sa apucam sa vedem o strategie prin care v-om planta " paduri" de centrale eoliene intr-un timp scurt...dar de fapt, nici intr-un-ul L U N G .
danecdan a scris:(...) in locul electrocentralelor sau a atomo-centralelor.....
(...)

Te referi la termocentrale, nu? Electrocentrale nu exista! ...Care-i faza? da chiar?
despre ce vorbim a dat sa faca un nou topic in loc sa raspunda, la topicul despre *cat de ecologice sunt masinile electrice*
cred daca nu..ne montam o morisca din aia eoliana pe tavan si dai bice... Ha ha, eu radeam de un coleg de serviciu, ca daca o sa mergem cu masini electrice, o sa mergem cu masinile la Remat, eu scot 2 mil pe Oltcit si el 2,2 mil pe Logan ca e mai greu, desi eu avand aluminiu e posibil sa scot mai mult
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum