Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Intalnire Paltinul 2008
Pagina 1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Cum timpul trece repede pa langa noi, propun ca urmatoarea intalnirea, respectand traditia, sa se tina la Paltinul, in perioada 26-28 Septembrie 2008.

Este "ok" toata lumea cu aceasta data?

Rog administratorul sa mute topicul la cluburi. hai bre mai devreme ca in octombrie e frig, unii se vor pregati de plecat pe la facultati... Da, sper ca până atunci să-mi termin și TRS-ul și să pot apărea cu mașinuța proprie.
M-am săturat (bine că nu s-au săturat alții ) să vin cu mașina lor.
DanSlotea a scris:hai bre mai devreme ca in octombrie e frig, unii se vor pregati de plecat pe la facultati...

Am fost rugat sa pun intalnirea dupa 25 sept, pentru ca atunci se predau declaratiile fiscale
Sau mai avem varianta de 19-21 Septembrie. Mai devreme nu se poate ? Traditia spune ca intalnirea se face in ultimul we din septembrie ... se tine asa tarziu, tocmai ca sa nu ne lovim de cocalari.
Dreamer a scris:Sau mai avem varianta de 19-21 Septembrie.
Io zic ca e mai bine asa! Dar de ce ai facut tu topicul asta aici ? in loc sa-l faci la locul lui langa celelalte .si anume la Cluburi
BANDITU a scris:Dar de ce ai facut tu topicul asta aici ?
Dreptul la a crea topice pe CLUBURI, il are doar Administratorul forumului.
Dreamer a scris:
Sau mai avem varianta de 19-21 Septembrie.

Ba n-avem, ca pe 19-20 septembrie e Raliul Avram Iancu la Cluj. Salut.
Eu am fost acum doua saptamani pe acolo si mizeria este la locul ei, nu se mai poate cobora cu masina langa apa, tabara de corturi cu muntii de gunoaie tot la mijlocul lacului, nu se mai poate pescui , cu toate ca a fost o zi de luni erau cocalarii la datorie....drumul in stare buna... cateva gropi dar acceptabile pentru oltcit si sa mai zic inca o data... mizerie ca la Glina! Asta e ideea, pana la sfarsitul lui Septembie mai fug de pe meleagurile alea, iar peste noapte nu mai ramane nici unul
Pana atunci se mai face si ceva curatenie si putem sta linistiti.
cristi_s a scris:pe 19-20 septembrie e Raliul Avram Iancu la Cluj.
Ei da-l incolo de raliu, ca n-o sa fie cu nimic diferit de alte raliuri
baltazar2003 a scris:nu se mai poate cobora cu masina langa apa
In sfirsit, s-a facut si asta! Era si cazul! Inainte era obiectiv cu paza militara. In afara de gunoaie am vazut acolo oameni care-si spalau masinile. Din lacul ala beau apa si se spala (aia care o fac) locuitorii din Ploiesti si imprejurimi.
Precum spunea un mos, "civilizatia este invers proportionala cu inaltimea gardului" Eu votez pt week-endul 26-28 din motive profesionale.
DanSlotea a scris:"civilizatia este invers proportionala cu inaltimea gardului"

Mhmm... imi place cum suna... Si eu votez pt week-endul 26-28 din motive de raliu la cluj ! Poate in sfarsit ajung si eu la o intalnire. Atunci batem in cuie 26-28 ? Si eu tot pt 26-28 votez

Intalnirea aceasta se va afla la editia a 3-a ... se stie deja cine vine de obicei ... cei care nu vin sunt rugati sa se abtina de la orice comentarii inutile!
Dreamer a scris:Traditia spune ca intalnirea se face in ultimul we din septembrie ... se tine asa tarziu, tocmai ca sa nu ne lovim de cocalari.

Vin eu cu niste motoristi si facem sapun din cocalari )
b28kft a scris:Vin eu cu niste motoristi si facem sapun din cocalari )
Ohohoooooooo, vitejii mei. Acolo se merge pt a te simti bine intre prieteni si nu pt "varsari de singe". Comentarii inutile ... exact ce spuneam in postul anterior! Laurentiu , io ma simt foarte bine cand fac cocalarii sa guitze:) Da' sa lasam off-topicul... Si eu tot pentru 26-28 votez... din varii motive legate de munca... Unde e Paltinu ? Vezi la Cluburi intalnirile Paltinu anterioare - Valea Doftanei putin mai la deal de campina...destul de departe de arad Rog administratorul sa se faca sticky(lipicios) !

In curand un afis ! Poate anul asta, daca sunt doritori urcam mai sus de Galma Craitei ?!? daca se merge pe jos si nu cu rablele eu sunt doritor ca si anu trecut Doritor ai fost și la Padiș de-am crezut că rupi norii prin munți.... da' de unde, el căuta cât mai des cutiile de bere prin pârâu... la padis s-a plecat cu masinile,eu n-am putut pleca cu a mea,pe jos dupa voi nu aveam cum sa vin Da' de ce, te opăreai între scobitori ? E, pana la urma imi mai comand cort, sau aman pentru la anul? Ce se mai aude? eu vin Si eu. Si Dreamer sigur vine. Prezent! Si eu vin. Ăla vin ăla vin ăla vin... bere sau pălincă nimeni ?

Eu pe 21 septembrie sunt în Ellada. Vin vineri pe 26, dar... pe 27 sunt de tură.

Mă bate gândul să-mi "rup" vreun picior...
Pentru "prieteni", vă asigur că nu am nevoie de ajutor....
Zephirus a scris:Mă bate gândul să-mi "rup" vreun picior...
Pentru "prieteni", vă asigur că nu am nevoie de ajutor....

Evident ca nu ajutor, ci o ranga, coada de lopata sau o piedica bine pusa. Gluma, coane, ar fi bine daca ai face bine sa faci bine sa vii. Se poate face topicul acesta "lipicios" va rog?
Dreamer a scris:Se poate face topicul acesta "lipicios" va rog?

Sau ai putea sa dai cate un "UP" in fiecare dimineata. Scuze, nu m-am putut abtine, azi sunt foarte foarte vesel Venim, dar nu cred că vom sta la cort.

Știe cineva vreo pensiune calumea prin preajmă ? Anul trecut am stat într-un loc superb, în Trăisteni, lângă stadionul de fotbal, dar pensiunea era de o kitchioșenie turbată Locația, însă, e superbă ! Dacă am putea aranja să se campeze pe terenul de fotbal ar fi suuper, este și râu în preajmă, numai ToiToi nu există Apropo, anul trecut a fost bâlci pe terenul de fotbal, exact în perioada întâlnirii noastre... http://www.pensiuni-turistice.ro/romana/zona-turistica/valea-doftanei/

Aici gasesti cateva pensiuni din zona. Cel mai bine este sa stabiliti toate detaliile cu cei de la pensiune. Mai exact cat de departe se afla cabana, fata de locul de campare, tarife, cat si conditiile oferite.
Dreamer a scris: cat de departe se afla cabana, fata de locul de campare

Da' locul de campare unde e? In acelasi loc in care am stat mereu. Este sigurul accesibil cu masina. Restul sunte terenuri privare si nu te lasa cu masina, nu te lasa sa faci focul, si vine peste tine, daca pui cortul. Aham, ok, e bine, deci pot sa dorm in masina Deci pana la urma care este perioada ?
iwa a scris:Deci pana la urma care este perioada ?

Dupa numararea voturilor, ramane 26-28 Septembrie. aia sa ramana perioada
daca dorm peste noapte acolo cel mai probabil dorm in masina O sa cer voie de la copilul meu de 2 luni si daca ma lasa vin si eu sambata si duminica (27-28 adica). Si vin tot cu salteaua aia si cu pompa care respira greu.

Ati anuntat si Club Citroen? deci , cati vin la intalnire ?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 1 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum